Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP15012EQ3-2 (DO.SW-1206)
SKY-WATCHER
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
układ optyczny: Newton (reflektor)średnica zwierciadła: 150 mmdługość ogniskowej: 1200 mmświatłosiła: f/7,8zasięg: 13,6 magwyciąg okularowy: 1,25"montaż: paralaktyczny EQ3-2statyw: aluminiowy LT1wymiary tuby optycznej: 18x110 cmwysokość statywu: 71-123 cmwaga netto: 19 kgwaga brutto (spakowany): 19 kg + 13 kgwymiary spakowanego teleskopu: 87x43x24 cm + 124x38x24
Chwilowo niedostępne
Opis
Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP15012EQ3-2 posiada paraboliczne zwierciadło o średnicy 150 mm (6 cali) i ogniskowej 1200 mm.
Światłosiła f/8 jest dość uniwersalna i daje dość duże możliwości obserwacji, wielu obiektów.
System optyczny Teleskop zwierciadlany (system Newtona).
Ze względu na średnią jasność teleskop szczególnie polecamy do obserwacji Księżyca, planet.
Główną zaletą tego teleskopu jest duże 150 mm paraboliczne zwierciadło, które jest najważniejszym elementem teleskopu, który decyduje o tym co i jak będziemy mogli obserwować.
Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 0,9”.
Dodatkowo w teleskopie znajdziemy soczewkę Barlow'a, która w połączeniu z okularem o średnicy 1,25" da nam dwukrotny wzrost powiększania, kosztem jednak pola widzenia i jasności obrazu.
Montaż ten otrzymuje doskonałe oceny wśród miłośników astronomii.
Precyzyjne pokrętła mikroruchów pozwalają na dokładne, ręczne śledzenie obiektów na niebie.
Wyciąg Teleskop wyposażony jest wyciąg okularowy, umożliwiający stosowanie okularów 1,25”.
Tubie optycznej systemu Newtona i ogniskowej wynoszącej 1200mm.
Dzięki tym parametrom teleskopu możliwe staje się fotografowanie Księżyca i planet.
Obserwacje astronomiczne;
2. Gwiazdy około 2,7 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12–13 magnitudo gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 0,9". barwy wielu gwiazd