Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Filtry do wody

Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Oczyszczanie wody na własną rękę staje się coraz popularniejsze. Świadomość społeczeństwa związana z ekologią i zdrowiem bezustannie się zwiększa, dlatego w użytku coraz częściej pojawiają się butelki wielorazowego użytku. Co jednak najlepiej wybrać na wyprawę do lasu lub w góry? Użytkowe filtry do wody pozwolą Ci się pozbyć groźnych bakterii i wirusów, czyniąc płyn bezpiecznym do spożycia. 

Jak ocenić czystość wody w trakcie podróży?

W Polsce stosuje się trzystopniową skalę oceny wody. Klasa I oznacza wodę zdatną do spożycia dla ludzi. Dwie kolejne są związane ze zwierzętami oraz użytkiem przemysłowym i rolnym. W trakcie podróży czasem może jednak okazać się, że nie masz dostępu do znajdującego się w kranie płynu, który na pewno nadaje się do spożycia. Czy można wiec skutecznie ocenić jego jakość?

Niegdyś jakość wody można było ocenić po występowaniu w nich raków szlachetnych. Ich obecność oznaczała, że zbiornik jest czysty, ponieważ to niezwykle wrażliwe stworzenia. Dziś niestety są na skraju wyginięcia. Ich miejsce zajął rak pręgowany, który nie jest już tak wrażliwy. Jednak inną z oznak czystej wody jest np. obecność małży lub konkretnych gatunków ryb, takich jak pstrąg. 

Nie warto ryzykować: filtry do wody do użytku w podróży

Nawet jeśli rozpoznasz zbiornik jako niezwykle czysty, lepiej nie ryzykować i przed spożyciem płynu warto go wcześniej oczyścić. Najłatwiejszym sposobem będzie zagotowanie go, które zabije większość wirusów oraz bakterii. Często jednak możesz nie mieć na to czasu. Wtedy dobrze jest zaopatrzyć się w tabletki marki BCB. To tani i niewielki przedmiot, który bez problemu zabierzesz ze sobą w podróż. Taki filtr do wody dobrze jest posiadać przy sobie zawsze, także w samochodzie. 

Czym może grozić picie nieoczyszczonej wody?

Wciąż się wahasz, bo wydaje Ci się, że woda nie może być groźna? Dobrze zrobisz, jeśli zapoznasz się z problemami, które może przenosić ten życiodajny płyn. Eksperci uważają, że w krajach rozwijających się odpowiada on za 80% chorób oraz aż ⅓ zgonów! Nie warto deprecjonować stałego dostępu do czystej, bezpiecznej wody, ponieważ to właśnie między innymi dzięki temu kraje wysoko rozwinięte znacznie ograniczają rozwój różnego rodzaju drobnoustrojów znajdujących się w otoczeniu człowieka. 

Filtry do wody pomogą Ci ochronić się m. in. przed zanieczyszczeniami chemicznymi lub biologicznymi. Jeziora czy rzeki mogą być poważnie skażone nawet jeśli wydaje Ci się, że jest inaczej. 

Filtry do wody: gdzie będą szczególnie potrzebne?

Choć tabletki do oczyszczania wody warto mieć ze sobą zawsze, szczególnie potrzebne mogą okazać się wtedy, gdy wybierasz się do mniej rozwiniętego kraju. W takich miejscach sieć wodociągowa może nie docierać do wielu miejsc, a co za tym idzie: prawdopodobieństwo, że będziesz musiał oczyszczać płyn na własną rękę, zdecydowanie wzrasta. Zastanów się nad zrobieniem większych zapasów szczególnie wtedy, gdy wybierasz się na przykład do Amazonii lub planujesz spływ jakąś inną dużą rzeką.