Alkomaty - FITALCO

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Poruszanie się po alkoholu może być niebezpieczne. Dlatego wybierając się w dłuższą trasę, w której trakcie planujesz imprezować, postaw na alkomaty. Dzięki nim zawsze będziesz mógł sprawdzić, czy możesz już poruszać się samochodem lub wybrać się na górski szlak. W ten sposób zapewnisz bezpieczeństwo sobie i innym bliskim.

Alkomaty: jak powstały testery trzeźwości

Pierwsze testy, które pozwalały na wykrywanie alkoholu w organizmie powstały już w latach 20. XX wieku. Współczesną formę alkomaty przyjęły jednak w 1931 roku, gdy według projektu Rolla Neil Harger po raz pierwszy wprowadzono do użytku produkty, które sprawdzały trzeźwość kierowcy po samym oddechu. Od tamtego czasu sprawdzanie, czy dana osoba ma w swoim obiegu alkohol, stało się zdecydowanie łatwiejsze. Współcześnie testery są bardzo powszechne, nie tylko wśród służb mundurowych.

Poznaj profesjonalny sprzęt, który będziesz mieć zawsze pod ręką. Stworzony przez firmy specjalizujące się w wysokiej klasy elektronice, będzie niezawodny w każdej sytuacji. Zwróć uwagę np. na firmę Fitalco, która tworzy produkty zarówno do użytku prywatnego, jak i dla policji. Dzięki tego typu markom każdy może sprawdzić, czy będzie mógł bezpiecznie prowadzić pojazd.

Czy spełniasz wymogi dotyczące bezpieczeństwa?

Alkohol może mieć bardzo negatywny wpływ na bezpieczeństwo osoby zainteresowanej oraz tych, które ją otaczają. Będąc pod wpływem, nie panujesz w pełni nad swoimi odruchami i nawet idąc ulicą, możesz stanowić zagrożenie. Być może nie zauważysz nadjeżdżającego samochodu lub po prostu się o coś potkniesz. Dlatego tak ważne jest, aby przed wyruszeniem w drogę po upojnej nocy sprawdzić, czy aby na pewno jesteś w stanie poruszać się autem albo wyruszyć na nieco bardziej wymagający spacer.

Jeśli potrzebujesz produktu do prywatnego wykorzystywania, możesz mieć zawsze przy sobie niewielki, certyfikowany alkotest jednorazowego użytku. To szybki i higieniczny sposób na sprawdzenie trzeźwości. Warto zawsze mieć go przy sobie w samochodzie, aby móc skorzystać z jego możliwości w nagłym wypadku. Uważasz jednak, że sam produkt to za mało? Sprawdź potrzebne akcesoria.

Alkomaty: profesjonalny produkt w zasięgu Twojej ręki

Choć zwykle używane przez służby mundurowe, alkomaty mogą być przydatne także w miejscach pracy, gdzie za zgodą pracownika możesz sprawdzić, czy dana osoba na pewno jest trzeźwa. Jeśli poszukujesz produktu do regularnego i profesjonalnego stosowania wybierz model Alcovisor Mark Xp Blue, który pozwoli Ci na bardzo szybką oraz precyzyjną analizę stanu badanej osoby. Produkt ten posiada także bardzo prosty w obsłudze system, dlatego sprawdzi się także wtedy, jeśli nie czujesz się zbyt swobodnie w trakcie obsługi elektroniki.

Bądź odpowiedzialnym kierowcą każdego dnia

W 2020 roku pijani kierowcy oraz piesi doprowadzili do ponad 2000 wypadków, w których trakcie zginęło 265 osób. Jeśli chcesz być w pełni odpowiedzialny, nie poruszaj się po ulicach pod wpływem i staraj się odczekać ten stan w domu. Gdy zaś nie czujesz się pewnym co do tego, czy na pewno jesteś już trzeźwy, skorzystaj z alkomatu. Nawet te jednorazowego użytku mogą uratować czyjeś życie.


Poruszaj się po drodze bezpiecznie, mając pewność, że nie posiadasz już we krwi alkoholu. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, czy przedstawicielem służb mundurowych alkomaty Fitalco warto mieć w swoim asortymencie. Sprawdzą się szczególnie w przypadku kierowców, właścicieli firm transportowych oraz osób lubiących łączyć podróże z alkoholem.

Fitalco: firma dostępna na wielu rynkach

Od ponad 20 lat alkomaty Fitalco są dostępne na rynku, nie tylko w Polsce. Znajdziesz je również w Holandii, Estonii, czy Włoszech. Dobrej jakości produkty połączone z rozsądnymi cenami sprawiają, że są dostępne zarówno dla służb mundurowych, jak i dla prywatnych przedstawicieli. Nic dziwnego, że grono klientów tego przedsiębiorstwa bezustannie się rozszerza.

Tych produktów możesz być pewny. Nie bez powodu Fitalco aż siedmiokrotnie zdobył Gazelę Biznesu. Marka była także doceniona za dynamiczny rozwój w dziedzinie e-commerce. Z ich oferty korzysta straż miejska, sądy, czy firmy ochroniarskie, a także osoby w pełni prywatne.

Alkomat do codziennego użytkowania: trzymaj go w aucie

Czy kiedykolwiek siadając za kierownicą, zastanowiłeś się, czy już możesz i czy już powinieneś to zrobić? Po wypiciu alkoholu czasem trudno określić, ile czasu powinno minąć, byś znów był w stanie prowadzić. Wtedy z pomocą może przyjść alkomat. Może okazać się też przydatny w chwilach, w których po prostu chcesz wyruszyć na szlak po nocnej imprezie. Dzięki temu będziesz pewny swojego bezpieczeństwa. Do wykonania prywatnych testów może przydać się model DAT II, łączący dobrą czułość ze stosunkowo niską ceną.

Zadbaj o swój alkomat: higiena i przechowywanie

Takie urządzenie elektroniczne powinno znajdować się w suchym miejscu. Aby go nie zalać, możesz go np. trzymać w zamkniętym pudełku lub etui. Ponadto korzystanie z wielu modeli może wiązać się z użyciem ustnika, dlatego i je warto mieć w zapasie. Możesz wykorzystać te stworzone przez Fitalco, posiadające atest PZH. Z ich pomocą korzystanie z alkomatu zawsze będzie w pełni higieniczne.