Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Teleskopy astronomiczne

Filtruj produkty według
Opcje zakupów
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 145

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 145

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona

Chcesz rozpocząć przygodę z obserwacją nocnego nieba? Mamy coś dla Ciebie. Teleskopy astronomiczne pozwolą Ci na uprawianie pięknego hobby, dzięki któremu poznasz tajniki astronomii. Dobierz odpowiednie urządzenie do swoich potrzeb lub zrób komuś bliskiemu wspaniały prezent.

Teleskopy astronomiczne: holenderski wynalazek, który zmienił świat

Nieboskłon fascynował ludzi od zawsze. Już starożytni Egipcjanie badali układ gwiazd, a wiele układów i planet nosi nazwy wywodzące się jeszcze z czasów antycznej Grecji. Jednak teleskopy astronomiczne w znanej dzisiaj formie nie pojawiły się aż do XVII wieku.

Pierwszym wynalazcą był pochodzący z Holandii Hans Lipperhey, a wkrótce później podobny projekt zaproponował przebywający we Włoszech Galileusz. To odkrycie zrewolucjonizowało podejście ludzi do badania nieba. Dało odpowiedzi na liczne zadawane sobie przez nas pytania i stworzyło kolejne. Na wiele z nich wciąż próbujemy odpowiedzieć.

Kiedy i gdzie należy używać teleskopu?

Niestety, w większości miast używanie teleskopu może okazać się niezwykle utrudnione. Świetlista łuna, która się nad nimi unosi, skutecznie redukuje widzialność gwiazd. Na obserwacje nieba najlepiej wybierać więc miejsca oddalone od cywilizacji, np. góry lub naprawdę niewielkie miejscowości. Ponadto, warto wybierać takie noce, w których niebo jest pozbawione chmur.

Korzystanie z tego urządzenia to nie tylko świetne zajęcie dla hobbysty, ale również dobre narzędzie edukacyjne. Jeśli posiadasz dzieci, za jego pomocą łatwiej będzie Ci wyjaśnić Twoim pociechom to, jak wygląda kosmos. Zwiększona wiedza na ten temat pozwoli zarówno Tobie, jak i im lepiej odnaleźć się w terenie.

Wybieraj teleskopy najlepszych marek na rynku

W naszej ofercie znajdziesz produkty najlepszych marek na rynku, tworzących teleskopy zarówno do użytku profesjonalnego, jak i amatorskiego. Na przykład, marka Sky-Watcher zalicza się do najbardziej popularnych na rynku między innymi dzięki jakości swoich produktów. Jednocześnie jednak tworzy takie teleskopy, które będą też sprawdzać się w codziennym, amatorskim użytku.

Inną firmą, na którą warto zwrócić uwagę jest Celestorn. Istnieje już od 50 lat, tworząc wysokiej jakości sprzęt dla szerokiego grona odbiorców. Ich produkty są tworzone ręcznie, co gwarantuje najwyższą jakość wykończenia teleskopów, co bardzo pozytywnie wpływa na przeprowadzane obserwacje.

Teleskopy astronomiczne: to trudny wybór

Możesz znaleźć zarówno naprawdę tanie teleskopy, jak i te z bardzo wysokiej półki. Do podstawowych celów edukacyjnych albo sprawdzenia, czy takie obserwacje będziesz mógł uznać za swoje hobby, możesz wybrać tani sprzęt marki Celestron NexStar Evolution 8 HD Star Sense. Dobrej jakości optyka pozwoli Ci zapoznać się z wyglądem nieba i oswoić z obserwowaniem przestrzeni w przybliżonej formie. Cenisz sobie jednak najwyższą jakość i nie można nazwać Cię już amatorem? Być może powinieneś zastanowić się nad zakupem takiego produktu, jak tani sprzęt marki Celestron NexStar Evolution 8 HD Star Sense. Ciekawe produkty można znaleźć więc w każdej półce cenowej.