Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Światło chemiczne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Tanie i niewielkie, a naprawdę wielofunkcyjne światło chemiczne może przydać się przy organizowaniu wydarzeń integracyjnych albo być wyjściem awaryjnym w trudnej sytuacji. Dostępne w różnych kolorach, może stanowić dobry zapas wśród asortymentu każdego podróżnika lub organizatora wydarzeń różnego typu.

Czym jest  światło chemiczne i jak działa?

Światło chemiczne z angielskiego nazywane także glowstickiem, jest jednorazowym źródłem światła, które zależnie od natężenia, może świecić od kilku minut do kilkunastu godzin. Tworzone jest z dwóch substancji chemicznych, które początkowo znajdują się w odrębnych pojemnikach. Aby stworzyć świetlisty efekt, należy połączyć obydwa płyny. Robi się to, zwykle przełamując pałeczkę. W ten sposób płyn przepływa do szklanej części.

Najczęściej spotykane oraz zwykle najdłużej świecące są te w barwie zielonej. Można jednak znaleźć je w wielu innych barwach, np. niebieskiej, żółtej czy czerwonej. To, jaki kolor ostatecznie wybierzesz, zależy tylko od Ciebie.

Sposoby użycia: gdzie może przydać się świetlik

Świetliki wykorzystywane są przede wszystkim w dwóch sytuacjach. Po pierwsze, używa się ich w trakcie różnego rodzaju wydarzeń rozrywkowych. Możesz użyć ich w trakcie koncertu albo w czasie wydarzeń sportowych, gdy przebywasz na publiczności. Jeśli organizujesz spotkanie towarzystwie, będą stanowić np. dobry punkt orientacyjny w trakcie różnego rodzaju gier. Proste i bezpieczne w użyciu, mogą być wykorzystywane na przeróżne, kreatywne sposoby.

Drugą i dla osób podróżujących zdecydowanie istotniejszą sytuacją, jest moment zagrożenia zdrowa lub życia. Gdy wzywasz pomoc, dzięki świetlikowi będziesz w stanie wskazać miejsce swojego pobytu. Ponadto, gdy zepsuje Ci się latarka, może okazać się, że tego typu źródło światła może pomóc Ci np. w odnalezieniu drogi wyjścia z jaskini.

Nie zapominaj o ekologii. Świetliki zawierają plastik

Gdy używasz światła chemicznego, nie zapominaj o tym, że opakowanie stworzone zostało z plastiku. Ten rozkłada się nawet przez setki lat, dlatego nie możesz zostawić go na szlaku czy w lesie. Jeśli tylko jest taka możliwość, wyrzuć pozostałości po świetliku do najbliższego kosza sortującego śmieci. Gdy go brakuje, po prostu weź je ze sobą. Miejsca, do których podróżujesz, powinieneś zostawiać w takim samym lub lepszym stanie, gdy je opuszczasz. Zadbaj o otaczającą Cię naturę, aby w przyszłości mogli cieszyć się nią także inni.

 Światło chemiczne zawsze miej je przy sobie

To tani i niewielki gadżet jednorazowego użytku, który po prostu dobrze jest mieć przy sobie w trasie. Możesz włożyć je do kieszeni spodni lub kurtki, aby móc wykorzystać je w razie nagłej potrzeby. W naszej ofercie znajdziesz je w różnych kolorach. Marka Helikon posiada m.in. świetliki w kolorze czerwonym żółtym . Świeci aż do 7 godzin, choć może się on różnić zależnie od tego, jakie warunki panują wokół.

Pamiętaj jednak, że to jednorazowe źródło światła i nie będziesz w stanie użyć go ponownie. Dlatego też nie wahaj się wziąć ze sobą w podróż kilku sztuk.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com