Hobby4Men

Koszyk 0
0,00 zł

Zaawansowany pilot Sky-Watcher do montażu EQ3

Kod SKU: DO.SW-4321
Kod EAN: 5902944153666
W magazynie
Wysyłka w ciągu 3 dni
309,00 zł Darmowa dostawa
Optyka jest Twoim najlepszym towarzyszem wypraw? Zadbaj o nią najlepiej jak potrafisz. Sięgnij po drobne akcesoria optyczne i poznaj ich zalety. Pozostałe SKY-WATCHER Zaawansowany pilot Sky-Watcher do montażu EQ3 to rozwiązanie, które warto mieć w swoim ekwipunku. Zamów teraz z darmową dostawą.

Zaawansowany kontroler do napędu w dwóch osiach montażu EQ3.

Niezbędny przy długoczasowej astrofotografii, a także pomocny w obserwacjach wizualnych. Kontroler zawiera interfejs ST-4 dla auto guidera.

Oferuje różne prędkości śledzenia:

  • gwiazdowa,
  • księżycowa
  • słoneczna,
  • 2 prędkości guidingu - 0,5x i 2x
  • prędkość 16x do dokładnego pozycjonowania obiektów w polu widzenia.

Kontroler ten gwarantuje bardzo precyzyjną kontrolę nad silnikami napędów montaży EQ3 i EQ5.

Za pomocą odpowiednich przełączników można wybrać zarówno północną jak i południową półkulę (odwrócenie kierunku śledzenia) jak i całkiem wyłączyć śledzenie.

Jeśli śledzenie jest włączone, wciśnięcie klawisza prawo / lewo (dla obrotu osi R.A.) spowoduje zmianę prędkości o krotność wybraną na przełączniku 0,5x / 2x / 16x.

Przykład: Jeśli wybrana jest prędkość 0,5x i śledzenie z prędkością gwiazdową, wciśnięcie jednego z klawiszy prawo / lewo spowoduje osiągnięcie prędkości 0,5x (1x - 0,5x), a wciśnięcie drugiego z klawiszy spowoduje osiągnięcie prędkości 1,5x (1x + 0,5x). Zaletą tego rozwiązania jest niewrażliwość na backlash (luzy) montażu. Natomiast wybranie przełącznikiem prędkości 2x spowoduje, odpowiednio, prędkości -1x (1x - 2x) oraz 3x (1x + 2x). Dzięki temu działanie guidingu, zarówno automatycznego jak i ręcznego można dostosować do zmiennych warunków sesji. Podczas silniejszego wiatru czy gorszej pracy przekładni należy używać 2x, natomiast dla lepszych warunków - 0,5x.

Kontroler posiada możliwość odwracania kierunków działania klawiszy zarówno góra/dół, jak i lewo/prawo, za pomocą odpowiednich przełączników na boku obudowy. Dzięki temu, kierunek działania kontrolera zawsze jest zgodne z tym, co widać w okularze lub na matrycy, bez względu na właściwości układu optycznego i ustawienie aparatu w wyciągu. Można dzięki temu komfortowo używać niniejszego kontrolera zarówno z nasadkami kątowymi, jak i teleskopami Maksutova i Newtona.

Pilot zasilany jest napięciem 6V DC o minimalnej wydajności prądowej 400 mA. Stosowanie wyższego napięcia, np. 9V czy 12V spowoduje uszkodzenie pilota.

Więcej informacji
Kod SKU DO.SW-4321
Producent SKY-WATCHER
Kod EAN 5902944153666
Więcej informacji
Kod SKUDO.SW-4321
ProducentSKY-WATCHER
Kod EAN5902944153666
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Zaawansowany pilot Sky-Watcher do montażu EQ3
Twoja ocena