Utwórz konto lub Zaloguj się

Koszyk 0
0,00 zł

Krótkofalówki

Krótkofalówki
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Choć ich popularność zmalała po tym, jak powstały inne bezprzewodowe i wygodniejsze środki komunikacji, krótkofalówki wciąż są używane przez służby zbrojne. Możesz je również skutecznie wykorzystywać w trakcie podróży. Towłaściwy sprzęt, kiedy chcesz porozumieć się z kimś na stosunkowo niewielkim obszarze.

Krótkofalówki: ich historia zaczęła się na morzu

Krótkofalówki powstały na początku XX wieku. Zostały wprowadzone do komercyjnego użytku w 1907 roku i były wykorzystywane przede wszystkim na statkach. Za ich pomocą kontaktowali się marynarze, łatwiej lokalizując się w trakcie podróży. Dziś wiele się zmieniło. Choć ten sposób użytkowania wciąż nikogo nie zaskakuje, są standardowym wyposażeniem służb zbrojnych. Korzysta się z nich powszechnie także w trakcie poszukiwać osób zaginionych, np. w lasach, w których zasięg sieci komórkowej lub Internetu nie jest wystarczająco silny.

Skorzystaj ze sprzętu marki Baofeng, która specjalizuje się w tworzeniu sprzętu do komunikacji radiowej. Ich produkty łączą w sobie użytkowość wraz z wysoką jakością, dzięki czemu powinny towarzyszyć Ci przez lata. Przedmioty stworzone przez tę firmę są dostępne m.in. w Chinach i USA.

Czemu krótkofalówka bywa lepsza od telefonu?

Gdy zabraknie zasięgu, korzystanie ze smartfona może okazać się niemożliwe. Krótkofalówka nie będzie obarczona podobnym problemem. Tak długo, jak druga osoba znajduje się w Twojej okolicy, dasz radę swobodnie z nią rozmawiać. Bazuje ona na odbieraniu fal radiowych, co wiąże się też z jej niską awaryjnością. Jej zasięgi zależą jednak od wielu czynników, m.in. długości anteny czy zakresu częstotliwości pracy.

Szukając tego typu produktu, możesz zwrócić uwagę na model UV-5R. Ta radiostacja ręczna sprawdzi się zarówno na ziemi, w powietrzu jak i na łodzi. Pozwoli Ci ona również na operowanie na różnych częstotliwościach, a sam produkt jest odporny na działanie skrajnych temperatur. To cechy, których nie będzie posiadał klasyczny smartfon.

Krótkofalówki: ukryj się przed oczyma innych

Krótkofalówek możesz używać również w trakcie polowań, gdy współpracujesz z innymi myśliwymi. W takiej sytuacji kluczowe mogą okazać się walory maskujące. Twój model nie powinien rzucać się w oczy nawet jeśli akurat z niego korzystasz. Z tego powodu w naszej ofercie znajdziesz model CAMO UV-5R, który posiada obudowę we wzór moro. Dzięki temu znacznie skuteczniej będziesz mógł poruszać się po lesie niezauważony. To radiostacja o wielu różnych funkcjach, dzięki którym skorzystasz z niej w każdych warunkach.

Współczesna technologia ma zbyt wiele ograniczeń

Choć nie należy rezygnować z odkryć współczesności, warto pamiętać, że takie technologie zazwyczaj mają bardzo dużo ograniczeń. Częściej się psują i rozładowują, a w niektórych miejscach nie będziesz miał pełnego dostępu do wszystkich ich funkcji. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa warto mieć zawsze przy sobie analogowe odpowiedniki, takie właśnie jak krótkofalówki. Jeśli podróżujesz, warto zainteresować się zainwestowaniem właśnie w nie.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com