Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Filtry do wody

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Każdy człowiek potrzebuje do życia wody, w 70% z niej składa się nasz organizm. Jednak co pić jeśli znajdujemy się zdala od domu i musimy przetrwać z dala od cywilizacji przez jakiś czas? Tutaj z pomocą przychodzi turystyczny filtr do wody, jego niewielkie rozmiary pozwalają zawsze mieć go przy sobie. Dodatkowo to bardzo ekologiczne i oszczędne rozwiązanie, dlatego ma grono zwolenników. Niezależnie czy podróżujesz sam, czy jesteś fanem rodzinnych wycieczek, warto posiadać na takiej wyprawie turystyczny filtr do wody. Tylko jak wybrać dobry filtr do wody turystyczny, czy jest coś czym należy się kierować przy jego zakupie?

Woda do picia w czasie wycieczki - jaką wybrać?

Oczywiście na każdą wycieczkę, niezależnie od jej długości i trudności, możesz zabrać zwykłą wodę butelkowaną. Jest to może i proste rozwiązanie, natomiast posiada szereg wad. Po pierwsze zajmuje sporo miejsca w plecaku, jest ciężka, a jeśli wyprawa jest dłuższa musisz szukać schroniska lub sklepu, aby nabyć zapas na kolejną część wycieczki. Dlatego coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się przed wypadem w turystyczny filtr do wody. Dzięki temu nie musisz dźwigać ze sobą wody, tylko lekki filtr i możesz skorzystać oraz uzdatnić wodę do spożycia, z każdego napotkanego po drodze źródła. Filtr wody turystyczny pozwala być pewnym, że woda którą pijesz jest zdrowa.

Komu przyda się turystyczny filtr do wody?

Nie tylko fajni podróży i turyści skorzystają z turystycznego filtra do wody. W butelkę z turystycznym filtrem do wody może być zaopatrzona także osoba aktywnie uprawiająca sport. Przyda się on także na wyprawę spływem kajakowym. Taki filtr turystyczny do wody zajmuje bowiem niewiele miejsca, a pozwala uzdatnić dużą ilość wody w krótkim czasie. Z całą pewnością znajdzie się na niego miejsce w każdym plecaku czy torbie. Na przykład wymienny filtr wody turystyczny (Grayl GeoPress) dostępny w naszym sklepie internetowym Hobby4men, w zaledwie 60 sekund pozwala uzdatnić do picia 2000 mililitrów wody pobranej z dowolnego źródła. Filtr turystyczny do wody pozwala oczyścić ją z patogenów takich jak wirusy, bakterie, metale ciężkie, pestycydy i chemikalia. Oprócz tego sprawia, że woda ma lepszą przejrzystość i zapach, usuwając z niej muł i osady. Użytkownik ma zatem pewność, że filtr turystyczny do wody sprawia, iż jest ona dla niego zdrowa i nie naraża go na choroby wynikające ze spożywania zanieczyszczonej wody. Z filtrem turystycznym do wody ugasisz pragnienie wodą pobraną z dowolnego miejsca na ziemi.

Jak działa turystyczny filtr do wody?

Filtr do wody turystyczny może być na przykład ceramiczny lub węglowy. Sklep internetowy Hobby4men w swojej ofercie posiada filtry do wody turystyczne oparte na działaniu węgla aktywnego. Usunie on bowiem z wody, w przeciwieństwie do tych ceramicznych, także pestycydy, herbicydy, związki chemiczne i metale ciężkie. Dzięki temu filtr do wody turystyczny chroni nas przed zachorowaniem na takie choroby jak na przykład salmonella lub wirusowe zapalenie wątroby. W swojej budowie filtr turystyczny do wody posiada zaawansowany filtr z węgla aktywnego, brudna woda po przepływie przez taki filtr zostaje zmiękczona i oczyszczona, obniża się w niej znacząco również poziom manganu i żelaza. Zastosowanie węgla aktywnego w filtrze do wody turystycznym poprawia także jej smak. 

Filtr turystyczny do wody zbudowany jest z wielu warstw sproszkowanego drobno węgla aktywnego, zatrzymują one dzięki temu najróżniejsze chemikalia i metale ciężkie znajdujące się w wodzie. W proponowanych przez nas filtrach do wody turystycznych znajdują się też jony srebra, dzięki którym hamowany jest rozwój bakterii i poprawiany smak pitej wody.

Alternatywy dla pospolitych turystycznych filtrów do wody

W naszym sklepie internetowym Hobby4men oprócz tradycyjnych filtrów do wody turystycznych pasujących do butelek filtrujących znajdziesz też inne ciekawe rozwiązania do uzdatniania wody do picia.

Pierwszym z nich są słomki z filtrem z aktywnym węglem. Jest to rozwiązanie jeszcze bardziej kompaktowe niż turystyczne filtry do wody, a działanie jest bardzo podobne. Można pić z takiej rurki bezpośrednio z wybranego źródła. Podczas użytkowania można czuć delikatny opór. Jest to zjawisko całkowicie naturalne. Używając takich słomek również masz bezpieczeństwo, że woda którą pijesz jest wolna od zanieczyszczeń. Rozwiązanie to jednak starcza na przefiltrowanie mniejszej ilości płynu niż w przypadku turystycznych filtrów do wody.

Kolejnym rozwiązaniem oprócz filtrów do wody turystycznych, pozwalającym uzdatnić wodę do picia, to tabletki do odkażania wody. Plusem tabletek jest ich lekkość, kompaktowość i długi termin przydatności do użycia. Jednak na oczyszczenie wody trzeba trochę poczekać.

Wybierz jedno z powyższych rozwiązań w naszym sklepie i ciesz się czystą i zdrową wodą gdziekolwiek jesteś. Zawsze na wyprawie miej ze sobą turystyczny filtr do wody lub tabletki do jej uzdatniania, a nie zaskoczy Cię żadna nieoczekiwana sytuacja.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com