Przejdź do głównej treści »

0 produkt(ów) - 0,00 zł
Witaj!

(+48)  34 310 _60 69
8:00-20:00 pon - sob

Nawigacja kategorii:

Przeszukaj stronę

Aktualnie przebywasz w:

Więcej zdjęć

Pistolet Obronny PepperBall SA-8 - CO2

Używałeś tego produktu? - Oceń go

PEPPERBALLProducent: PEPPERBALL

Produkt chwilowo niedostępny, zapytaj o dostępność

1 599,00 zł
Kod produktu: 23008
PEPPERBALL
Pepperball to nowatorski system do samoobrony oraz kontroli tłumu. Już teraz każdy może posłużyć się urządzeniem zaprojektowanym dla zawodowców, czyli dla służb mundurowych. Jest to sprzęt, który umożliwia niegroźne dla zdrowia a zarazem skuteczne obezwładnienie jednej lub wielu osób na większą odległość.

Pistolet PepperBall ® SA-8 to nowoczesne i skuteczne urządzenie do samoobrony produkowane w Stanach Zjednoczonych. Pistolet ten jest pneumatycznym miotaczem kul w kalibrze .68 (17mm), które zawierają drażniący proszek pieprzowy. Kule w momencie uderzenia w cel rozpryskują się i uwalniają czynnik rażący - pyłowy roztwór syntetycznego, bardzo ostrego pieprzu PAVA. Drażniący pył błyskawicznie przedostaje się do dróg oddechowych oraz oczu i powoduje silne podrażnienie oczu i błon śluzowych oraz duszności uniemożliwiające jakiekolwiek dalsze działania.


SKUTECZNOŚĆ
Największą skuteczność osiągniemy, gdy trafimy napastnika w obszar klatki piersiowej. Wtedy kulka rozbijając się o ciało powoduje szok związany z trafieniem oraz ból fizyczny, w tym samym czasie w powietrze wzbija się chmura gazu pieprzowego, która silnie drażni oczy, drogi oddechowe oraz skórę. Bezpośrednie trafienie napastnika jest możliwe na odległości około 10 metrów. Na większym dystansie jest możliwe rozpylenie środka drażniącego w pobliżu celu. W ten sposób można utworzyć zasłonę uniemożliwiającą większej ilości osób na przekroczenie danego obszaru. Swoją przewagę nad innymi środkami przymusu bezpośredniego zawdzięcza temu, iż jednocześnie aktywne są dwa czynniki obezwładniające:
- ból towarzyszący silnemu uderzeniu nie penetrującej kulki w twardej otoczce
- podrażnienie oczu, dróg oddechowych oraz skóry pyłem pieprzowym

ZASTOSOWANIE
System ten był projektowany z myślą o służbach mundurowych. Na obecną chwilę korzysta z niego ponad tysiące oficerów policji na całym świecie. Zawodowcy uznali Pepperball jako niezastąpiony środek przymusu bezpośredniego, zapobiegający eskalacji agresywnych zachowań podczas imprez masowych, w zakładach penitencjarnych, na stadionach, podczas demonstracji oraz do ochrony obiektów. Teraz, zarówno agencje ochrony jak i osoby prywatne mogą nabyć miotacz kul pieprzowych PepperBall ®.

DZIAŁANIE

Źródłem zasilania jest 12 gramowa kapsuła z CO2 wystrzeliwująca kulki pieprzowe z siłą około 15 Jouli. Siła kinetyczna uderzenia jest na tyle duża, że powoduje ból i już ten fakt często oddziałuje na psychikę napastnika, co skłania go do zaprzestania wszelkich agresywnych czynności oraz podporządkowaniu się poleceniom.

Kule Pieprzowe marki PepperBall ®
to pociski z proszkiem pieprzowym wykonane ze specjalnego, twardego tworzywa. Otoczka kuli pęka przy zderzeniu się z celem uwalniając zawartą w niej dawkę proszku pieprzowego, który dzięki impetowi pocisku rozpyla się wokół celu.

Przenoszenie oraz ładowanie kul jest całkowicie bezpieczne. Nie trzeba obawiać się żadnych reakcji nawet przy upuszczeniu kuli na twarde podłoże. Otoczka pęka dopiero przy strzale.

Kulki Pava zawierają pieprzowy środek podrażniający drugiej generacji: Capsaicin II - udoskonalony i wzmocniony wyciąg z korzeni pieprzu chilijskiego. Stała kontrola jakości podczas produkcji, pozwoliła na wyeliminowanie wahań właściwości składnika. Dzięki temu każdy pocisk marki PepperBall ® zachowuje swoją stałą, wysoką siłę obezwładniania.


W KOMPLECIE:
- dwa magazynki
- polimerowa walizka
- olej syntetyczny

Okres gwarancji: 12 miesięcy.

Urządzenie o energii wylotowej poniżej 17J . Zakup bez zezwoleń. Tylko dla osób pełnoletnich.

Dane techniczne:
- zasięg do około 10 metrów
- pojemność magazynka 8 kul
- bezpiecznik (lewo - prawostronny)
- długość: 279mm
- wysokość: 203mm
- waga: 1210 g
- średnia energia kinetyczna wystrzelonej kulki: 15 Jouli
- kaliber .68 (17,2 mm)

W KOMPLECIE:
- dwa magazynki
- polimerowa walizka
- olej syntetyczny
Producent PEPPERBALL

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Pistolet Obronny PepperBall SA-8 - CO2

Jak oceniasz ten produkt?*
  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Opłacalność
Jakość


Tagi produktów

Dodaj swoje tagi:
Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.
 

Porównaj produkty

Nie ma produktów do porównania.