Utwórz konto lub Zaloguj się

Koszyk 0
0,00 zł

Środki na owady

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 37

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 37

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona

Owady w trakcie podróży potrafią być nie tylko irytujące, ale też często dość niebezpieczne. W niektórych rejonach świata mogą przenosić groźne choroby, a w naszych szerokościach geograficznych mogą tworzyć nieprzyjemnie ugryzienia lub zanieczyszczać żywność. Z tego powodu środki na owady to coś, co powinieneś mieć zawsze przy sobie. 

Środki na owady: przede wszystkim odstraszaj komary

W okresie letnim najbardziej irytującymi dla podróżników stworzeniami są komary. Ich samice kąsają ssaki, aby móc złożyć jaja. Tym samym na ludzkiej skórze pozostawiają nieprzyjemne, swędzące punkty. W Polsce nie są jednak szczególnie niebezpieczne. Jeśli jednak wyjeżdżasz do kraju tropikalnego, środki na owady, które mają je odstraszać, są czymś, z czego absolutnie nie możesz zrezygnować. To właśnie one roznoszą jedną z najbardziej śmiercionośnych chorób: malarię.

Aby skutecznie je odstraszyć, musisz wybrać dobrej jakości środek. Wysokie stężenie odpowiednich chemikaliów zdecydowanie ograniczy ilość nieprzyjemnych ugryzień. Wybierając się więc do lasu lub nad jezioro, wybierz na przykład spray marki Foresta

Kleszcz: niewielki zabójca ukryty w lesie

Kleszcze to niewielkie stworzenia, które zwykle zamieszkują wyższe trawy. Z tego powodu najczęściej ich ofiarami stają się psy bądź koty, zwłaszcza jeśli nie są odpowiednio zabezpieczone. Jednocześnie są niezwykle niebezpieczne. W przeciwieństwie do komarów mogą przenosić choroby nawet w naszej szerokości geograficznej. Stanowią więc zagrożenie zarówno dla ludzi, jak i domowych pupili. 

Chcesz się przed nimi zabezpieczyć? Zaopatrz się w ich odstraszacz, który tworzy ultradźwięki. To niewielki przedmiot, który zmieścisz do każdej kieszeni, a który pomoże Ci znacznie ograniczyć ich ilość, którą możesz znaleźć na swoim ciele. Ponadto, nim wybierzesz się w dłuższą podróż, dowiedz się, jak skutecznie je usunąć oraz na jakie symptomy chorobowe zwrócić uwagę, by ewentualnie być w stanie na nie odpowiednio zareagować.

Odstrasz owady ze swojego ogrodu lub campingu

Nie ma nic bardziej irytującego, niż brzęczenie komarów w trakcie wieczornego spotkania z przyjaciółmi. Warto wiec zaopatrzyć się w odstraszacz w kształcie lampionu. Nie tylko ozdobi on Twój ogród lub obozowisko oraz zapewni odrobinę przyjemnego światła, ale również skutecznie zmniejszy ilość komarów, które będą znajdować się w Waszym otoczeniu. Należy włożyć do niego odpowiednie maty, które wystarczają na około 3 godziny działania. Możesz je następnie dokupić, co czyni ten przedmiot zakupem wielorazowego użytku. 

Środki na owady: co po ukąszeniu?

Nie wszystkich ukąszeń da się jednak uniknąć. Dlatego warto zakupić urządzenie na ukąszenia, dzięki któremu zminimalizujesz poczucie świądu. Proste oraz bezpieczne użytkowanie połączone z nieszczególnie wysoką ceną sprawiają, że to konieczny zakup dla każdego, kto latem nie potrafi poradzić sobie z chmarą owadów w otoczeniu.

Nie ignoruj ukąszeń komarów. Skutecznie zabezpiecz się przed nimi, nim jeszcze rozpocznie się letni sezon.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com