Hobby4Men

Koszyk 0
0,00 zł

Wymienny brzeszczot do piły Silky F180-7.5 (300-026)

Kod SKU: KOL.300-026
Kod EAN: 4903585144182
W magazynie
Wysyłka w ciągu 48H
84,90 zł
Mała rzecz, wielki efekt: tak można w skrócie opisać drobiazgi, które są niezbędne podczas wypraw w teren, a także przydają się w domu. Przekonaj się o tym, wybierając Pozostałe SILKY Wymienny brzeszczot do piły Silky F180-7.5 (300-026). To praktyczne i solidne rozwiązanie, które z pewnością znajdzie dla siebie miejsce w Twoim ekwipunku. Zamów teraz.

Brzeszczot do piły Silky F180-7.5 (300-026)

Zapasowy brzeszczot 180-7,5 do piły Silky F180 przeznaczony do cięcia świeżego i mokrego drewna.

Brzeszczot został wycięty laserowo z japońskiej stali klasy premium pokrytej warstwą chromu, chroniącej przed korozją, szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz sokami drzewnymi.

Zęby osadzone w 4 płaszczyznach są hartowane impulsowo, dzięki czemu krawędź tnąca jest twarda i odporna, a pozostała część brzeszczotu zachowuje odpowiednią giętkość i elastyczność.
Przeciwdziała to złamaniu piły nawet przy nieodpowiednim lub niedbałym użytkowaniu.
Precyzyjnie ostrzone zęby brzeszczotu o przekroju klepsydry, mają idealnie gładką powierzchnię, co zapobiega klinowaniu się piły podczas pracy.

W celu usprawnienia i zwiększenia wydajności oraz komfortu pracy jeden z zębów brzeszczotu jest skierowany na zewnątrz.
Przyspiesza to odprowadzanie wiórów i zapewnia niemal idealnie gładką powierzchnię odcinanego drewna.

Brzeszczot typu Large posiada 7,5 zębów na każde 30 mm swojej długości, dlatego najlepiej sprawdzi się podczas rżnięcia świeżego drewno o grubości do 90 mm.
Powstały w drewnie rzaz ma szerokość 1,2 mm.

 

SILKY to firma japońska - czołowy producent ręcznych pił do drewna, brzeszczotów, sekatorów oraz teleskopowych pił do gałęzi.

Wytwarzane w Japoni.

Piły SILKY produkowane są z najlepszej japońskiej stali, która zapewnia niezrównaną ostrość i niesamowitą efektywność cięcia
Specjalna, opatentowana konstrukcja zębów brzeszczotów, najwyższa jakość zastosowanej stali oraz uniwersalna funkcjonalność sprawiają, że piły Silky są bardzo popularne wśród survivalowców, turystów, myśliwych, kajakarzy oraz osób poszukujących wysokiej klasy narzędzi ogrodowych.

Piły ręczne japońskiej marki Silky powstają na podstawie wielowiekowej tradycji wytwarzania niezawodnych narzędzi tnących oraz połączenia z nowoczesną technologią produkcji.
Połączenie to sprawia, że narzędzia Silky osiągają dużą wytrzymałość oraz ostrość, dzięki której uzyskujemy wysoką jakość i efektywność rżnięcia.

Piły Silky wyróżnia wyjątkowa konstrukcja zębów oraz technika piłowania „do siebie”, zapewniającą maksymalny komfort i minimalny wkład energii.

W stosunku do prostych brzeszczotów nowe ostrze o łagodnym łukowatym profilu przyspiesza cięcie i zwiększa wydajność pracy nawet o 15-20%.

Lekko owalny kształt zapobiega wypadaniu piły z rzazu oraz ułatwia ścinanie gałęzi znajdujących się ponad naszymi ramionami.

Powierzchnia ostrza brzeszczotu jest chromowana, co zabezpiecza przed korozją, szkodliwym działaniem soków drzewnych oraz czynników atmosferycznych.
Ostre zęby dla zwiększenia wydajności są szlifowane w aż czterech płaszczyznach.
Istotny jest także fakt, że hartowaniu indukcyjnemu poddawane są jedynie brzegi zębów, dzięki czemu pozostała część brzeszczotu jest miękka i elastyczna, chroniąc tym samym przed złamaniem piły podczas pracy lub nieodpowiedniego użytkowania.

Część tnąca ma kształt klepsydry, w rezultacie brzeszczot nie blokuje się podczas cięcia tak jak to miejsce w większości pił dostępnych na rynku.
Ten charakterystyczny profil zębów nie tylko niweluje opór podczas rżnięcia, powoduje także, że powierzchnia drewna po odcięciu jest niezwykle gładka, bez zadziorów i poszarpanych brzegów.

 

DANE TECHNICZNE
Dane podstawowe
Kierunek cięcia: tył
Typ stali węglowa
Dane dodatkowe
Rozstaw zębów [lb. × mm] 7,5 × 30
Wymiary
Długość brzeszczota [mm] 180
Masa [g] 35
Gwarancja
Okres gwarancyjny 24 miesiące
Informacje producenta
Producent Silky, Japonia
EAN 4903585144182
Symbol dostawcy KSI512618N

Więcej informacji
Kod SKU KOL.300-026
Producent SILKY
Kod EAN 4903585144182
Więcej informacji
Kod SKUKOL.300-026
ProducentSILKY
Kod EAN4903585144182
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Wymienny brzeszczot do piły Silky F180-7.5 (300-026)
Twoja ocena
Więcej z SILKY