Utwórz konto lub Zaloguj się

Koszyk 0
0,00 zł

Odzież maskująca

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Ubranie się w barwy ziemi to najprostszy sposób, aby stać się mniej widocznym w lesie. Bywa jednak, że to za mało. Chcesz zupełnie zniknąć w gęstwinie drzew? Odzież maskująca przyda Ci się zarówno w czasie polowań, jak i w przeróżnych ćwiczeniach czy bardziej zaawansowanej grze w paintballa.

Odzież maskująca: jak skutecznie ukryć się w lesie?

Gdy chcesz stać się niemal niewidocznym w poszyciu, musisz zadbać o to, by Twój strój był pod względem kolorystyki oraz faktury jak najbardziej zbliżony do otaczającego Cię lasu. Unikaj jaskrawych kolorów i stawiaj na te stonowane. Przybrudzone barwy zieleni, czy kurtka w moro będzie świetnym pierwszym krokiem, aby mniej rzucać się w oczy. Odzież maskująca może być kolejnym: za jej pomocą z większej odległości będziesz wyglądać jak kawałek mchu lub też porośnięty czymś kamień.

Tego typu produkty tworzą jednak tylko firmy, które specjalizują się w survivalu lub myślistwie albo tworzeniem ubrań dla wojsk. W naszej ofercie znajdziesz urania marki Helkon-Tex, która świetnie rozumie potrzeby wielbicieli leśnych wędrówek.

Wybierz kolor odpowiedni do Twojego otoczenia

Odzież maskująca zawsze stworzona jest z myślą o ukrywaniu się, więc właściwie zawsze jej barwy są zgaszone i niewidoczne. Nie zmienia to faktu, że jeśli chcesz naprawdę dobrze się ukryć, musisz dobrać kolor pod miejsce, w którym chcesz się ukrywać. Dlatego też do bardzo zielonego, letniego lasu powinieneś wybrać strój, w którym przeważa żywsza zieleń, a w okresie jesienno-zimowym postawić na zgaszone żółcie i brązy.

Na okres zimowy najlepiej zrobisz, stawiając na biało-brązowy model, dzięki któremu z daleka będziesz przypominał śnieg. Taki komplet składa się z czterech elementów, które pozwolą Ci zakryć zarówno swoje całe ciało, jak i ukryć kształty broni. Sprawdzi się więc w czasie różnego rodzaju akcji, które odbywać się będą na terenach leśnych lub też na łące.

To zakup na długie lata

Taka odzież jest stworzona w taki sposób, aby była również jak najbardziej wytrzymała. Dlatego to tak naprawdę zakup na lata. Na dodatek jest stworzona tak, aby jak najlepiej poprawić Twój komfort przebywania w lesie. Często znajdujące się w kompletach nakrycia głowy osłaniają także przed owadami, które letnią porą w lesie mogą być szczególnie irytujące. To więc świetny zakup dla każdego fana militariów, paintballa czy myśliwego. Takie nakrycie głowy posiada między innymi produkt marki Helkon-Tex, który przez swoją barwę świetnie sprawdzi się w okresie wiosennym oraz jesiennym, a w wielu przypadkach będzie zdatny do użytku także latem.

Odzież maskująca to pójście o krok dalej

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś pozostał jedynie na zwykłych ubraniach o przygaszonych kolorach. W wielu przypadkach to będzie wystarczająco. Zwierzęta często nie rozróżniają najlepiej barw i jeśli wtopisz się w teren, staniesz się dla nich niezauważalny. To jednak czasem może okazać się za mało, zwłaszcza jeśli pracujesz w służbach mundurowych albo trenujesz wraz z innymi ludźmi. Wtedy odzież maskująca okaże się niezbędnym elementem Twojej szafy.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com