Alkomaty - AISKO

Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Poruszanie się po alkoholu może być niebezpieczne. Dlatego wybierając się w dłuższą trasę, w której trakcie planujesz imprezować, postaw na alkomaty. Dzięki nim zawsze będziesz mógł sprawdzić, czy możesz już poruszać się samochodem lub wybrać się na górski szlak. W ten sposób zapewnisz bezpieczeństwo sobie i innym bliskim.

Alkomaty: jak powstały testery trzeźwości

Pierwsze testy, które pozwalały na wykrywanie alkoholu w organizmie powstały już w latach 20. XX wieku. Współczesną formę alkomaty przyjęły jednak w 1931 roku, gdy według projektu Rolla Neil Harger po raz pierwszy wprowadzono do użytku produkty, które sprawdzały trzeźwość kierowcy po samym oddechu. Od tamtego czasu sprawdzanie, czy dana osoba ma w swoim obiegu alkohol, stało się zdecydowanie łatwiejsze. Współcześnie testery są bardzo powszechne, nie tylko wśród służb mundurowych.

Poznaj profesjonalny sprzęt, który będziesz mieć zawsze pod ręką. Stworzony przez firmy specjalizujące się w wysokiej klasy elektronice, będzie niezawodny w każdej sytuacji. Zwróć uwagę np. na firmę Fitalco, która tworzy produkty zarówno do użytku prywatnego, jak i dla policji. Dzięki tego typu markom każdy może sprawdzić, czy będzie mógł bezpiecznie prowadzić pojazd.

Czy spełniasz wymogi dotyczące bezpieczeństwa?

Alkohol może mieć bardzo negatywny wpływ na bezpieczeństwo osoby zainteresowanej oraz tych, które ją otaczają. Będąc pod wpływem, nie panujesz w pełni nad swoimi odruchami i nawet idąc ulicą, możesz stanowić zagrożenie. Być może nie zauważysz nadjeżdżającego samochodu lub po prostu się o coś potkniesz. Dlatego tak ważne jest, aby przed wyruszeniem w drogę po upojnej nocy sprawdzić, czy aby na pewno jesteś w stanie poruszać się autem albo wyruszyć na nieco bardziej wymagający spacer.

Jeśli potrzebujesz produktu do prywatnego wykorzystywania, możesz mieć zawsze przy sobie niewielki, certyfikowany alkotest jednorazowego użytku. To szybki i higieniczny sposób na sprawdzenie trzeźwości. Warto zawsze mieć go przy sobie w samochodzie, aby móc skorzystać z jego możliwości w nagłym wypadku. Uważasz jednak, że sam produkt to za mało? Sprawdź potrzebne akcesoria.

Alkomaty: profesjonalny produkt w zasięgu Twojej ręki

Choć zwykle używane przez służby mundurowe, alkomaty mogą być przydatne także w miejscach pracy, gdzie za zgodą pracownika możesz sprawdzić, czy dana osoba na pewno jest trzeźwa. Jeśli poszukujesz produktu do regularnego i profesjonalnego stosowania wybierz model Alcovisor Mark Xp Blue, który pozwoli Ci na bardzo szybką oraz precyzyjną analizę stanu badanej osoby. Produkt ten posiada także bardzo prosty w obsłudze system, dlatego sprawdzi się także wtedy, jeśli nie czujesz się zbyt swobodnie w trakcie obsługi elektroniki.

Bądź odpowiedzialnym kierowcą każdego dnia

W 2020 roku pijani kierowcy oraz piesi doprowadzili do ponad 2000 wypadków, w których trakcie zginęło 265 osób. Jeśli chcesz być w pełni odpowiedzialny, nie poruszaj się po ulicach pod wpływem i staraj się odczekać ten stan w domu. Gdy zaś nie czujesz się pewnym co do tego, czy na pewno jesteś już trzeźwy, skorzystaj z alkomatu. Nawet te jednorazowego użytku mogą uratować czyjeś życie.


Aisko

Aisko jest polską marką o stosunkowo długiej tradycji, operującą na rynku nieprzerwanie od 1999.

Jej flagowym produktem są wydajne alkomaty, jednak to tylko jedna z licznych kategorii w ofercie firmy. Oprócz alkomatów dystrybuuje ona również czujniki gazu i dymu, gaśnice, czy specjalistyczne termometry. Dzięki zaawansowanym technologiom, sprzęty Aisko wykazują wysoką skuteczność. Z tego względu korzystają z nich między innymi polskie szpitale, sądy, policja, a także Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna i Służba Więzienna.

Alkomaty Aisko – precyzja i najwyższa jakość

Elektrochemiczne alkomaty Aisko wyróżnia najwyższy wśród alkomatów podręcznych zakres pomiarowy. Dzięki niemu precyzja pomiaru jest na najwyższym poziomie. Urządzenia wskazują pomiary do trzech miejsc po przecinku. Precyzja pomiaru elektrochemicznego wynika z reakcji na molekuły alkoholu, co niweluje ryzyko zafałszowania wyniku. Inwestując w alkomat Aisko, można więc liczyć na jakość pomiaru porównywalną z profesjonalnymi urządzeniami stosowanymi na przykład przez policję.

Alkomaty – również do użytku osobistego

Mimo że najczęściej wykorzystuje się je na potrzeby różnego rodzaju instytucji, alkomaty są przeznaczone również do użytku osobistego. Korzystanie z nich to najlepszy sposób na prewencję niebezpiecznych sytuacji związanych z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu. Poczucie trzeźwości może być złudne, zwłaszcza po zakrapianej nocy. Może zdarzyć się, że poziom alkoholu we krwi na drugi dzień jest wciąż na tyle wysoki, że uniemożliwia bezpieczną i legalną jazdę samochodem. Stosowanie alkomatu to odpowiedzialne rozwiązanie w dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych.

Nie tylko alkomaty – szeroka oferta Aisko

Swoje doświadczenie w dystrybucji precyzyjnych urządzeń pomiarowych marka Aisko postanowiła przenieść również na inne dziedziny, wprowadzając do swojej oferty różnego rodzaju czujniki. Dzięki nim można wykryć nawet bardzo małe stężenie dymu czy gazu w powietrzu, zapobiegając niebezpiecznym dla życia zatruciom.