Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Latarki rowerowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Podróże rowerem po zmierzchu mogą być dość niebezpieczne, zwłaszcza gdy nie posiadasz odpowiednich zabezpieczeń. Dlatego nigdy nie zapominaj o odpowiednim oznaczeniu swojego pojazdu. Odblaski oraz latarki rowerowe sprawią, że nie tylko będziesz lepiej widoczny na drodze, ale również z ich pomocą łatwiej odnajdziesz drogę.

 Latarki rowerowe: kluczowy gadżet w podróży

Rower jest niezwykle ekologicznym środkiem transportu, który przy okazji pomoże zadbać Ci o Twoją kondycję. Jeśli jednak korzystasz z niego często i wyruszasz regularnie w trasy po zmierzchu, latarki rowerowe  powinny znaleźć się w Twoim asortymencie.

W 2020 roku w Polsce miało miejsce ponad 2000 wypadków z udziałem rowerzystów; 127 z nich zmarło z tego powodu, niemal 1900 zostało rannych. Jadąc na tym pojeździe, jesteś szczególnie narażony na wypadek, ponieważ poruszasz się często przy ruchliwych drogach, nie posiadając żadnej szczególnej ochrony. Dlatego przede wszystkim postaraj się o to, aby dobrze widzieć otoczenie i samemu być dobrze widocznym. Latarki zaś są jednym z najłatwiejszych sposobów, aby skutecznie to osiągnąć.

Latarki rowerowe przyczepiane do pojazdu

W naszej ofercie znajdziesz latarki, które możesz przymocować do swojego pojazdu, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się wygodną i bezpieczną jazdą. Oświetl swoją drogę, używając takiej w niebieskim kolorzemodel Silva Simi Front. Przez niego będzie lepiej widoczny i łatwiej będzie Ci ją odnaleźć, gdyby się zagubiła. To jednak stosunkowo duży model i gdy zależy Ci na czymś bardziej poręcznym, dobrze zrobisz, wybierając takiej w niebieskim kolorzemodel Silva Simi Front.

Wybierając latarkę dla siebie, sprawdź, jak długo będzie działała oraz jakie baterie musisz jej zapewnić. Kieruj się też tym, jak mocno świeci. Im większa jest odległość obiecywana przez producenta, tym lepiej będziesz widoczny w trakcie drogi.

Inne sposoby na skuteczne rozświetlenie roweru

Takie latarki to najłatwiejszy, ale wcale nie jedyny sposób, który możesz wykorzystać, aby oświetlić swoją drogę w trakcie podróży. Możesz także wykorzystać latarki czołowe, które założysz na kask, dzięki którym równie skutecznie dostrzeżesz, co znajduje się przed tobą. Mogą one jednak łatwiej spaść, ponieważ są dostosowane do używania na głowę bez dodatkowych okryć. Dlatego warto mieć ze sobą latarkę do roweru przynajmniej jako wyjście awaryjne. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie wybieraj się w trasę po ciemku bez źródła światła!

Latarka to nie wszystko. Pamiętaj o bezpieczeństwie

Rozświetlenie swojej drogi jest bardzo istotne, ale to nie jedyny czynnik, o którym musisz pamiętać, jeśli wybierasz się w podróż rowerem po zmierzchu. Nigdy nie zapominaj o odpowiednim stroju. Wybieraj bezpieczne, sportowe buty oraz zawsze miej na głowie kask. Przydać Ci się mogą również ochraniacze. Jeśli masz na to miejsce, zaopatrz się także w podręczną apteczkę. W końcu upadki z takiego pojazdu wcale nie są rzadkością!

W naszym asortymencie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by wybrać się w bezpieczną, ale też pełną wrażeń podróż.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com