Hobby4Men

Koszyk 0
0,00 zł

Balsam kojący Mugga na ukąszenia i poparzenia 50 ml (167-004)

Kod SKU: KOL.167-004
Kod EAN: 5411649084262
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
25,90 zł
Nie pozwól, aby nieproszeni goście zakłócali odpoczynek Tobie, albo… Twoim czworonogom. Wybierz sprawdzone środki na owady – skuteczne i bezpieczne dla organizmu. Środki na owady JAICO D.P.N.V. Balsam kojący Mugga na ukąszenia i poparzenia 50 ml (167-004) nie tylko skutecznie chroni przed ukąszeniami, ale także jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Zamów już teraz.

Balsam kojący Mugga przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci od 2 roku życia, do stosowania miejscowego.

Zastosowanie: szybko znosi ból i swędzenie skóry wywołane ukąszeniami owadów, parzącym działaniem pokrzyw i meduz.

Sposób użycia: Zaraz po ukąszeniu lub oparzeniu, należy nanieść na to miejsce na skórze niewielką ilość balsamu i lekko rozsmarować. W razie potrzeby balsam można zastosować ponownie.

MUGGA (znana również jako MYGGA) została wyprodukowana przez belgijską firmę JAICO D.P.N.V. we współpracy z Instytutem Medycyny Tropikalnej im. Księcia Leopolda w Antwerpii. Posiada wiele prestiżowych nagród międzynarodowych oraz specjalne wyróżnienie UNII EUROPEJSKIEJ za skuteczność działania.

Środki ostrożności: Przeczytać uważne informacje znajdujące się na etykiecie preparatu. Stosować wyłącznie do użytku zewnętrznego. Należy unikać kontaktu z oczami, ustami, błonami śluzowymi oraz nie stosować na rany otwarte czy podrażnioną skórę. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. U małych dzieci, nie stosować na duże powierzchnie skóry. Nie stosować w przypadku alergii na którykolwiek ze składników. Przy stosowaniu na dużych powierzchniach skóry, należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Mugga to jedyny preparat na rynku, który odstrasza blisko 25000 gatunków komarów oraz około 850 gatunków kleszczy. Środek na całym świecie uznawany jest za najbardziej skuteczną ochronę przed insektami, których ukąszenia mogą wywoływać groźne często śmiertelne choroby.

O produktach MUGGA
MUGGA produkowana jest przez belgijską firmę JAICO D.P.N.V. we współpracy z Instytutem Medycyny Tropikalnej im. Księcia Leopolda w Antwerpii. Posiada szereg prestiżowych nagród międzynarodowych oraz specjalne wyróżnienie EU za skuteczność działania.

Mugga zawiera stworzona w 1946 roku na potrzeby US Army, która po doświadczeniach zdobytych podczas działań w wilgotnych rejonach Pacyfiku szukała uniwersalnego preparatu skutecznie odstraszającego szerokie spektrum owadów. Doskonała efektywność wynalezionego związku DEET (N,N-Dietylo-m-toluamid) spowodowała, że środek został w 1957 roku oficjalnie wprowadzony na rynek cywilny.

Współcześnie Mugga wykorzystywana jest na całym świecie, szczególnie w niebezpiecznych rejonach tropikalnych, w których występuje najwyższe zagrożenie zachorowań na malarię, dengę, żółtą febrę, boreliozę oraz szereg innych ekstremalnie groźnych chorób przenoszonych przez insekty m.in. komary, moskity i kleszcze.

Preparaty Mugga skutecznie odstraszają
komary (europejskie i tropikalne),
muchy,
muchy krwiopijne,
meszki,
moskity,
gzy,
bąki,
kleszcze,
kuczmary,
roztocza,
inne insekty.
Środki Mugga są szczególnie polecane dla
 

osób aktywnych fizycznie,
osób spędzających czas wolny na świeżym powietrzu np. podczas grilla,
myśliwych,
wędkarzy,
podróżników,
pracowników leśnych,
ogrodników,
wojskowych,
miłośników natury.
 

Zastosowanie
Preparaty Mugga w zależności od zawartości środka DEET (9,4-50%) oraz formy ich aplikacji (kulka lub atomizer) działają nawet do 9 godzin, co zapewnia wysoką wydajność repelentu oraz komfort użytkowania. Środek w kulce roll-on należy rozprowadzać na odsłoniętej powierzchni ciała, wersja z atomizerem umożliwia także naniesienie środka na odzież, obuwie i sprzęt. Z uwagi na silne działanie Mugga o stężeniu 50% Deet powinna być używana wyłącznie przez osoby pełnoletnie. Środka o tym stężeniu nie należy także aplikować na plastik, tkaniny syntetyczne oraz powierzchnie malowane i lakierowane.

 

Porównanie właściwości i przeznaczenia produktów marki Mugga®
 

Wszystie środki Mugga® CLASSIC SPRAY 9,5% CLASSIC ROLL-ON 20% STRONG SPRAY 50% STRONG ROLL-ON 50%
Stężenie DEET 9,5% 20% 50% 50%
Pojemność 75 ml 50 ml 75 ml 50 ml
Wiek > 2 lat > 12 lat > 18 lat > 18 lat
Kobiety w ciąży TAK TAK NIE NIE
Średni czas ochrony w klimacie umiarkowanym* 6 h 7 h 9 h 12 h
Średni czas ochrony w klimacie tropikalnym** 2-6 h 4-7 h 4-8 h 7-10 h
Ilość aplikacji na dzień 1-2 1-2 1 1
Stosowanie na tworzywa sztuczne/plastik NIE NIE NIE NIE
Stosowanie na twarz*** TAK NIE NIE NIE
Data ważności 5 lat 5 lat 5 lat 5 lat

Komary - plaga wakacji
W Polsce niemal każdego lata komary zwiększają swoją aktywność, zmuszając nas do korzystania z profesjonalnych odstraszaczy oraz domowych sposobów na pozbywanie się tych napastliwych owadów. Pomimo panującego w naszym kraju umiarkowanego klimatu, zdarzają się niestety również przypadki boreliozy. Prawdziwy problem istnieje w krajach tropikalnych, gdzie każde ugryzienie komara może spowodować groźne dla zdrowia i życia choroby takie jak denga, zika czy malaria.

Obecnie znanych jest blisko 3200 gatunków komarów, w samej Polsce swoją obecność wykazuje ich aż 50. Komary występują niemal wszędzie, począwszy od rejonów podmokłych, aż po aglomeracje miejskie, Z uwagi na dużą agresywność oraz ekspansywność owady te mogą stanowić prawdziwą plagę zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Tym bardziej że dokuczliwość tych szkodników bywa bardziej odczuwalna w strefie klimatu umiarkowanego.

Komary zostają zwabione zawartym w pocie kwasem mlekowym i amoniakiem oraz wydychanym dwutlenkiem węgla, dlatego komary atakują praktycznie wszystkich, szczególnie osoby aktywne fizycznie. Po ukąszeniu komar wprowadza ślinę zapobiegającą krzepnięciu krwi. Alergiczna reakcja organizmu objawia się najczęściej poprzez nagłe rozszerzenie naczyń krwionośnych i powstawanie swędzących bąbli.

Moskity i komary tropikalne są zdolne do przenoszenia niebezpiecznych dla zdrowia ludzi i zwierząt chorób tj. malarii, żółtej febry, dengi, leiszmaniozę, filariozy i japońskie zapalenie mózgu, zapalenia mózgu koni i wirus zachodniego Nilu (WNV) u ludzi i zwierząt.

Przed tymi agresywnymi szkodnikami możemy chronić się na wiele sposobów, np. stosując pułapki, rośliny odstraszające, lampy i opaski. Do najskuteczniejszych jednak należę bez wątpienia profilaktyczne preparaty Mugga, zawierające substancję aktywną DEET zalecaną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Dlatego, jeśli planujemy egzotyczną wycieczkę lub chcemy bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu podczas lata, warto zadbać o odpowiednią profilaktykę i zaopatrzyć się skuteczny odstraszacz Mugga.

Kleszcze to najbardziej śmiertelne owady w Polsce
Kleszcze to bardzo małe i pozornie niegroźne pajęczaki, będących nosicielami boreliozy oraz, kleszczowego zapalenia mózgu (KZM). Z uwagi na to, że kleszcze atakuję w sposób niezauważalny, a przenoszone przez nie patogeny są szczególnie niebezpieczne dla ludzi i zwierząt, ochrona przed tymi szkodnikami jest niezwykle istotna i powinna być traktowana z pełną powagą. Pomimo że ukąszenia kleszczy są całkowicie bezbolesne, istnieje duże ryzyko infekcji groźnymi baKteriami oraz kleszczowym zapaleniem mózgu (boreliozą), objawiającym się w pierwszej fazie wędrującym rumieniem. Przed KZM możemy zabezpieczyć się szczepionką, przed boreliozą nie ma remedium, na szczęście dzięki produktom Mugga możemy stosować skuteczną profilaktykę.

Przenoszone przez kleszcze choroby to obecnie jedno z największych zagrożeń zdrowotnych dla ludzi i zwierząt. Owady te są ekstremalnie groźną bombą epidemiologiczną obejmującą m.in. 200 gatunków piroplazm i filarii, 130 wirusów, 20 gatunków riketsji oraz wielu gatunków bakterii. Dla człowieka najgroźniejsze są borelioza, odkleszczowe zapalenia mózgu, anaplazmoza granulocytarna i tularemia. Zwierzęta mogą zachorować na boreliozę, babeszjoze, hepatozoonozę, porażenie pokleszczowe i erlichiozę. W Polsce na boreliozę reagują serologicznie także konie, psy, bydło.

Od kilku lat w placówkach zdrowotnych zanotowano wzrost występowań zachorowań chorób odkleszczowych szczególnie krętkowicą kleszczową i chorobą z Lyme. Na przewlekłe choroby wynikające z ugryzienia kleszczy narażeni są wszyscy, najbardziej osoby regularnie przebywające na terenach zalesionych i zielonych tj. leśnicy, żołnierze, wędkarze i turyści. Nawet podczas krótkiego spaceru po lesie lub łące, możemy być narażeni na atak kleszczy oraz ryzyko zachorowania na szereg niebezpiecznych chorób.

Mugga oferuje skuteczne rozwiązania na komary, kleszcze oraz ogromną liczę niebezpiecznych owadów, pomagając nam uniknąć poważnych powikłań zdrowotnych, a w wielu przypadkach również śmierci.

Najgroźniejsze choroby wywoływane przez kleszcze:
 

Anaplazmoza,
Babeszjoza,
Borelioza,
Dur powrotny,
Erlichioza,
Gorączka krymsko kongijska,
Gorączka plamista Gór Skalistych,
Kleszczowe zapalenie mózgu (KZM),
Neoerlichioza,
Porażenie kleszczowe,
Tularemia,
Wirus Powassan.
 

DANE TECHNICZNE
Dane podstawowe
Ochrona przed
meduzy ,
owady latające ,
pokrzywy ,
kleszcze ,
komary
Pojemność [ml] 50
Skład środka na owady
Tea Tree Oil ,
Eucalyptus ,
Menthol ,
Aqua ,
Alcohol Denat
Sposób rozprowadzania krem
Typ odstraszacza w płynie
Informacje producenta
Producent Jaico D.P.N.V., Belgia
EAN 5411649084262
Symbol dostawcy 8426

Więcej informacji
Kod SKU KOL.167-004
Producent JAICO D.P.N.V.
Kod EAN 5411649084262
Więcej informacji
Kod SKUKOL.167-004
ProducentJAICO D.P.N.V.
Kod EAN5411649084262
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Balsam kojący Mugga na ukąszenia i poparzenia 50 ml (167-004)
Twoja ocena
Polecamy również: