Hobby4Men

Koszyk 0
0,00 zł

Ostrzałka automatyczna do noży THE EDGE autoSHARP (555-000)

Kod SKU: KOL.555-000
Kod EAN: 5906660005711
W magazynie
Wysyłka w ciągu 48H
Ocena:
100% of 100
24,90 zł
Jaki jest najlepszy nóż? Ostry! Dlatego zadbaj o to, aby w Twoim wyposażeniu znalazły się osełki i ostrzałki do noży. Wykorzystasz je nie tylko w terenie, ale i w domu. Osełki i ostrzałki do noży THE EDGE Ostrzałka automatyczna do noży THE EDGE autoSHARP (555-000) to sprawdzone rozwiązanie wykonane z najlepszych surowców, dzięki czemu pozwoli Ci łatwo i szybko naostrzyć większość noży. Zamów teraz.

The Edge AutoSHARP to innowacyjna ostrzałka do noży, która automatycznie dostosowuje kąt ostrzenia w zależności od modelu noża. Z ostrzałką AutoSHARP wyostrzysz i wypolerujesz nie tylko noże kuchenne, ale także noże edc, tasaki oraz noże outdoorowe.

Prosta konstrukcja
Osełka ma polimerową konstrukcję, odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne.

Niewielka bryła oraz minimalny ciężar powodują, że pomimo kuchennego przeznaczenia może nam także towarzyszyć na kempingu, polowaniu oraz innej aktywności, podczas której będziemy potrzebować ostrego noża. Ostrzałka ma antypoślizgową podstawę, obustronny chwyt oraz szczelinę ostrzącą.

Automatyczny kąt ostrzenia
W odróżnieniu od klasycznych ostrzałek typu V, w osełce AutoSHARP kąt prętów ostrzących jest zmienny. Taką funkcjonalność uzyskano dzięki zastosowaniu bocznych sprężyn, na których opierają się płytki ścierne z węglika wolframu.

Ostrzałka automatycznie dostosowuje się do kąta krawędzi tnącej, dzięki czemu z jej pomocą możemy ostrzyć różnego rodzaju noże m.in. noże kuchenne, scyzoryki, foldery edc, noże outdoorowe oraz tasaki.

Wielu użytkowników noży nie zna fabrycznego kąta krawędzi tnącej, tutaj z pomocą przychodzi ostrzałka AutoSharp, która rozwiązuje ten problem oraz szybko i łatwo naprawie stępione ostrze.

Z pomocą osełki możemy także ostrzyć noże ząbkowane, które zazwyczaj wymagają stosowania specjalnej ostrzałki.

Ostrzenie i polerowanie
The Edge AutoSHARP to funkcjonalna ostrzałka, która pozwala nie tylko na naprawę i ostrzenie stępionej krawędzi tnącej, ale także na jej wygładzanie (honowanie).

Ostrzenie wstępne odbywa się w sposób klasyczny tj. po umieszczeniu ostrza w szczelinie ostrzącej (czubiem skierowanym w dół), przeciągamy nóż do uzyskania ostrości.

Kąt pomiędzy rękojeścią i podłożem ostrzałki powinien wynosić od 15 do 45°. Polerowanie przebiega w  podobny sposób, z tą różnicą, że czubek ostrza podczas wygładzania powinien być uniesiony ku górze.

Zalecany kąt pomiędzy ostrzem i podłożem to 15 - 45°. Noże z ząbkowaną krawędzią tnąca należy ostrzyć i polerować równolegle do podłoża (bez odchylania ostrza w dół lub górę).

DANE TECHNICZNE
Dane podstawowe
Co chcesz naostrzyć?
scyzoryk ,
nóż ząbkowany ,
nóż stalowy ,
nóż ,
tasak
Typ ostrza
ząbkowany ,
gładki
Typ ostrzałki typu V
Typ ostrzenia szybkie podostrzenie
Dane dodatkowe
Materiał ścierny węglik wolframu
Wymiary
Masa [g] 75
Szerokość [mm] 93
Wysokość całkowita [mm] 92
Informacje producenta
Producent The Edge, Polska
EAN 5906660005711
Symbol dostawcy RM011

Więcej informacji
Kod SKU KOL.555-000
Producent Nie
Kod EAN 5906660005711
Więcej informacji
Kod SKUKOL.555-000
Kod EAN5906660005711
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Ostrzałka automatyczna do noży THE EDGE autoSHARP (555-000)
Twoja ocena
Polecamy również: