Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Saperki wojskowe i turystyczne

Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Każdy wyjazd survivalowy jest inny. Ich cele mogą się znacznie od siebie różnić i w niektórych sytuacjach mogą zakładać konieczność kopania w ziemi, np. w celu zbudowania schronienia. W takiej sytuacji dobrze jest mieć ze sobą łopatę, tylko… te zwykle nieco zbyt duże, aby je ze sobą zabrać. Na takie okazje warto zaopatrzyć się w saperki wojskowe i turystyczne

Saperki wojskowe i turystyczne: charakterystyka

Saperki wojskowe i turystyczne to miniaturowe łopaty, z krótszym uchwytem. Są przez to zdecydowanie bardziej poręczne, niż te tradycyjne, dlatego o wiele łatwiej jest je wziąć ze sobą w podróż. Mogą dobrze sprawdzić się, gdy planujesz w trakcie podróży samodzielnie stworzyć schronienie, np. kopiąc w ziemi dół. Dlatego to bardzo przydatne narzędzie survivalowe, które znajdziesz w naszej ofercie w wielu różnych wariantach.Co jest ciekawe, było znane i używane już w starożytności, kiedy mobilność przedmiotów była znacznie bardziej istotna niż obecnie.

Jednocześnie ten rodzaj narzędzia może służyć także jako broń. Być może więc przyda Ci się na szkoleniu z walki wręcz, gdzie może być w ten sposób bardzo skutecznie wykorzystywana. Szczególnie że niektóre modele mogą być zakończone w ostry sposób. Dotyczy to jednak przede wszystkim tych saperek, które są wykorzystywane w wojsku. 

Saperka a polskie wojsko: kiedy została wprowadzona?

Tym przedmiotem powinien zainteresować się każdy, kogo interesują militaria. W polskim wojsku nazywane są łopatkami piechoty. W wojskach lądowych zaliczają się do najbardziej podstawowego wyposażenia każdego żołnierza, dlatego osoby zainteresowane działaniem polskiej armii bez wątpienia są z nią zaznajomione. W Polsce używana jest także tzw. łopatka snajperska, która w przeciwieństwie do klasycznej, nie jest w żadnej sytuacji składana. Jak jej nazwa wskazuje, wchodzi w wyposażenie saperów oraz pojazdów wojskowych.

Saperki wojskowe i turystyczne: wybór odpowiedniej

Gdy potrzebujesz saperki, ważne jest to, abyś wybrał ją jak najrozsądniej. Dobrej jakości przedmiot będzie służył Ci przez wiele lat. Możesz przyjrzeć się bliżej na przykład łopatce marki Gerber. Jest składana i wykonana z wysokiej jakości materiałów. Stworzona z bardzo wytrzymałego stopu aluminium głownia jest bardzo odporna na korozję, a jej stworzona z nylonu rączka bez wątpienia przetrwa w podróży. Na dodatek po złożeniu, bez problemu zmieści się do średniej wielkości plecaka.

Nie da się jednak ukryć, że jest to produkt dość drogi i jeśli wiesz, że nie będziesz używać saperki zbyt często, być może lepszym rozwiązaniem będzie zakup tańszej wersji, którą stworzyła marka Elite Fotce

To nie tylko łopatka: Mil-Tec Mini II

W podróży często liczy się wielozadaniowość i jeśli to na tym Ci zależy, być może warto przyjrzeć się produktowi Mil-Tec, który zawiera także kilof oraz piłkę do drewna. Składana, jest również łatwa do przenoszenia. To jednak, czy bardziej cenisz sobie wszechstronność przedmiotu, czy skupienie się na jednej funkcji zależy tylko od tego, co planujesz robić w trakcie swojej wyprawy.