Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Noktowizory

Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 23

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 23

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona

Za ich pomocą będziesz mógł widzieć także nocą. Noktowizory są więc nieocenione, jeśli chodzi o nocne ćwiczenia lub też polowania. Wykorzystywane także przez biologów czy leśniczych, są sprzętem, który doceni każdy poruszający się nocą po niepewnym terenie.

Noktowizory: jak zaczęła się ich historia?

Powstały jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. W 1929 roku pochodzący z Węgier fizyk, Kálmán Tihanyi, stworzył elektroniczną kamerę, czułą na podczerwień. Niemiecka armia już w 1939 roku korzystała z podobnych urządzeń, a w 1943 zaczęła testy z noktowizorami podobnymi do tych, których używa się współcześnie. Radziecka wersja została zaś wprowadzony do testowego użytku w 1942 roku.

Nie da się więc ukryć, że noktowizory mają historię bezpośrednio związana z militariami i to właśnie tam są używane najczęściej. Jednak także działalność cywilna korzysta z ich możliwości. W końcu to właśnie one są wykorzystywane przez biologów, którzy badają nocną faunę, a w trakcie nocnych polowań są wręcz niezastąpione.

Jak działa noktowizor? Potrzebuje trochę światła

Wybierając noktowizor, należy pamiętać o tym, że mimo wszystko wymaga on przynajmniej niewielkiej ilości światła, aby mógł działać poprawnie. Sprawdzi się więc przede wszystkim na zewnątrz. Światło księżyca czy gwiazd jest wystarczające, aby mógł dobrze funkcjonować. Jeśli jednak chcesz obserwować np. wnętrze pozbawionego okien i lamp pomieszczenia, okaże się on zupełnie bezużyteczny.

Na całe szczęście większość noktowizorów ma wbudowane lampy, dlatego nawet przy bardzo ciemnych lokacjach są w stanie działać. Te urządzenia optyczne zawierają przetworniki światła, które zwiększają jego widoczność nawet do kilkuset razy, dzięki czemu ludzkie oko jest w stanie dostrzec elementy niewidoczne bez ich pomocy.

O tym pamiętaj, gdy używasz noktowizorów

Takie urządzenie optyczne ma stosunkowo prostą konstrukcję, przez co jest dość wytrzymałe. Dodatkowo zwykle ich obudowy są wodoodporne, dzięki czemu będziesz mógł używać ich także w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Pamiętaj jednak, że nie powinny być one wystawiane na działanie bardzo silnego światła. Powoduje to szybsze zużywanie się produktu.

W naszej ofercie znajdziesz produkty takich marek jak Yunkon, czy Delta Oprical, które specjalizują się w tworzeniu specjalistycznej optyki. Gdy szukasz produktu o rozsądnej cenie, możesz zwrócić uwagę na przykład na model NVMT Spartan, który jest polecane dla tych osób, które chcą właśnie zakupić swój pierwszy noktowizor.

Noktowizory: profesjonalne produkty z wysokiej półki

Ponieważ to sprzęt specjalistyczny, wiele spośród dostępnych modeli to profesjonalne urządzenia wysokiej jakości i takie też znajdziesz w naszym sklepie. Dzięki nim będziesz mógł rozwijać swoje hobby. Jeśli jesteś myśliwym, może Cię zainteresować na przykład połączenie celownika wraz z noktowizoremmarka Yukon, a gdy chcesz w trakcie korzystania z niego mieć wolne ręce, możesz postawić na model, który możesz w wygodny sposób założyć na głowę. Taki w swojej ofercie posiada połączenie celownika wraz z noktowizoremmarka Yukon.