Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Światło chemiczne - MIL-TEC

Światło chemiczne - MIL-TEC
Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Tanie i niewielkie, a naprawdę wielofunkcyjne światło chemiczne może przydać się przy organizowaniu wydarzeń integracyjnych albo być wyjściem awaryjnym w trudnej sytuacji. Dostępne w różnych kolorach, może stanowić dobry zapas wśród asortymentu każdego podróżnika lub organizatora wydarzeń różnego typu.

Czym jest  światło chemiczne i jak działa?

Światło chemiczne z angielskiego nazywane także glowstickiem, jest jednorazowym źródłem światła, które zależnie od natężenia, może świecić od kilku minut do kilkunastu godzin. Tworzone jest z dwóch substancji chemicznych, które początkowo znajdują się w odrębnych pojemnikach. Aby stworzyć świetlisty efekt, należy połączyć obydwa płyny. Robi się to, zwykle przełamując pałeczkę. W ten sposób płyn przepływa do szklanej części.

Najczęściej spotykane oraz zwykle najdłużej świecące są te w barwie zielonej. Można jednak znaleźć je w wielu innych barwach, np. niebieskiej, żółtej czy czerwonej. To, jaki kolor ostatecznie wybierzesz, zależy tylko od Ciebie.

Sposoby użycia: gdzie może przydać się świetlik

Świetliki wykorzystywane są przede wszystkim w dwóch sytuacjach. Po pierwsze, używa się ich w trakcie różnego rodzaju wydarzeń rozrywkowych. Możesz użyć ich w trakcie koncertu albo w czasie wydarzeń sportowych, gdy przebywasz na publiczności. Jeśli organizujesz spotkanie towarzystwie, będą stanowić np. dobry punkt orientacyjny w trakcie różnego rodzaju gier. Proste i bezpieczne w użyciu, mogą być wykorzystywane na przeróżne, kreatywne sposoby.

Drugą i dla osób podróżujących zdecydowanie istotniejszą sytuacją, jest moment zagrożenia zdrowa lub życia. Gdy wzywasz pomoc, dzięki świetlikowi będziesz w stanie wskazać miejsce swojego pobytu. Ponadto, gdy zepsuje Ci się latarka, może okazać się, że tego typu źródło światła może pomóc Ci np. w odnalezieniu drogi wyjścia z jaskini.

Nie zapominaj o ekologii. Świetliki zawierają plastik

Gdy używasz światła chemicznego, nie zapominaj o tym, że opakowanie stworzone zostało z plastiku. Ten rozkłada się nawet przez setki lat, dlatego nie możesz zostawić go na szlaku czy w lesie. Jeśli tylko jest taka możliwość, wyrzuć pozostałości po świetliku do najbliższego kosza sortującego śmieci. Gdy go brakuje, po prostu weź je ze sobą. Miejsca, do których podróżujesz, powinieneś zostawiać w takim samym lub lepszym stanie, gdy je opuszczasz. Zadbaj o otaczającą Cię naturę, aby w przyszłości mogli cieszyć się nią także inni.

 Światło chemiczne zawsze miej je przy sobie

To tani i niewielki gadżet jednorazowego użytku, który po prostu dobrze jest mieć przy sobie w trasie. Możesz włożyć je do kieszeni spodni lub kurtki, aby móc wykorzystać je w razie nagłej potrzeby. W naszej ofercie znajdziesz je w różnych kolorach. Marka Helikon posiada m.in. świetliki w kolorze czerwonym żółtym . Świeci aż do 7 godzin, choć może się on różnić zależnie od tego, jakie warunki panują wokół.

Pamiętaj jednak, że to jednorazowe źródło światła i nie będziesz w stanie użyć go ponownie. Dlatego też nie wahaj się wziąć ze sobą w podróż kilku sztuk.


Poznaj niemieckiego lidera w branży militarnej i paramilitarnej. Mil-Tec to zespół składający się ze 150 osób, którego celem jest dostarczenie dobrej jakości produktów do odbiorcy, który stawia aktywność outdoorową na pierwszym miejscu. Nieważne, czy jesteś turystą, żołnierzem czy myśliwym. Sprzęt taktyczny po prostu powinien znaleźć się w twoim ekwipunku!

Najpierw była dystrybucja, czyli jak powstała marka

W 1971 roku w Niemczech powstało przedsiębiorstwo Sturm Handels GmbH, które początkowo zajmowało się tylko dystrybucją produktów militarnych. Wraz z rozwojem jednak jej twórcy zapragnęli stworzyć własne akcesoria oraz przedmioty, z których zadowoleni byliby ich klienci. W ten sposób powstał Mil-Tec, skupiający się na tworzeniu ubrań i innych akcesoriów koniecznych do bezpiecznego wykonywania outdoorowych czynności.

Od lat 80. znana także w USA, marka stawia na najnowsze technologie oraz najbardziej nowoczesne materiały. Dzięki temu możesz mieć pewność, że korzystając z ich produktów, będziesz mógł wejść nawet na najwyższą górę.

Dbaj o bezpieczeństwo razem z Mil-Tec

Podróże i aktywność fizyczna zawsze wiążą się z możliwością kontuzji. Dlatego zawsze powinieneś mieć przy sobie przynajmniej niewielką apteczkę, która pozwoli na nałożenie odpowiedniego opatrunku. Kilka sterylnych przedmiotów może zapobiec wdaniu się zakażenia, a opatrunki bywają przydatne nie tylko w chwili zranienia. Mała oliwkowa apteczka przez wzgląd na swój kolor dobrze sprawdzi się również myśliwym, którym zależy na wtopieniu się w otoczenie.

Wodoodporny worek na każdą sytuację

Możliwość sprawnego zapakowania bagażu potrafi być niezwykle istotne w czasie podróży. Szczególnie jeśli pogoda nie dopisuje, a musisz poruszać się pieszo. Worek wodoodporny pomoże w segregacji produktów lub też w ich bezpośrednim transporcie. Zapakuj swoje ubrania, namiot czy śpiwór, ciesząc się z wypadu za miasto.

Produkty taktyczne doskonale sprawdzają się zarówno dla profesjonalistów, jak i osób mniej aktywnych. To połączenie użyteczności z dobrą jakością i użytkowością.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com