Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Farby do maskowania i kamuflażu

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek rosnący
na stronę

Polowanie lub wyjazd survivalowy oznacza na pewno jedno: będziesz musiał dobrze wtopić się w otoczenie. Strój to jedno, ale jak zakryć swoją twarz? Farby do maskowania i kamuflażu skutecznie pomogą Ci właśnie w tym. Bezpieczne dla skóry i trwałe, pozwolą Ci spędzić cały dzień na łonie natury tak, aby nikt Cię nie zauważył.

Farby do maskowania i kamuflażu: jak używać?

Farby do maskowania i kamuflażu należy nałożyć na czystą skórę, zgodnie z instrukcją producenta. Zwykle możesz zrobić to za pomocą palców lub pędzla, a w niektórych przypadkach: prosto ze sztyftu. Nim jednak to zrobisz, pamiętaj o wykonaniu próby za uchem, dzięki której sprawdzisz, czy aby napewno nie masz alergii na któryś ze składników. Jak każdy kosmetyk dozwolony do użytkowania skórze twarzy, wszystkie farby przeszły odpowiednie testy, jednak uczulenie jest sprawą bardzo indywidualną. 

Dobrej jakości kamuflaże powinny wytrzymać na Twojej skórze cały dzień. Dlatego problematyczne może okazać się… usuwanie ich. Odporne na pot oraz wodę, nie spłyną samoistnie w trakcie prysznica. Z tego powodu dobrze zrobisz, zaopatrując się także w chusteczki do demakijażu lub odpowiedni kosmetyk, który delikatnie oraz bezpiecznie usuwa makijaż. 

Kamuflaże: jakie kolory będą najlepsze?

Aby wtopić się w otoczenie, Twój strój oraz ciało muszą mieć barwy jak najbardziej zbliżone do otoczenia. W polskim lesie zwykle najlepiej działa wiec przygaszona zieleń, barwy lekko wpadające w żółć, brąz czy czerwień. Większość kolorów natury w naszym klimacie nie jest zbyt jaskrawa, dlatego kolory takiej farby powinny być ziemiste, nieco szarawe. Nie musisz się jednak o nie za bardzo martwić, bo w naszej ofercie znajdziesz gotowe zestawy, które zawierają wszystkie potrzebne Ci barwy.

Farby do maskowania i kamuflażu: wygodne sztyfty

Jednym z najbardziej wygodnych typów farb są te w sztyfcie. Nie musisz ich nawet dotykać. Rozprowadzisz je po twarzy, nie wyjmując ich z opakowania. Zestawy marki BCB zawierają zawsze dwa kolory, które bez problemu pozwolą Ci się wtopić w otoczenie. Jeśli jednak z produktu ma korzystać więcej, niż jedna osoba, lepiej zrobisz, wybierając zestaw innego typu. Trójkolorowe zestawy tej samej marki okażą się wtedy strzałem w dziesiątkę. 

Jeśli z zestawu ma korzystać więcej, niż jedna osoba, nigdy nie zapominaj o odpowiedniej higienie. Najlepiej zrobisz, jeśli nikt nie będzie dotykał go bezpośrednio. Farbę możesz przenieść na dłoń za pomocą szpatułki lub innego narzędzia i dopiero wtedy nałożyć ją na twarz. Dzięki temu unikniesz ryzyka przeniesienia się bakterii.

Maskowanie się to nie tylko malowanie twarzy

Chcesz naprawdę zniknąć w danym otoczeniu? Samo pomalowanie twarzy to może być za mało. Musisz pamiętać o odpowiednim stroju, który pomoże Ci stać się naprawdę niewidocznym. Aby ukryć broń lub np. namiot, możesz użyć specjalnie do tego przygotowanej włóczki maskującej. Dzięki niej znikniesz nie tylko Ty, ale także wszystkie posiadane przez Ciebie elementy obozowiska.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com