Hobby4Men

Koszyk 0
0,00 zł

Filtry - FENIX

Filtry - FENIX
Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Filtry do latarek nie tylko sprawią, że Twój przedmiot będzie lepiej chroniony, ale mogą również przydać się w wielu sytuacjach. Dobrze sprawdzą się np. w trakcie tropienia lub gdy planujesz myśliwskie działania. Z myślą między innymi o fanach survivalu oferujemy liczne i wielobarwne modele.

Filtry kiedy mogą być przydatne?

Filtry do latarek mogą być wykorzystywane m.in. w celach rozrywkowych, jednak mają również bardzo praktyczne zastosowanie. Przede wszystkim montuje się je na latarkach taktycznych, dzięki czemu dostosowuje się ich barwę do konkretnej sytuacji. Niektóre barwy światła nie są rozpoznawane przez zwierzęta, dlatego można w ten sposób skutecznie nim manipulować.

Warto wziąć pod uwagę np. nabycie czerwonego filtra. Dzika zwierzyna nie rozpoznaje tej barwy jako gwałtownej lub niebezpiecznej, dlatego dobrze nadaje się do nocnych obserwacji. Może sprawdzić się świetnie np. dla fotografów. Z kolei barwa zielona jest dla większości zwierzyny niewidoczna, przez co jest wybierana w trakcie polowań.

Działanie niebieskiej barwy światła: dla policjanta i myśliwego

Niebieski filtr, np. marki NItcecore, zadziała zaś bardzo skutecznie, jeśli poszukujesz śladów potu lub krwi. Może więc świetnie sprawdzić się zarówno w czasie polowań, jak i w trakcie różnego rodzaju spraw policyjnych. Ty też możesz z niego skorzystać np. w czasie treningów, lub różnych survivalowych zadań. Dlatego nie rezygnuj z posiadania podobnego w swojej kolekcji. Pamiętaj jedynie, aby dobrać go odpowiednio do posiadanej przez siebie latarki.

Nakładka na latarkę i inne akcesoria

Zamiast zwykłego, kolorowego szkiełka, możesz zakupić także nakładkę na latarkę. Pomaga ona stworzyć świecący przedmiot, który jednak nie razi obserwatora, dlatego może okazać się przydatny z nieco innych warunkach. Jest w użyciu przede wszystkim służb porządkowych i może okazać się dla Ciebie przydatna np. w czasie ochrony jakiegoś wydarzenia.

Nim dokonasz zakupu, zawsze sprawdź, czy dany filtr jest kompatybilny z Twoją latarką! Najlepiej zrobisz, wybierając produkty tej samej marki.


Przekraczaj swoje limity i odwiedź miejsca, których nie widział nikt wcześniej. Fenix to jeden z czołowych producentów latarek rozświetlających mrok podróżnikom. Sprawdzają się jednak również w warunkach codziennych. W końcu w każdym domu powinno znaleźć się takie źródło światła, które będzie niezbędne w awaryjnych sytuacjach.

Najpierw była chęć stworzenia czegoś naprawdę dobrego

Gdy na rynku brakuje profesjonalnego sprzętu, który spełnia współczesne wymagania, powstaje chęć stworzenia czegoś wyjątkowego. I w ten sposób pojawił się pomysł na założenie przedsiębiorstwa Fenix. Brak odpowiednich latarek skłonił jego twórców do rozpoczęcia poszukiwania idealnych rozwiązań, sprawdzających się nie tylko w podróży, ale także w codziennych warunkach. Już pierwsza seria marki, czyli L1 okazała się jedna z najbardziej innowacyjnych na świecie, co zaowocowało gwałtownym rozwojem firmy.

Zaufaj inżynierom oraz specjalistom z dziedziny oświetlenia. Każdy detal produkowanych latarek tworzony jest z precyzją, która pozwoli działać im przez wiele lat. Wszystkie modele są dokładnie badane przed wypuszczeniem na rynek.

Ręczna latarka, która spełni wszystkie oczekiwania

Najpopularniejsze latarki to te ręczne, które doskonale sprawdzą się w podróżnym plecaku. Często zmieścisz je nawet w kieszeni i za ich pomocą będziesz mógł swobodnie poruszać się po zmierzchu. Ważne jest jednak, aby miały odpowiednio dużą moc oraz były wytrzymałe na różnego rodzaju upadki, mogące zdarzyć się w trakcie wyprawy. Tego szukasz? Model FD41 powinien spełnić wszystkie stawiane przed nim oczekiwania. Niezwykła moc urządzenia pozwala oświetlić przestrzeń nawet do 340 m!

Źródło światła zawsze przy tobie

Mimo wszystko nie zawsze znajdziesz w bagażu odpowiednio dużo miejsca na latarkę. Nie zawsze też będziesz czuł konieczność zabierania jej ze sobą. A co jeśli przypadkiem zabraknie prądu lub będziesz musiał wejść do opuszczonego budynku? Wtedy przydać może się podręczna latarka. Brelok stworzony przez  Fenix o mocy 45 lumenów powinien sprawdzić się właśnie w takich sytuacjach.