Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Mikroskopy

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 20

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 20

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona

Za ich pomocą poznasz najmniejsze stworzenia żyjące na ziemi. Mikroskopy pozwolą Ci na spotkanie oko w oko z bakteriami lub niewielkimi, morskimi stworzonkami. W ten sposób nim dowiesz się, co żyje na Twoich ubraniach, albo jak wygląda wnętrze owoców pod wielkim powiększeniem. Rozpocznij swoją przygodę z mikroświatem, kupując jeden z oferowanych przez nas sprzętów!

Skąd wzięły się współczesne mikroskopy?

Człowiek od początku swojego istnienia był i jest zainteresowany otaczającym go światem. Już od starożytności tworzone były więc przyrządy oraz metody badania przyrody. Mikroskopy są jednak stosunkowo nowym wynalazkiem. Ich pierwsza wersja powstała pod koniec XVI wieku. Był to holenderski wynalazek, który do przybliżania przedmiotów wykorzystał załamania światła.

Prawdziwy przełom w tej dziedzinie nastąpił dopiero po pewnym czasie. W XVII wieku Antoni van Leeuwenhoek ulepszył pierwotny projekt i zaczął obserwować żyjące komórki, takie jak plemniki, czy pierwotniaki. Dzięki jego odkryciu wiele dziedzin zaczęło znacznie szybciej się rozwijać. Dotyczy to między innymi medycyny. W końcu poznanie bakterii czy wirusów pozwoliło na lepsze poznanie wielu ludzkich chorób.

Sprzęt optyczny, który nie zmienia się od lat

Choć technologie idą do przodu, mikroskop dalej pozostaje taki sam. Ma oczywiście coraz większą moc i działa coraz sprawniej, jednak jego konstrukcja niewiele zmieniła się od XIX wieku. Kupując więc taki produkt, możesz mieć pewność, że długo nie wyjdzie on z użytku. W naszej ofercie znajdziesz optykę różnej klasy, dzięki czemu będziesz mógł dopasować je do swoich potrzeb.

Na przykład, jeśli nie zależy Ci na zbyt dużym powiększeniu, a chcesz wykorzystywać go także w podróży bądź po prostu zależy Ci na posiadaniu pomocy edukacyjnej dla swoich dzieci, możesz zaopatrzyć się w niewielki mikroskop na USB, który wyprodukowała marka Opticon. Pozwoli on na uzyskanie powiększenia do 500x. Korzystając z niego, będziesz także mógł badać przyrodę także w terenie.

Dobierz mikroskopy do swoich własnych potrzeb

To, jaki mikroskop będzie Ci potrzebny, zależy m.in. od celu jego przeznaczenia. Osoby zajmujące się w profesjonalny sposób biologią czy medycyną powinny wybrać najwyższej klasy produkty, dzięki któremu uzyskają największe i najlepsze pod względem jakości powiększenie. W takiej sytuacji przydatny może być sprzęt Delta Optical Evolutionna uzyskanie powiększenia do 400x. Amatorzy również będą mogli skorzystać na jego wysokiej jakości obrazie, jednak jeśli nie jest Ci potrzebny profesjonalny mikroskop, możesz wybrać nieco tańszy produkt, który pozwoli Ci sprzęt Delta Optical Evolutionna uzyskanie powiększenia do 400x.

Mikroskopy: powiększenie ma duże znaczenie

Wybierając odpowiedni mikroskop dla siebie, nie zapominaj nigdy o tym, że im większe uzyskasz powiększenie, tym gorsza będzie jakość widzianego obrazu. Z tego powodu jeśli koniecznie potrzebujesz obserwować naprawdę małe obiekty, postaw na sprzęt wyższej klasy. Dokonując zakupów, pamiętaj też o tym, aby nabyć różne akcesoria, np. zestaw preparatów, które pozwolą Ci zapoznać się bliżej z tajnikami otaczającej Cię przyrody.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com