Akumulator LiPo 7,4V 2200mAH 20/40C (008310)

Akumulator LiPo 7,4V 2200mAH 20/40C (008310)

Utwórz konto lub Zaloguj się

Koszyk 0
0,00 zł

Akumulator LiPo 7,4V 2200mAH 20/40C (008310)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: GF.008310
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
89,00 zł

- Rodzaj ogniw: Li-Po
- Pojemność akumulatora [mAh]: 2200
- Napięcie akumulatora [V]: 7,4
- Rodzaj wtyku: Tamiya mały
- Ilość ogniw: 2

Akumulator LiPo 7,4V 2200mAh 20/40C

Electro River to nowa jakość na rynku pakietów LiPo. Producent ten postawił sobie za zadanie stworzyć produkt, który jakością dorównuje najlepszym graczom na rynku akumulatorów przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny. W ofercie znajdziemy bardzo pojemne pakiety jak i zaprojektowane z myślą o ograniczonej przestrzeni na zasilanie - nawet pakiety wielkością zbliżone do zapalniczki!.

Wysoka jakość przewodów oraz wtyków gwarantuje maksymalne wykorzystanie potencjału energetycznego akumulatora poprzez zminimalizowanie strat przy przekazywaniu energii. Takie rozwiązanie zapobiega również przegrzewaniu się styków. Każde ogniwo zostało zabezpieczone systemem NanoSafe w celu ograniczenia do minimum potencjalnego zapłonu pakietu w wyniku poważnego uszkodzenia.

Dzięki technologii Subzero Power zwiększona została wydajność w niskich temperaturach. Nawet przy ujemnych temperaturach poziom samorozładowania jest bardzo niski. Wysoka dbałość wykonania każdego ogniwa oraz pozostałych elementów zapewnia minimalny opór wewnętrzny i wytrzymałość napięciową pod obciążeniem. Powyższe cechy spowodowały, że udało się osiągnąć do 20% więcej cykli ładowania niż w innych akumulatorach Li-Po! Czyni to z produktów Electro River atrakcyjną ofertę zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników akumulatorów LiPo.

 

Pakiety litowo-jonowo-polimerowe ( LiPo ) to następcy znanych pakietów litowo-jonowych ( LiIon ). Podstawową zaletą akumulatorów LiPo jest niewątpliwie stosunek pojemności do wielkości. Są bardzo małych gabarytów przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dużej wydajności prądowej, co pozwala dobrać odpowiedni pakiet praktycznie do każdej repliki AEG. Nie posiadają efektu pamięci. Mogą być ładowane bardzo często, bez wcześniejszego rozładowania. Częste ładowanie jest  korzystne dla tego rodzaju akumulatora.

 

Należy pamiętać aby pakietu LiPo nie  rozładować poniżej  3V na ogniwo oraz nie przeładować powyżej 4,2V na ogniwo. Kolejną zaletą pakietów LiPo jest mały procentowy stopień samorozładowania. Nie używany pakiet w skali miesiąca traci około 3-5% energii. Należy pilnować pakietu, gdyż podczas bardzo długiego przechowywania może dojść do rozładowania poniżej dopuszczalnej wartości minimalnej ( 3V na ogniwo ) i nieodwracalnych reakcji chemicznych, które mogą spowodować pogorszenie właściwości pakietu włącznie z jego trwałym uszkodzeniem, w ekstremalnych przypadkach – zapłonem. Nieużywany pakiet LiPo powinien być naładowany średnio w około 70%.

 

Przy prawidłowej eksploatacji żywotność pakietów LiPo wynosi średnio 500-700 cykli. Istotnym aspektem jest temperatura w jakiej mogą pracować pakiety LiPo. W odróżnieniu od pozostałych akumulatorów, ogniwa LiPo dobrze radzą sobie w niskich temperaturach.  Ładowane powinny być natomiast w temperaturze pokojowej. Aby zachować dobrą kondycję akumulatorów LiPo należy je podczas ładowania balansować przy pomocy wtyku serwisowego, który posiada większość pakietów LiPo ( dobra ładowarka LiPo ma wbudowany balanser ).

- Rodzaj ogniw: Li-Po
- Pojemność akumulatora [mAh]: 2200
- Napięcie akumulatora [V]: 7,4
- Rodzaj wtyku: Tamiya mały
- Ilość ogniw: 2

Więcej informacji
Kod SKUGF.008310
ProducentELECTRORIVER
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com