Utwórz konto lub Zaloguj się

Koszyk 0
0,00 zł

Pozostałe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, miej zawsze przy sobie apteczkę. Będzie szczególnie przydatna na szlaku, gdzie ryzyko, że coś Ci się stanie, zdecydowanie wzrasta. Dzięki niej pomożesz zarówno sobie, jak i osobom w Twoim otoczeniu, jeśli będzie miał miejsce jakiś wypadek. Jakie jednak najlepiej wybrać?

Wybierz apteczkę adekwatnie do swoich potrzeb

Apteczka powinna być przede wszystkim dobrana odpowiednio do Twoich potrzeb oraz tego, jak planujesz swoją podróż. Jeśli lubisz spacerować po okolicznym lesie bez dodatkowego bagażu, być może niewielka i podręczna idealnie spełni Twoje oczekiwania. Weźmiesz ją ze sobą bez najmniejszego problemu, a jeśli wydarzy się drobny wypadek, będziesz mógł natychmiast zareagować. W końcu drobne zranienia zdarzają się dość często.

Na szlak warto zaopatrzyć się w komplet, składający się z kieszeni medycznej w kształcie nerki oraz nieco większej apteczki. Za ich pomocą poradzisz sobie już z niebo bardziej skomplikowanymi zranieniami, a co za tym idzie, zdecydowanie łatwiej będzie Ci pomóc innym. 

Pierwsza pomoc: co kupić na wyjazd grupowy?

Planujesz wyjazd z przyjaciółmi lub będziesz prowadzić obóz dla młodzieży? Możesz zaopatrzyć się w większą, militarną apteczkę. Nie jest tak poręczna, jak jej mniejsze krewne, jednak bez wątpienia zapewni bezpieczeństwo na wyższym poziomie. Znajdziesz w niej m.in. pincetę, resuscytator czy rękawice jednorazowe, dzięki czemu będziesz w stanie zatamować krwawienie i oczyścić nawet nieco większe rany. 

Udzielenie pierwszej pomocy to Twój obowiązek

Jeśli widzisz, że z kimś w Twoim otoczeniu nie dzieje się najlepiej, Twoim obowiązkiem jest udzielenie takiej osobie pierwszej pomocy. Nie zapominaj, że to również wymóg prawny. Według polskiego prawa to coś, co powinien zrobić każdy obywatel kraju i skontaktowanie się ze służbami medycznymi w takiej sytuacji jest absolutnym minimum. Także z tego powodu warto mieć zawsze przy sobie odpowiednie przedmioty, które ułatwią Ci udzielenie pierwszej pomocy potrzebującej osobie.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com