Baterie - OLIGHT

Baterie - OLIGHT
Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Choć są coraz częściej zastępowane przez inne przedmioty, baterie wciąż są w regularnym użytku. Wiele latarek, zwłaszcza tych niewielkich, zasilają właśnie one. Dlatego jeśli posiadasz sprzęt elektroniczny, który wymaga takiej formy zasilania, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą.

Baterie przydatne także w survivalu

Baterie są łatwym w użytku, choć zwykle jednorazowym źródłem energii. To, co jednak sprawia, że są tak cenne, szczególnie dla osób zajmujących się survivalem, jest ich trwałość. W temperaturze pokojowej utrzymują swoje właściwości nawet przez kilkanaście lat! Z tego powodu, jeśli chcesz być gotowy na nadejście nagłego kryzysu, dobrze zrobisz, zaopatrując się właśnie w nie oraz w sprzęt, który będą w stanie zasilić. W ten sposób w razie nagłego wypadku będziesz gotów, aby od razu działać.

Wbrew pozorom, baterie alkaliczne nie są aż tak starym wynalazkiem. Ich prototyp powstał w 1959 roku. Dziś jednak są wielokrotnie bardziej wytrzymałe od swojego pierwowzoru: podaje się, że nawet do 40 razy.

Jaki rodzaj baterii wybrać do latarki?

To nie jest pytanie, na które da się jednoznacznie odpowiedzieć. Bateria musi być dostosowana do posiadanego przez Ciebie produktu. Dlatego też uważnie zapoznaj się z opisem producenta lub instrukcją obsługi, bądź opakowaniem produktu. W tych miejscach powinieneś być w stanie znaleźć informacje, w jaki sposób dany przedmiot może być zasilany. W naszej ofercie znajdziesz np. produkty marki Surefire, które stosuje się zwykle do aparatów fotograficznych oraz taktycznych latarek.

Odporne na rozładowywanie się baterie litowe

Zależy Ci na tym, aby Twój sprzęt długo wytrzymał? Postaw na baterie litowe, np. marki Nitecore. Powinny one spełnić wymagania nawet tych najbardziej wymagających osób, które chcą stawiać na wysokiej jakości produkt.

Gdy w trakcie pobytu na zewnątrz jakaś z Twoich baterii ulegnie zepsuciu, pamiętaj, aby nie wyrzucać jej na ziemię. Weź ją ze sobą i pozbądź się jej dopiero w miejscu, w którym dostępna będzie segregacja śmieci. W tych przedmiotach zachodzą skomplikowane procesy chemiczne, dlatego musisz zwracać na to szczególną uwagę.


Nikt nie powinien pozostawać w ciemności. Olight oferuje wysokiej jakości produkty oświetleniowe sprawdzające się w licznych sytuacjach. Sprawdź latarki, dzięki którym wybierzesz się w podróż nawet nocą oraz kolorowe filtry, które sprawią, że mrok rozświetlą niezwykłe kolory. Specjalistyczne baterie i ładowarki sprawią zaś, że sprzęt będzie świecił jeszcze dłużej.

Olight — globalny specjalista od spraw światła

Aby rozświetlić otoczenie, w Olight pracują tylko osoby naprawdę oddane swojej pracy, które dobrze wiedza, jak ważna jest ich rola. Bezustanne innowacje sprawiły, że marka jest obecnie rozpoznawalna na całym świecie. Z jej możliwości często korzystają podróżnicy ceniący sobie niewielkie, jasne, lecz trwałe latarki. Ten wytrzymały sprzęt jest codziennie użytkowany także przez swoich twórców, którzy dokładają wszelkich starań, aby w ręce klientów oddawać tylko przedmioty naprawdę spełniające swoją funkcję.

Jakie wymagania muszą spełnić te latarki?

Aby produkty Olight trafiły na rynek, muszą spełniać normę ANSI/NEMA FL1. Ten pierwszy skrót można rozwinąć do American National Standards Institute, zaś drugi do National Electrical Manufacturers Association. Obydwie te organizacje postanowiły stworzyć wspólny standard, który pozwala na swobodne porównywanie parametrów przenośnego sprzętu oświetleniowego. Wybierając produkty spełniające ten standard, możesz być pewny, co do ilości światła, produkowanego przez konkretną latarkę albo co do jej zasięgu, który może mieć kluczowe znaczenie w przypadku podróży w ekstremalnych warunkach.

Latarka — ją musisz mieć w swoim bagażu

Niezależnie od tego, czy podróżujesz pieszo, za pomocą roweru czy samochodu, latarka jest czymś, co po prostu musisz mieć przy sobie. To źródło światła rozświetli mrok niezależnie od warunków, a jej bateria będzie znacznie bardziej trwała niż telefonu komórkowego. Dlatego mimo rozwoju technologii, zawsze powinieneś mieć przy sobie choćby niewielkie, dodatkowe oświetlenie, które zadziała, gdy wokół zabraknie prądu.