Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Światło chemiczne - GFC TACTICAL

Światło chemiczne - GFC TACTICAL
Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Tanie i niewielkie, a naprawdę wielofunkcyjne światło chemiczne może przydać się przy organizowaniu wydarzeń integracyjnych albo być wyjściem awaryjnym w trudnej sytuacji. Dostępne w różnych kolorach, może stanowić dobry zapas wśród asortymentu każdego podróżnika lub organizatora wydarzeń różnego typu.

Czym jest  światło chemiczne i jak działa?

Światło chemiczne z angielskiego nazywane także glowstickiem, jest jednorazowym źródłem światła, które zależnie od natężenia, może świecić od kilku minut do kilkunastu godzin. Tworzone jest z dwóch substancji chemicznych, które początkowo znajdują się w odrębnych pojemnikach. Aby stworzyć świetlisty efekt, należy połączyć obydwa płyny. Robi się to, zwykle przełamując pałeczkę. W ten sposób płyn przepływa do szklanej części.

Najczęściej spotykane oraz zwykle najdłużej świecące są te w barwie zielonej. Można jednak znaleźć je w wielu innych barwach, np. niebieskiej, żółtej czy czerwonej. To, jaki kolor ostatecznie wybierzesz, zależy tylko od Ciebie.

Sposoby użycia: gdzie może przydać się świetlik

Świetliki wykorzystywane są przede wszystkim w dwóch sytuacjach. Po pierwsze, używa się ich w trakcie różnego rodzaju wydarzeń rozrywkowych. Możesz użyć ich w trakcie koncertu albo w czasie wydarzeń sportowych, gdy przebywasz na publiczności. Jeśli organizujesz spotkanie towarzystwie, będą stanowić np. dobry punkt orientacyjny w trakcie różnego rodzaju gier. Proste i bezpieczne w użyciu, mogą być wykorzystywane na przeróżne, kreatywne sposoby.

Drugą i dla osób podróżujących zdecydowanie istotniejszą sytuacją, jest moment zagrożenia zdrowa lub życia. Gdy wzywasz pomoc, dzięki świetlikowi będziesz w stanie wskazać miejsce swojego pobytu. Ponadto, gdy zepsuje Ci się latarka, może okazać się, że tego typu źródło światła może pomóc Ci np. w odnalezieniu drogi wyjścia z jaskini.

Nie zapominaj o ekologii. Świetliki zawierają plastik

Gdy używasz światła chemicznego, nie zapominaj o tym, że opakowanie stworzone zostało z plastiku. Ten rozkłada się nawet przez setki lat, dlatego nie możesz zostawić go na szlaku czy w lesie. Jeśli tylko jest taka możliwość, wyrzuć pozostałości po świetliku do najbliższego kosza sortującego śmieci. Gdy go brakuje, po prostu weź je ze sobą. Miejsca, do których podróżujesz, powinieneś zostawiać w takim samym lub lepszym stanie, gdy je opuszczasz. Zadbaj o otaczającą Cię naturę, aby w przyszłości mogli cieszyć się nią także inni.

 Światło chemiczne zawsze miej je przy sobie

To tani i niewielki gadżet jednorazowego użytku, który po prostu dobrze jest mieć przy sobie w trasie. Możesz włożyć je do kieszeni spodni lub kurtki, aby móc wykorzystać je w razie nagłej potrzeby. W naszej ofercie znajdziesz je w różnych kolorach. Marka Helikon posiada m.in. świetliki w kolorze czerwonym żółtym . Świeci aż do 7 godzin, choć może się on różnić zależnie od tego, jakie warunki panują wokół.

Pamiętaj jednak, że to jednorazowe źródło światła i nie będziesz w stanie użyć go ponownie. Dlatego też nie wahaj się wziąć ze sobą w podróż kilku sztuk.


Taktyczny sprzęt jest niezbędny przy wielu czynnościach outdoorowych. Pozwala na zamaskowanie się w trakcie pobytu w lesie, czy na bezpieczne pokonywanie dużych odległości. Powinien być wytrzymały i dobrze wykonany, ale przecież najlepiej byłoby, gdyby jednocześnie był w rozsądnej cenie. GFC Tacticaloferuje wszystko, czego potrzebuje osoba o właśnie takich wymaganiach.

To nie tylko sprzęt taktyczny

GFC Tacticaljest częścią większej grupy, która zajmuje się m.in. sprzedażą broni palnej. Przynależy ona założonej w 2004 roku polskiej firmy, która stopniowo zaczęła rosnąć w siłę. Szybko otworzyła się na nowe rynki, w tym na jeden z najważniejszych i największych w obecnym świecie: chiński. Obecnie jest dostępna także m.in. w Danii, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Ten odłam przedsiębiorstwa oferuje przede wszystkim sprzęt taktyczny, który w stosunkowo niskich cenach, oferuje jak najwyższą jakość.

Znajdź idealny plecak, torbę, kamizelkę lub cokolwiek, co będzie potrzebne w trakcie podróży. GFC Tactical jest marką tworzoną przez profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą, jakie wymagania ma aktywna osoba, pasjonująca się czynnościami outdoorowymi.

Plecak to podstawa każdej podróży

Plecak w podróży jest czymś niezbędnym. To on pozwala na bezpieczne przenoszenie różnego rodzaju przedmiotów, które potrzebne będą w czasie zwiedzania, polowania, czy górskiej wspinaczki. Włożysz do niego jedzenie, apteczkę czy ubrania. Zawsze stawiaj na takie modele, które mają dużą ilość różnorakich kieszeni, do których schowasz swoje rzeczy. GFC Tactical Assault Pack będzie doskonałym towarzyszem podróży każdego dnia.

Tworzona również z myślą o myśliwych

Zadanie myśliwego zwykle nie jest łatwe. Zwierzynę łatwo jest spłoszyć, dlatego lepiej nie wykonywać nadmiaru ruchów, idąc po np. dodatkowy magazynek. Kamizelka taktyczna KAM-39 rozwiąże ten problem. Stworzona z wytrzymałego nylonu będzie mogła towarzyszyć w trakcie każdego polowania. Zawiera m.in. ładownicę na radio oraz trzy kieszenie na pistoletowe magazynki.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com