Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Latarki i oświetlenie

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 281

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 281

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona

Rozwój współczesnych technologii pozwala na zabranie w każdą podróż niemal niezawodnych źródeł elektrycznego światła, dzięki któremu każda wyprawa okaże się zdecydowanie bezpieczniejsza i wygodniejsza. Nawet jeśli planujesz survivalowy wyjazd i nie chcesz korzystać z elektryczności, powinieneś mieć przy sobie awaryjną latarkę. Jakie  latarki i oświetlenie powinieneś wybrać?

 Latarki i oświetlenie : towarzysze ludzkości od XIX wieku

Gdy pod koniec XIX wieku wprowadzono do powszechnego użytku baterie, zaczęto tworzyć również  latarki i oświetlenie turystyczne na dużą skalę. Towarzyszyły one ludzkości zarówno w czasie pokoju, jak i nadchodzących wojen, pojawiając się także w różnorakiej literaturze. W jednej z powieści C. S. Lewisa bohaterowie gubią swoją latarkę… w Narnii. Do dziś wiele osób posiada takie przedmioty w domu, niekoniecznie w formie telefonu z dodatkową funkcją.

Nie ma się czemu dziwić. Po ciemku niełatwo np. odnaleźć źródło awarii. Telefon zaś może po prostu zbyt łatwo się rozładować. Dlatego wiele osób decyduje się choćby na posiadanie niewielkiej latarki jako breloka do kluczy, nawet gdy nie zajmują się podróżami. Nie należy przy tym zapominać, że odległe podróże są przy tym zdecydowanie bardziej niebezpieczne i posiadanie dodatkowych źródeł światła może być nadzwyczaj pomocne.

Podstawowa latarka na każdy wyjazd

Gdy wybierasz się w swoją pierwszą podróż, postaw na niewielką latarkę, którą zapakujesz do kieszeni czy każdego plecaka. Możesz wybrać na przykład tę marki Outlight. Bardzo kompaktowa i wykonana z lotniczego aluminium, będzie służyć Ci przez lata. Dodatkowo naładujesz ją za pomocą akumulatora, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o zakup odpowiedniego rozmiarów baterii.

Latarki i oświetlenie w trasie nie zawsze jednak da się wygodnie załadować. Być może więc wolisz wziąć ze sobą po prostu dodatkowy komplet baterii? W takim razie wybierz latarkę diodową Fenix TK-09.

Awaryjne oświetlenie, które masz zawsze przy sobie

Niezależnie od tego, czy planujesz odległą podróż, czy też chcesz po prostu wyjść na spacer, przy Twoich kluczach powinno zawsze znajdować się jakieś źródło światła! Malutka latarka diodowa doskonale sprawdzi się przy zwyczajnym, codziennym stosowaniu i będzie świetnym rozwiązaniem awaryjnym. Nie lekceważ tego typu niewielkich przedmiotów, ponieważ to właśnie one mogą okazać się czymś, co pomoże Ci w najtrudniejszych sytuacjach.

 Latarki i oświetlenie jasny obóz to bezpieczny obóz

Planujesz zatrzymać się gdzieś na dłużej albo podróżujesz większą grupą? Jeśli tak, doskonałym pomysłem może okazać się zakup przynajmniej jednej dodatkowej lampy podróżnej, dzięki czemu wieczory spędzicie przy świetle, nawet mimo braku prądu. Lampka Goal Zero Lightouse Mini to niewielki produkt, który zmieści się do każdego plecaka, a który możesz naładować mimo braku dodatkowych źródeł prądu: posiada bardzo skuteczne panele słoneczne.

Oświetlenie nie tylko do ręki

Choć myśląc o latarkach, zwykle bierze się pod uwagę narzędzia trzymane w rękach, na rynku dostępne są modele dostosowane do przeróżnych sytuacji. Przydać Ci się może dobrej jakości latarka czołowa, zwłaszcza jeśli planujesz zwiedzać jaskinie lub poruszać się z zajętymi rękami, a w trakcie wycieczek rowerowych konieczne może okazać się dodatkowe doświetlenie środka transportu. Nim wyruszysz w jakąkolwiek trasę, zawsze zastanów się, jak zabezpieczyć się przed ewentualnym brakiem prądu lub dostępu do światła i dobierz odpowiednie ku temu latarki.

 Latarki i oświetlenie wybór jest coraz szerszy

Rozwój technologii pozwala na tworzenie coraz to mniejszych, jaśniej świecących oraz trwalszych latarek. Dzięki temu bez problemu dobierzesz sprzęt adekwatny do swoich potrzeb, który przy okazji często może korzystać z ekologicznych źródeł energii. Dlatego też nie rezygnuj z zakupu latarki lub lampki, podróżniczej. Posiadając ją, możesz uniknąć nawet bardzo poważnych wypadków, dlatego nie próbuj poruszać się wyłącznie po ciemku. Dobra latarka to prawdziwy przyjaciel podróżnika, również jeśli jako fan survivalu wolisz radzić sobie sam.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com