Alkomaty - BACSCAN

Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Poruszanie się po alkoholu może być niebezpieczne. Dlatego wybierając się w dłuższą trasę, w której trakcie planujesz imprezować, postaw na alkomaty. Dzięki nim zawsze będziesz mógł sprawdzić, czy możesz już poruszać się samochodem lub wybrać się na górski szlak. W ten sposób zapewnisz bezpieczeństwo sobie i innym bliskim.

Alkomaty: jak powstały testery trzeźwości

Pierwsze testy, które pozwalały na wykrywanie alkoholu w organizmie powstały już w latach 20. XX wieku. Współczesną formę alkomaty przyjęły jednak w 1931 roku, gdy według projektu Rolla Neil Harger po raz pierwszy wprowadzono do użytku produkty, które sprawdzały trzeźwość kierowcy po samym oddechu. Od tamtego czasu sprawdzanie, czy dana osoba ma w swoim obiegu alkohol, stało się zdecydowanie łatwiejsze. Współcześnie testery są bardzo powszechne, nie tylko wśród służb mundurowych.

Poznaj profesjonalny sprzęt, który będziesz mieć zawsze pod ręką. Stworzony przez firmy specjalizujące się w wysokiej klasy elektronice, będzie niezawodny w każdej sytuacji. Zwróć uwagę np. na firmę Fitalco, która tworzy produkty zarówno do użytku prywatnego, jak i dla policji. Dzięki tego typu markom każdy może sprawdzić, czy będzie mógł bezpiecznie prowadzić pojazd.

Czy spełniasz wymogi dotyczące bezpieczeństwa?

Alkohol może mieć bardzo negatywny wpływ na bezpieczeństwo osoby zainteresowanej oraz tych, które ją otaczają. Będąc pod wpływem, nie panujesz w pełni nad swoimi odruchami i nawet idąc ulicą, możesz stanowić zagrożenie. Być może nie zauważysz nadjeżdżającego samochodu lub po prostu się o coś potkniesz. Dlatego tak ważne jest, aby przed wyruszeniem w drogę po upojnej nocy sprawdzić, czy aby na pewno jesteś w stanie poruszać się autem albo wyruszyć na nieco bardziej wymagający spacer.

Jeśli potrzebujesz produktu do prywatnego wykorzystywania, możesz mieć zawsze przy sobie niewielki, certyfikowany alkotest jednorazowego użytku. To szybki i higieniczny sposób na sprawdzenie trzeźwości. Warto zawsze mieć go przy sobie w samochodzie, aby móc skorzystać z jego możliwości w nagłym wypadku. Uważasz jednak, że sam produkt to za mało? Sprawdź potrzebne akcesoria.

Alkomaty: profesjonalny produkt w zasięgu Twojej ręki

Choć zwykle używane przez służby mundurowe, alkomaty mogą być przydatne także w miejscach pracy, gdzie za zgodą pracownika możesz sprawdzić, czy dana osoba na pewno jest trzeźwa. Jeśli poszukujesz produktu do regularnego i profesjonalnego stosowania wybierz model Alcovisor Mark Xp Blue, który pozwoli Ci na bardzo szybką oraz precyzyjną analizę stanu badanej osoby. Produkt ten posiada także bardzo prosty w obsłudze system, dlatego sprawdzi się także wtedy, jeśli nie czujesz się zbyt swobodnie w trakcie obsługi elektroniki.

Bądź odpowiedzialnym kierowcą każdego dnia

W 2020 roku pijani kierowcy oraz piesi doprowadzili do ponad 2000 wypadków, w których trakcie zginęło 265 osób. Jeśli chcesz być w pełni odpowiedzialny, nie poruszaj się po ulicach pod wpływem i staraj się odczekać ten stan w domu. Gdy zaś nie czujesz się pewnym co do tego, czy na pewno jesteś już trzeźwy, skorzystaj z alkomatu. Nawet te jednorazowego użytku mogą uratować czyjeś życie.


Bacscan

Marka Bacscan jest znana z produkcji wysokiej jakości alkomatów. Są one przeznaczone zarówno do użytku profesjonalnego – w służbach, policji, szpitalach – jak i osobistego. Oferowane przez firmę alkomaty elektrochemiczne są cenione ze względu na swoją precyzję, trwałość i wygodę użytkowania. Bacscan zaopatruje między innymi polską Straż Graniczną oraz Służby Więzienne w wysokiej jakości urządzenia, stosowane w codziennej pracy.

Alkomaty Bacscan – jakość i precyzja w jednym

W ofercie Bacscan można znaleźć różne typy alkomatów. Wszystkie wykorzystują metodę elektrochemiczną, która gwarantuje wiarygodny wynik. Sensor elektrochemiczny reaguje bowiem wyłącznie na alkohol etylowy, dzięki czemu inne substancje czy czynniki zewnętrzne nie mogą zafałszować wyniku. Alkomaty mogą mieć rozdzielczość dwóch lub nawet trzech miejsc po przecinku, w zależności od modelu. Każde urządzenie wyposażone jest w licznik wszystkich wykonanych pomiarów. Zapamiętuje ono również ostatnie wyniki i przypomina o konieczności wykonania kalibracji.

Alkomat Bacscan – urządzenie, które warto mieć pod ręką

Korzystanie z alkomatu to najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy sposób na zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom związanym z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu. Poczucie trzeźwości bywa złudne, a przekroczenie normy nawet o ułamek promila może doprowadzić do odebrania prawa jazdy. Dlatego warto mieć pod ręką.

Alkomat – sposób na zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom na drodze

Nawet napicie się lampki wina czy małego piwa może prowadzić do przekroczenia dopuszczalnej normy alkoholu we krwi, która w Polsce wynosi maksymalnie 0,1 mg/l w wydychanym powietrzu, (czyli 0,2 promila we krwi). Przy tak wyśrubowanej normie, po konsumpcji nawet niewielkich ilości alkoholu, za kółkiem można usiąść dopiero po upływie kilku godzin. Samodzielnie nie sposób oszacować jednak momentu, w którym poziom alkoholu we krwi spadnie do dopuszczalnej wartości. Zastosowanie alkomatu przed jazdą to umożliwia.