Hobby4Men

Koszyk 0
0,00 zł

Latarki i oświetlenie - FENIX

Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 44

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 44

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona

Rozwój współczesnych technologii pozwala na zabranie w każdą podróż niemal niezawodnych źródeł elektrycznego światła, dzięki któremu każda wyprawa okaże się zdecydowanie bezpieczniejsza i wygodniejsza. Nawet jeśli planujesz survivalowy wyjazd i nie chcesz korzystać z elektryczności, powinieneś mieć przy sobie awaryjną latarkę. Jakie  latarki i oświetlenie powinieneś wybrać?

 Latarki i oświetlenie : towarzysze ludzkości od XIX wieku

Gdy pod koniec XIX wieku wprowadzono do powszechnego użytku baterie, zaczęto tworzyć również  latarki i oświetlenie turystyczne na dużą skalę. Towarzyszyły one ludzkości zarówno w czasie pokoju, jak i nadchodzących wojen, pojawiając się także w różnorakiej literaturze. W jednej z powieści C. S. Lewisa bohaterowie gubią swoją latarkę… w Narnii. Do dziś wiele osób posiada takie przedmioty w domu, niekoniecznie w formie telefonu z dodatkową funkcją.

Nie ma się czemu dziwić. Po ciemku niełatwo np. odnaleźć źródło awarii. Telefon zaś może po prostu zbyt łatwo się rozładować. Dlatego wiele osób decyduje się choćby na posiadanie niewielkiej latarki jako breloka do kluczy, nawet gdy nie zajmują się podróżami. Nie należy przy tym zapominać, że odległe podróże są przy tym zdecydowanie bardziej niebezpieczne i posiadanie dodatkowych źródeł światła może być nadzwyczaj pomocne.

Podstawowa latarka na każdy wyjazd

Gdy wybierasz się w swoją pierwszą podróż, postaw na niewielką latarkę, którą zapakujesz do kieszeni czy każdego plecaka. Możesz wybrać na przykład tę marki Outlight. Bardzo kompaktowa i wykonana z lotniczego aluminium, będzie służyć Ci przez lata. Dodatkowo naładujesz ją za pomocą akumulatora, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o zakup odpowiedniego rozmiarów baterii.

Latarki i oświetlenie w trasie nie zawsze jednak da się wygodnie załadować. Być może więc wolisz wziąć ze sobą po prostu dodatkowy komplet baterii? W takim razie wybierz latarkę diodową Fenix TK-09.

Awaryjne oświetlenie, które masz zawsze przy sobie

Niezależnie od tego, czy planujesz odległą podróż, czy też chcesz po prostu wyjść na spacer, przy Twoich kluczach powinno zawsze znajdować się jakieś źródło światła! Malutka latarka diodowa doskonale sprawdzi się przy zwyczajnym, codziennym stosowaniu i będzie świetnym rozwiązaniem awaryjnym. Nie lekceważ tego typu niewielkich przedmiotów, ponieważ to właśnie one mogą okazać się czymś, co pomoże Ci w najtrudniejszych sytuacjach.

 Latarki i oświetlenie jasny obóz to bezpieczny obóz

Planujesz zatrzymać się gdzieś na dłużej albo podróżujesz większą grupą? Jeśli tak, doskonałym pomysłem może okazać się zakup przynajmniej jednej dodatkowej lampy podróżnej, dzięki czemu wieczory spędzicie przy świetle, nawet mimo braku prądu. Lampka Goal Zero Lightouse Mini to niewielki produkt, który zmieści się do każdego plecaka, a który możesz naładować mimo braku dodatkowych źródeł prądu: posiada bardzo skuteczne panele słoneczne.

Oświetlenie nie tylko do ręki

Choć myśląc o latarkach, zwykle bierze się pod uwagę narzędzia trzymane w rękach, na rynku dostępne są modele dostosowane do przeróżnych sytuacji. Przydać Ci się może dobrej jakości latarka czołowa, zwłaszcza jeśli planujesz zwiedzać jaskinie lub poruszać się z zajętymi rękami, a w trakcie wycieczek rowerowych konieczne może okazać się dodatkowe doświetlenie środka transportu. Nim wyruszysz w jakąkolwiek trasę, zawsze zastanów się, jak zabezpieczyć się przed ewentualnym brakiem prądu lub dostępu do światła i dobierz odpowiednie ku temu latarki.

 Latarki i oświetlenie wybór jest coraz szerszy

Rozwój technologii pozwala na tworzenie coraz to mniejszych, jaśniej świecących oraz trwalszych latarek. Dzięki temu bez problemu dobierzesz sprzęt adekwatny do swoich potrzeb, który przy okazji często może korzystać z ekologicznych źródeł energii. Dlatego też nie rezygnuj z zakupu latarki lub lampki, podróżniczej. Posiadając ją, możesz uniknąć nawet bardzo poważnych wypadków, dlatego nie próbuj poruszać się wyłącznie po ciemku. Dobra latarka to prawdziwy przyjaciel podróżnika, również jeśli jako fan survivalu wolisz radzić sobie sam.


Przekraczaj swoje limity i odwiedź miejsca, których nie widział nikt wcześniej. Fenix to jeden z czołowych producentów latarek rozświetlających mrok podróżnikom. Sprawdzają się jednak również w warunkach codziennych. W końcu w każdym domu powinno znaleźć się takie źródło światła, które będzie niezbędne w awaryjnych sytuacjach.

Najpierw była chęć stworzenia czegoś naprawdę dobrego

Gdy na rynku brakuje profesjonalnego sprzętu, który spełnia współczesne wymagania, powstaje chęć stworzenia czegoś wyjątkowego. I w ten sposób pojawił się pomysł na założenie przedsiębiorstwa Fenix. Brak odpowiednich latarek skłonił jego twórców do rozpoczęcia poszukiwania idealnych rozwiązań, sprawdzających się nie tylko w podróży, ale także w codziennych warunkach. Już pierwsza seria marki, czyli L1 okazała się jedna z najbardziej innowacyjnych na świecie, co zaowocowało gwałtownym rozwojem firmy.

Zaufaj inżynierom oraz specjalistom z dziedziny oświetlenia. Każdy detal produkowanych latarek tworzony jest z precyzją, która pozwoli działać im przez wiele lat. Wszystkie modele są dokładnie badane przed wypuszczeniem na rynek.

Ręczna latarka, która spełni wszystkie oczekiwania

Najpopularniejsze latarki to te ręczne, które doskonale sprawdzą się w podróżnym plecaku. Często zmieścisz je nawet w kieszeni i za ich pomocą będziesz mógł swobodnie poruszać się po zmierzchu. Ważne jest jednak, aby miały odpowiednio dużą moc oraz były wytrzymałe na różnego rodzaju upadki, mogące zdarzyć się w trakcie wyprawy. Tego szukasz? Model FD41 powinien spełnić wszystkie stawiane przed nim oczekiwania. Niezwykła moc urządzenia pozwala oświetlić przestrzeń nawet do 340 m!

Źródło światła zawsze przy tobie

Mimo wszystko nie zawsze znajdziesz w bagażu odpowiednio dużo miejsca na latarkę. Nie zawsze też będziesz czuł konieczność zabierania jej ze sobą. A co jeśli przypadkiem zabraknie prądu lub będziesz musiał wejść do opuszczonego budynku? Wtedy przydać może się podręczna latarka. Brelok stworzony przez  Fenix o mocy 45 lumenów powinien sprawdzić się właśnie w takich sytuacjach.