Utwórz konto lub Zaloguj się

Koszyk 0
0,00 zł

Lunety obserwacyjne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Lornetka to za mało, ponieważ uwielbiasz obserwować obiekty znajdujące się naprawdę daleko od Ciebie? Lunety obserwacyjne bez wątpienia sprawdzą się w Twoim przypadku. Choć nie zabierzesz ich już tak łatwo w odległą podróż, pozwolą Ci rozwijać Twoją pasję. Świetnie sprawdzą się np. w przypadku fanów ornitologii.

Lunety obserwacyjne: co to właściwie jest?

Lunety obserwacyjne to teleskopy soczewkowe. Najczęściej wykorzystuje się je przy obserwacji naprawdę oddalonych obiektów. Dzięki temu, że da się je zwykle stosunkowo łatwo przenieść, korzystają z nich np. ornitolodzy, którzy przewożą sprzęt w miejsca, w których szczególnie często pojawia się jakiś gatunek ptaków. Dzięki temu, że mają znacznie większą moc, niż tradycyjna lornetka, może zapewnić wrażenia na zdecydowanie wyższym poziomie, nawet przy amatorskim użytkowaniu.

Wybierając tego typu produkt, zwróć uwagę przede wszystkim na wielkość powiększenia. Przykładowo, powiększenie 10x oznacza, że obiekt znajdujący się 100 m dalej będziesz w stanie zobaczyć tak dokładnie, jakbyś stał 10 m od niego. Im wyższa jest jednak ta wartość, tym mniejszy lub bardziej oddalony obiekt będziesz w stanie dostrzec, ale pamiętaj, że może wiązać się to z utratą jakości obrazu.

Luneta dla amatora. Obserwuj przyrodę całą rodziną

Obserwacja przyrody w dużym powiększeniu albo też odległych przedmiotów mogą okazać się pouczającym oraz ciekawym przeżyciem dla wszystkich członków Twojej rodziny. W takiej sytuacji jednak zwykle szuka się tańszych opcji. I dobrze, bo te jak najbardziej istnieją. Możesz wybrać produkt popularnej marki Simmons. Luneta Blazer pozwala na powiększenie od 20x do 60x. Na dodatek możesz za jej pomocą obserwować przedmioty zarówno na stojąco, jak i leżąco.

Inną tańszą opcją, jest sprzęt marki VORTEX. Również pozwala on na powiększenie do 60x. To wodoodporny teleskop, który sprawdzi się także w nieco trudniejszych warunkach. Okular umieszczony pod kątem 45° pozwoli na prowadzenie naprawdę wygodnych obserwacji.

Wybierz klarowny oraz czysty obraz najwyższej jakości

Czasem jednak może okazać się, że tania lorneta to dalej zbyt mało. Wtedy możesz postawić na produkt z wyższej półki, który będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania. Zwykle tego typu sprzęt posiada udogodnienia dla myśliwych, którzy korzystają z niego szczególnie często. Takimi właśnie może poszczycić się luneta marki Celestron. Zapewnia powiększenie do 60x, połączone z najwyższą jakością obrazu, dzięki której nigdy nie chybisz celu. Produkt posiada także siatkę celowniczą.

Lunety obserwacyjne: optyka najwyższej klasy

Luneta obserwacyjna oznacza zdecydowanie wyższą jakość, niż przeciętna lornetka. Dlatego to prawdziwa gratka dla każdego, kto uwielbia obserwować otoczenie. To może być też doskonały pomysł na prezent, także dla młodszego i ciekawego świata ucznia. Za jej pomocą skutecznie nauczysz się rozpoznawać różne gatunki leśnych zwierząt czy ptaków, a także będziesz mógł np. obserwować płynące w oddali statki. W naszej ofercie znajdziesz ciekawe produkty takich marek jak Delta Optical czy Simmons.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com