Utwórz konto lub Zaloguj się

Koszyk 0
0,00 zł

Apteczki, pierwsza pomoc

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 68

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-15 z 68

Ustaw kierunek rosnący
na stronę
Strona

Niezależnie od tego, gdzie wyjeżdżasz, musisz liczyć się z możliwością pojawienia się wypadku. Dlatego też apteczki, pierwsza pomoc  oraz gadżety, które mogą być dla Ciebie wsparciem w krytycznych sytuacjach, powinny znaleźć się w Twoim bagażu. Jakie sprawdzą się najlepiej w ekstremalnych warunkach? 

Apteczki, pierwsza pomoc: podstawa każdej wyprawy

Wybierając się na wyprawę, musisz pamiętać o tym, że bandaże czy plastry mogą przydać się nie tylko Tobie. Zgodnie z prawem, jeśli zobaczysz kogoś, kogo życie może być zagrożone, masz obowiązek mu pomóc. Dlatego apteczki, pierwsza pomoc oraz empatia to coś, o czym nie wolno zapominać na szlaku. Nim wybierzesz się na wyprawę, koniecznie dowiedz się, jak poprawnie odkazić ranę czy w jaki sposób założyć bandaż. Warto to także przećwiczyć. Dzięki temu będziesz przygotowany, jeśli w trakcie podróży zdarzy się wypadek.

Co warto wziąć ze sobą w survivalową podróż?

Na rynku istnieje bardzo duży wybór różnego rodzaju apteczek, które funkcjonują w przeróżnych formach. Dzięki temu będziesz w stanie dobrać taki model, aby odpowiadał do charakteru Twojej podróży. Gdy wybierasz się w drogę własnym samochodem, możesz pozwolić sobie na nieco większy bagaż, np. wypróbuj produkt marki BCB. Gdy jednak masz naprawdę bardzo niewiele miejsca, albo po prostu poszukujesz czegoś, co weźmiesz ze sobą na spacer do lasu, zwróć uwagę na apteczkę Mil-Tec.

Apteczki, pierwsza pomoc  i nosze? 

Nosze kojarzą się raczej z ratownikami medycznymi. Nie myśli się o nich zbyt często w kontekście wyprawy. Nic dziwnego: jeśli podróżujesz samotnie, prawdopodobnie nie będziesz miał miejsca na taki przedmiot w plecaki. W przypadku grupowych wycieczek dobrze byłby jednak, aby przynajmniej jedna osoba posiadała przy sobie składane nosze. Dzięki nim, w razie wystąpienia kontuzji u jednego z członków ekspedycji, będziecie w stanie przenieść go w bezpieczniejsze miejsce. 

Jeśli planujesz wziąć w podróż taki przedmiot, najpierw dowiedz się, kiedy możesz go użyć, najlepiej konsultując się z lekarzem. Pamiętaj, że gdy występuje podejrzenie np. urazu kręgosłupa, przenoszenie poszkodowanego może wyrządzić mu poważną krzywdę.

Prosty, tani, ale potrzebny: gwizdek

W lasach lub górach często nie ma zbyt dobrego zasięgu. Gdy ma miejsce wypadek czasem więc trudno zlokalizować osobę, której coś się wydarzyło, nim będzie za późno. Dlatego warto mieć ze sobą… gwizdek. To właśnie on pozwoli Ci poinformować ekipę poszukiwawczą o tym, gdzie się znajdujesz, używając minimalnej ilości energii. W sytuacjach zagrożenia życia może okazać się absolutnie niezbędny.

Innym tanim przedmiotem, który może niezmiernie przydać się w trakcie podróży, jest kamizelka odblaskowa. Gdy wędrujesz na szlaku, po prostu warto mieć ją na sobie. Będziesz lepiej widoczny, a co za tym idzie, spadnie prawdopodobieństwo, że nie zauważy Cię kierowca lub że zlejesz się z tłem w trakcie czekania na pomoc. Pamiętaj, że na szlaku lepiej być nieco zbyt ostrożnym, niż pozwolić, by zdarzył się wypadek.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com