Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Moskitiery

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Komary w okresie letnim to prawdziwa zmora wszystkich, którzy planują spędzać czas pod namiotem lub na campingu. Wyjeżdżając w tropikalne kraje sytuacja tylko się pogarsza: tam tego typu stworzenia dodatkowo roznoszą groźne choroby. Jak z nimi sobie poradzić? Zamontuj  moskitiery, uniemożliwiając im dostęp do wnętrza namiotu.

Moskitiery, a polskie komary: niegroźne, ale irytujące!

Na terenie Polski komary nie są niczym groźnym. Kujące samice, które, aby się rozmnożyć, potrzebują krwi, nie przenoszą groźnych chorób, taki jak malaria. Mimo tego są dla wielu osób prawdziwą zmorą. Szybko namierzają znajdujących się w okolicy ludzi, bezlitośnie ich atakując. Szczególne duże ich natężenie może wystąpić letnim wieczorem w okolicy jeziora lub stawu.

Dlatego jeśli wybierasz się w podróż i wiesz, że będziesz nocował właśnie w takim miejscu, moskitiery mogą okazać się prawdziwym zbawieniem. Chociaż różnego rodzaju środki owadobójcze są często skuteczne, trudno bezustannie psikać we wnętrzu namiotu. Taki drobny dodatek zaś sprawi, że skutecznie powstrzymasz owady przed wejściem do środka. 

Działanie moskitiery: czy nadają się do namiotu?

Moskitiery to siateczki z bardzo drobnym oczkiem. Pozwalają na swobodny przepływ powietrza, ale są zbyt drobne, aby mogły przedrzeć się przez nie muchy czy komary. Dzięki temu możesz skutecznie zabezpieczyć się przed robakami, jednocześnie ciesząc się świeżym powietrzem. Odpowiednio dobrane, mogą sprawdzić się także w namiocie. Wystarczy podwiesić je przy zadaszeniu.

To jednak nie ich jedyne zastosowanie. Planujesz zjeść w terenie, albo po prostu chcesz odpocząć, nie przejmując się komarami, ale za to siedząc na wolnym powietrzu? Możesz rozłożyć siatkę pod drzewem, zawieszając ją na gałęzi. Następnie będziesz w stanie jeść, czytać lub nawet drzemać, nie przejmując się krążącymi wokół owadami.

Dobra moskitiera? Wybierz markę BCB

Moskitiera marki BCB została zaprojektowana przez osoby, które dobrze wiedzą, co oznacza podróżowanie. Dzięki temu jest trwała, wygodna i praktyczna. Możesz zapakować ją w niewielki woreczek, który bez problemu doczepisz np. do plecaka. W ten sposób dasz radę podróżować, nie przejmując się komarami w namiocie. Ten przedmiot okaże się szczególnie przydatny, jeśli właśnie planujesz wyprawę na Mazury lub w inne miejsce pełne jezior. 

Marka BCB specjalizuje się w tworzeniu przedmiotów do survivalu, dlatego doskonale zna potrzeby wszystkich, którzy lubią wyruszać na ekstremalne wyprawy. Z tego powodu ich ochronka przed owadami może świetnie sprawdzić się także w innych rejonach świata, np. w okolicy równika.

Moskitiera to nie wszystko. Chroń się na inne sposoby

Choć komary w Polsce nie przenoszą groźnych chorób, nie można uznać, że są dla naszego organizmu neutralne. Nieprzyjemne, swędzące pozostałości po ich ukłuciach są reakcją alergiczną na ślinę tych stworzeń, której lepiej unikać. Z tego powodu nie zapominaj o innych sposobach ochrony. Moskitiera pozwala w sposób fizyczny odgrodzić się od owadów, jednak nie należy zapominać o chemicznych środkach, które ochronią Cię przed niepotrzebnymi ukłuciami.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com