Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP13065EQ2 (DO.SW-1203)

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP13065EQ2 (DO.SW-1203)

Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP13065EQ2 (DO.SW-1203)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: DO.SW-1203
EAN: 5902944114353
W magazynie
Wysyłka w ciągu 3 dni
1 239,00 zł
układ optyczny: Newton (reflektor)
średnica zwierciadła: 130 mm
długość ogniskowej: 650 mm
światłosiła: f/5
zasięg: 13,3 mag
szukacz: 6x30
wyciąg okularowy: 1,25"
montaż: paralaktyczny EQ2
statyw: aluminiowy LT1
wymiary tuby optycznej: 16x62 cm
wysokość statywu: 71-123 cm

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP13065EQ2 oferuje wyjątkową cenę, mobilność oraz bogate wyposażenie.

Jest idealnym modelem do wprowadzenia w świat astronomii amatorskiej i często wybierany jako pierwszy teleskop w rodzinie.

Jako jedne z pierwszych małych amatorskich teleskopu wyposażony został w paraboliczne zwierciadło główne, dzięki czemu unikamy jednej z wad optycznych – aberracji sferycznej.

Teleskop ma optymalną światłosiłę i dość duże już zwierciadło, umożliwiając dokonywanie ciekawych obserwacji.

System optyczny Teleskop zwierciadlany (system Newtona). Ze względu na jasność teleskop szczególnie polecamy do obserwacji obiektów mgławicowych.

Model ten sprawdzi się także podczas obserwacji obiektów planetarnych a także kraterów Księżyca.

 

Główną zaletą tego teleskopu jest duże 130 mm paraboliczne zwierciadło, które jest najważniejszym elementem teleskopu, który decyduje o tym co i jak będziemy mogli obserwować.

Teleskop ten zbiera około 240 razy więcej światła niż ludzie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do prawie 12 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej).

Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 1,1”.

Teleskop doposażono w szukacz Red Dot Finder. Do teleskopu proponujemy zakup okularu o ogniskowej ok. 5-6 mm, dający większe powiększenie.

 

Montaż Montaż paralaktyczny EQ2 wyposażony w mikroruchy pozwala na ustawienie teleskopu wg. atlasu czy mapy nieba oraz płynne przemieszczanie w osi rektascensji i deklinacji.

Jest to udoskonalona głowica o większej nośności i lepszej stabilności niż EQ1, szczególnie polecana do teleskopów o średnicy 130mm.

Montaż należy odpowiednio ustawić i zgrać z biegunem północnym nieba, a dzięki temu będziemy mogli obsługiwać teleskop w prosty sposób.

Montaż można doposażyć w napędy, umożliwiające automatyczne podążanie za obiektem po niebie.

 

Wyciąg Teleskop wyposażony jest wyciąg okularowy, umożliwiający stosowanie okularów 1,25”.

Do zestawu dołączono dwa okulary 10 i 25mm, dające powiększenia 65 i 26x. Obserwacje astronomiczne

1. Układ Słoneczny obiekty na powierzchni księżyca o rozmiarach większych niż 1-2 km; plamy słoneczne i ich struktura; wszystkie planety Układu Słonecznego; fazy Merkurego i Wenus tarcza Marsa pasy równikowe Jowisza i księżyce Galileuszowe pierścienie Saturna i największy księżyc Tytan, w polu widzenia mogą pojawiać się kolejne słabsze księżyce Uran i Neptun ruch planetoid na tle gwiazd obserwacje jasnych komet

2. Gwiazdy około 1,9 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12–12,5 magnitudo gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 1,1". barwy wielu jasnych gwiazd

3. Obiekty mgławicowe wszystkie obiekty katalogu Messiera dziesiątki, a nawet setki gromad kulistych, zaczynają być widoczne pojedyncze gwiazdy setki gromad otwartych z widocznymi różnicami w budowie kilkadziesiąt mgławic, wraz z pierwszymi szczegółami, szczegóły jasnych mgławic dziesiątki galaktyk wraz z widocznymi, kształtami i położeniem kątowym dysków widoczna struktura i budowa jasnych mgławic planetarnych Obserwacje naziemneTeleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych.

Do odwrócenia obrazu należy użyć tzw. soczewki prostującej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego).

Wraz z soczewką prostująca i montażem na którym został zamieszczony można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych

Więcej informacji
Kod SKUDO.SW-1203
ProducentSKY-WATCHER
EAN5902944114353
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Więcej z SKY-WATCHER
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com