Nóż WALTHER P-38 Knife (5.0738)

WALTHER
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
 

W magazynie

  229,00 zł
Jutro u Ciebie!
Zamów kurierem InPost do godz. 15 i odbierz jutro!

Wysyłka w ciągu 24H
Darmowa dostawa od 300 zł
Odroczone płatności
Raty PayU

Opis

Nóż WALTHER P-38 Knife to wytrzymały nóż z głownią stałą, który swoją stylistyką nawiązuje do pistoletu Walther P-38 jednej z najbardziej popularnych konstrukcji pistoletowych XX wieku.

Nóż Walther P-38 posiada masywną głownię o profilu spear point, która została wykonana z bardzo dobrej stali nierdzewnej 440C.

Materiał ten bardzo dobrze koresponduje z legendarnym pistoletem Walther P-38, ponieważ podobnie jak on jest niezawodny i łatwa w obsłudze.

Stal ta jest praktycznie całkowicie nierdzewna w codziennym użytkowaniu i gwarantuje dobre trzymanie ostrości roboczej podczas codziennego użytkowania.

Ostrzenie również nie będzie problematyczne i każdy użytkownik bez problemu dokona tego na większości podręcznych ostrzałek.

Głownia o długości 135 milimetrów i grubości 5 milimetrów cechuje się wysoką odpornością na nadużycia, dzięki temu nóż P-38 świetnie sprawdzi się jako użytkowy nóż terenowy.

Z powodu zastosowania dość wysokiego wklęsłego szlifu nóż bardzo dobrze tnie i powoduje, że materiał nie klei się do powierzchni noża.

Dodatkowo z powodu sporych rozmiarów i masy Walther P-38 sprawdzi się podczas cięższych prac takich jak rąbanie czy batonowanie.

Rękojeść noża została wykonana ze stali, do której zostały przykręcone okładziny wykonane z tworzywa sztucznego nawiązujące stylistyką do pistoletu Walther P-38.

 

Rękojeść jest solidna i masywna i już od pierwszego chwytu sprawia wrażenie obcowania z bardzo mocnym nożem.

Kształt chwytu został odpowiednio zaprojektowany tak, aby dłoń pewnie zamykała się na okładzinach podczas pracy.

Wydatne podcięcie pod palec wskazujący oraz zabezpieczenie w postaci jelca powodują, że nóż nie ślizga się podczas pracy.

Nacięcia na rękojeści przypominające te w pistolecie również wpływają na poprawę ergonomii i komfortu użytkowania.

W tylnej części noża znajduje się odkryty fragment stali, który został wyprofilowany tak, że w sytuacji awaryjnej może pełnić rolę zbijaka do szyb.

Kolejnym atutem tego modelu, który w istotny sposób nawiązuje do imiennika w wersji palnej jest szlufka do przyczepienia smyczy lub przewleczenia linki zabezpieczająca.

Wyglądem praktycznie nie różni się od tej zastosowanej w pistolecie.

 

W komplecie z nożem otrzymujemy estetyczną, skórzaną pochewkę, która bezpiecznie utrzymuje nóż i umożliwia przytroczenie do pasa.

Pochewka to bardzo istotny atut, ponieważ rzadko w tym przedziale cenowym jest ona wykonana z wytrzymałej skóry.

Pochwa posiada wybite wyraźne logo producenta – firmy Walther.

Nóż wraz z pochewką otrzymujemy zapakowane w duży, estetyczny karton wewnątrz wyłożony twardą gąbką z wycięciami na wszystkie elementy zestawu.

Całość idealnie nadaje się na prezent dla każdego miłośnika zarówno broni palnej jak i szeroko rozumianych militariów.

 

Dane techniczne;

- stal nierdzewna: 440C
- konstrukcja full tang
- długość głowni: 135mm
- długość całkowita: 260mm 

Dane techniczne

Kod SKU 5.0738
Producent WALTHER
Kod EAN 4000844496812

Producent

Nazwa UMAREX GmbH & Co. KG
Kraj Niemcy
Adres Donnerfeld 2
Kod pocztowy 59757
Miasto Arnsberg
E-mail [email protected]
Telefon +49 (0)29 32 / 638 01
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Polecamy również:
Kabura pokrowiec na gaz 90 ml. zapięcie rzep
32,00 zł
Polar Helikon INFANTRY - Fleece - Olive Green/PL Woodland (BL-INF-HF-18)
269,99 zł
Lampka Bros Owadobójcza 230 V (595-003)
46,90 zł
Słuchawki bezprzewodowe Baseus Bowie E18 (fioletowy)
81,95 zł
Nóż ratowniczy ESP z zaokrąglanym szpicem czarny (RK-02)
139,00 zł
Lornetka Delta Optical Forest II 12x50 (DO-1302)
849,00 zł
Szyna montażowa CYMA typu MK18 9,5" do replik typu M4/M16 (CYM-09-028993)
399,99 zł
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com