Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Płachty biwakowe

Filtruj produkty według
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 31

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 31

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona

Bardzo funkcjonalne i nadające się do przeróżnego zastosowania płachty biwakowe przydadzą się każdemu, kto planuje spędzić trochę czasu na łonie natury. Czym są i jak działają? Korzystając z nich możesz stworzyć zarówno prowizoryczny namiot, jak i hamak. Niewielkie i lekkie zmieszczą się w każdym bagażu.

Płachty biwakowe: czym są?

 Płachty biwakowe są jedną z najbardziej podstawowych części ekwipunku survivalowego, głównie przez wszechstronne możliwości ich zastosowania. To zwykle kwadratowy materiał wraz ze stelażem. Przede wszystkim służy do tworzenia prowizorycznego schronienia przed deszczem. Może jednak wspomóc też tworzenie nieco trwalszego miejsca, jeśli przy okazji użyjesz także np. znajdujących się w otoczeniu kamieni, drewna czy liści. 

To jednak nie wszystkie ich zastosowania, ponieważ bez problemu będziesz mógł użyć ich także do stworzenia hamaku, czy nawet poręcznego worka, jeśli okaże się, że nie masz w czym przenosić swoich przedmiotów. Z tego powodu są bardzo często używane w survivalu i coraz więcej osób docenia możliwości, jakie daje ten prosty przedmiot. 

 Płachty biwakowe w różnych kolorach

Te przedmioty dostępne są w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Jeśli jednak cenisz sobie survival, koniecznie wybieraj te, które mają ziemiste, nierzucające się w oczy kolory. W naszej ofercie znajdziesz na przykład płachtę we wzorze moro, czy też zielonkawą. Te barwy doskonale wtopią się w tło i będą stanowiły z nim całość. Dzięki temu będzie trudniej wypatrzyć Cię w lesie. 

Komu najbardziej przyda się taki przedmiot?

Płachta przyda się właściwie każdemu, kto chce spędzić trochę czasu w lesie, choć należy zauważyć, że w niektórych sytuacjach może okazać się bardziej przydatna. Zwrócić na nią uwagę powinni przede wszystkim myśliwi lub fotografowie dzikiej przyrody, którzy chcą ukryć się przed wzrokiem zwierząt. Dzięki niej zdobędą wygodne miejsce do odpoczynku, które da się naprawdę szybko rozłożyć.

Takie przedmioty świetnie sprawdzają się także na grupowych wyjazdach, np. na obozach. W ich trakcie namiot stanowi ekwiwalent pokoju czy domu, do którego nie każdy chce zapraszać obce osoby. Rozłożona płachta zaś świetnie ochroni wszystkich przed deszczem lub słońcem, tworząc miejsce wygodnych spotkań w neutralnej przestrzeni. Dlatego właśnie wtedy warto szczególnie zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem. 

Gdy masz płachtę, nie potrzebujesz namiotu

Prawdziwy survival oznacza stawianie sobie poprzeczki coraz wyżej i sprawdzanie, jak poradzisz sobie w tych najtrudniejszych warunkach. Dlatego też rezygnacja z namiotu może okazać się kolejnym krokiem do przeżycia z minimalną ilością przedmiotów. Możesz za to skorzystać z płachty, która mimo wszystko zapewni Ci odrobinę prywatności oraz ochronę przed deszczem, dzięki czemu Twój czas sam na sam z przyrodą będzie mógł potrwać zdecydowanie dłużej.

Z powodu wszechstronności swojego zastosowania, sprawdzi się w dosłownie każdych warunkach. Dlatego nie wahaj się i wybierz płachtę, która może np. przydać Ci się, gdy zepsuciu ulegnie Twój własny namiot.