Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Maski ochronne i przeciwgazowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Nigdy nie wiesz, na co natrafisz w trakcie podróży, szczególnie jeśli wybierasz się na survivalową podróż. Maski ochronne i przeciwgazowe pomogą Ci ochronić swoje drogi oddechowe w mniej bezpiecznych warunkach. Niektóre z nich mogą okazać się przydatne także w dużych miastach, ograniczając smog, który może dostać się do Twoich płuc. 

Maski ochronne i przeciwgazowe do codziennego użytkowania

Maski ochronne i przeciwgazowe mogą być używane codziennie. Szczególnie przydatne okażą się w miastach, w których panuje wysokie zanieczyszczenie powietrza lub też w chwili, w której jesteś chory. Dzięki nim skutecznie ograniczysz drobnoustroje, które możesz rozsiewać np. w trakcie kaszlenia. Na co dzień możesz wybrać bardzo higieniczne, jednorazowe maski, które skutecznie filtrują wdychane powietrze, a przy tym są lekkie i prawie niewyczuwalne.

Nie chcesz tworzyć większej ilości śmieci? Możesz postawić na maskę antysmogową, która dzięki swojej konstrukcji sprawdzi się w trakcie wielokrotnego użytkowania. 

Chusta tunelowa: najbardziej wszechstronna z masek

Poszukując maski, warto zastanowić się też nad chustą tunelową. To przedmiot o niezwykle wszechstronnym zastosowaniu. Może działać tak, jak zwykła maska, gdy naciągniesz ją na nos i usta, ale nie tylko. Może także pełnić rolę szalika, co będzie niezwykle przydatne w podróży w chłodniejszy dzień. Gdy zaś świeci mocne słońce, wystarczy przenieść ją na głowę, aby móc się przed nim skutecznie ochronić. To bardzo wszechstronny fragment odzieży, który bezustannie zdobywa coraz większą popularność. 

Nie zapominaj o wymianie filtrów

Aby maska w pełni spełniała swoją funkcję, konieczna okaże się regularna wymiana filtrów. Nie zapominaj o tym! Tylko w ten sposób wystarczająco dobrze osłonisz się przed negatywnym wpływem środowiska. Zwykle tego typu przedmioty bazują na tkaninie z węglem aktywnym, który skutecznie pochłania wszystkie zanieczyszczenia, sprawiając, że do Twoich ust nie będą docierały już żadne drobnoustroje, bakterie czy wirusy. Stosuj się jednak do zaleceń producenta, wymieniając je tak często, jak wymaga tego dany produkt. 

Maski ochronne i przeciwgazowe: jak wybrać idealną dla siebie?

Maska powinna być przede wszystkim dostosowana do Twoich potrzeb, dlatego to nimi kieruj się przy dokonywaniu wyboru. Zastanów się nad tym, jak często masz zamiar ją używać i czy masz czas, aby pozwolić sobie na jej regularne pranie. Pomyśl jakie warunki powinna przetrwać. Na wycieczkę survivalową powinieneś wybrać taką stworzoną z mocniejszego materiału, niż w chwili, w której planujesz przede wszystkim poruszać się po mieście. Na dodatek pamiętaj, że niektóre miejsca mogą wymagać założenia ochrony konkretnego typu, dlatego jeśli wybierasz się np. za granicę, zapoznaj się z lokalnymi zasadami. 

Niewielka maska zmieści się wszędzie: także w najbardziej wypakowanym plecaku. Gdy jej więc potrzebujesz, nie wahaj się i weź ze sobą nawet kilka sztuk, aby móc je regularnie wymieniać. Szczególnie jeśli preferujesz te jednorazowego użytku. 

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com