Hobby4Men

Koszyk 0
0,00 zł

Maska - Biomaska CnT02 Nanotechnologia JMD antywirusowa

Kod SKU: MCnT02
Kod EAN: 5902944159323
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
99,00 zł
Maski ochronne i przeciwgazowe oraz wymienne filtry dostępne dla zaawansowanych rozwiązań chronią nie tylko przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, ale także przed szkodliwym działaniem smogu. Zadbaj o swoje zdrowie, wybierając odpowiednie produkty. Maski ochronne i przeciwgazowe JMD Maska - Biomaska CnT02 Nanotechnologia JMD antywirusowa to nie tylko skuteczna ochrona organizmu, ale wygoda użytkowania. Zamów teraz.

Biomaska przeciw bakteryjna i przeciwirusowa (chroni przed wirusami i je unieszkodliwia), w tym przed A/H1N1. Jedyna na rynku maska wykonana z materiału wykonanego w nanotechnologii CNT02.

Materiał ten w sposób naturalny zabija wirusy i bakterie.

Producentem masek jest znany w Polsce producent kamizelek kuloodpornych dla wojska i Policji - firma JMD Daniel Technologie. Materiał stosowany przy produkcji maseczek, stosowany jest także w produkcji kamizelek kuloodpornych, gdzie materiały produkowane w nanotechnologii posiadają własciwości zatrzymujące pocisk, bez stosowania wkładów stalowych. 

Maska do wielokrotnego użycia  - Biomaskę można używać w sposób ciągły przez 24 godziny.

Maskę można prać poprzez płukanie w ciepłej wodzie bez użycia detergentów, proszków do prania, innych środków chemicznych!

Kto powinien je stosować ? - Osoby pracujące lub mające styczność z dużą ilością osób, narażone na zachorowanie lub zakażenie innej osoby, osoby starsze, matki karmiące piersią, osoby często podróżujące i wyjeżdżające na misję, policja, wojsko służby ochrony, straż pożarna.

W zależności od użytej wody - do 30-40 prań.

Opis masek w formie pytań i odpowiedzi producenta:

Pytania użytkowników biomasek CnT® i wyjaśnienia producenta

Pytanie 1.

  Czy da się określić jak długo można biomaskę nosić bez oczyszczania? Czy da się określić, ile czasu trwa „samooczyszczanie”?

Struktura antybakteryjna biomaski CnT® jest wyjątkowo efektywna i skuteczna w ochronie przed mikroorganizmami. W krótkim czasie samoistnie się oczyszcza z wirusów i bakterii. Nie wymaga w tym celu wspomagania innymi środkami. Proces ten realizuje się już w trakcie noszenia biomaski. Cały czas pracuje aktywnie, co wyróżnia ją spośród innych typów masek.

Chroni użytkownika przed zagrożeniami mikrobiologicznymi pochodzącymi od środowiska i jednocześnie chroni środowisko przed użytkownikiem zainfekowanym mikrobiologicznie.

Badania laboratoryjne prowadzono na próbkach o znacznie większym zanieczyszczeniu mikroorganizmami (bakterie, wirusy, grzyby), niż określają to wartości normatywne dla czynników mikrobiologicznych dla pomieszczeń produkcyjnych, domów, szpitali czy obiektów użyteczności publicznej. Badania potwierdziły wysoką skuteczność materiałów barierowych zastosowanych w biomasce. W trakcie badań w ciągu dwóch godzin zawartość mikroorganizmów w biomasce standardowej ulegała zmniejszeniu o ponad 70%. W wykonaniu specjalnym – nawet ponad 90%.

W praktyce, biomaskę po kilku godzinach eksploatacji można odłożyć na godzinę, dwie i w tym czasie zawartość mikroorganizmów zostanie znacznie zredukowana bez konieczności płukania, prasowania, itp. Odłożenie jej w miejsce „neutralne” tylko przyśpieszy proces samooczyszczania.

Sam materiał strukturalny biomaski nie jest cytotoksyczny, jest odporny na pot, szybko wysycha i nie wymaga sterylizacji.

Cała biomaska jest poddawana procesowi sterylizacji jedynie z uwagi na pozostałe materiały tworzące jej strukturę.

Oczywiście, w trakcie używania biomaskę brudzi śliną, śluzem, itd. I tylko ze względów higienicznych warto ją oczyścić metodą wymuszoną, np., poprzez prasowanie czy płukanie w ciepłej wodzie i prasowanie – tu proszę zapoznać się z warunkami technicznymi jak ten proces przeprowadzić, gdyż jest odmienny od procesu stosowanego w innych maskach.

Biomaska wspomaga proces leczenia górnych dróg oddechowych. Może wystąpić zjawisko zwiększonego wydzielania śluzu i stąd wynika potrzeba utrzymania biomaski w higienie.

Pytanie 2.

  Co daje płukanie biomaski CnT® w wodzie w temp. 40°C i jak to ma się do informacji medialnych, że koronawirusa COVID-19 zabija temperatura minimum 60 °C?

W przypadku zwykłych maseczek wykonanych z tkaniny bawełnianej lub poliestrowej, flizeliny, itp., zalecenia medialne specjalistów dotyczące prania tych maseczek w gorącej wodzie z udziałem detergentów a następnie prasowanie ma sens z uwagi na zapewnienie wyższej sterylności produktu.

W przypadku biomaski CnT® powyższe uwagi nie mają w pełni zastosowania.

Biomaska samoistnie się oczyszcza z zanieczyszczeń mikrobiologicznych (bakterii, wirusów, grzybów), szybko i efektywnie. Nie wymaga sterylizacji.

Jest zalecane nie za częste płukanie w ciepłej wodzie o temperaturze ok. 40 st. C (płukanie ręczne) przede wszystkim ze względów higienicznych. Można ją dodatkowo przeprasować lub tylko przeprasować, przy czym należy zwrócić uwagę na temperaturę żelazka (maksimum jedna kropka) z uwagi na inne materiały zastosowane w biomasce. Sam materiał strukturalny biomaski nie obawia się prasowania żelazkiem w wyższej temperaturze.

Do płukania zaleca się zastosowanie wody jak najmniej zmineralizowanej!

Nie stosować detergentów, pachnących mydeł, proszków do prania, płynów do płukania!

Pytanie 3.

  Jak sprawdzić, czy biomaska CnT® nadal działa i po jakim czasie noszenia można to zrobić? Test zapachowy?

Biomaska samoistnie się oczyszcza, zarówno biologicznie, jak i chemicznie.

Test zapachowy można odnieść wyłącznie do sfery chemicznej poprzez stopień wyczuwalności nieprzyjemnych zapachów, szczególnie pochodzących od związków pochodzenia organicznego.

Nawet bardzo nieprzyjemne zapachy są eliminowane przez strukturę biomaski samoistnie. Wyłącznie od źródła pochodzenia przykrego zapachu i jego intensywności zależy czas samooczyszczania. Najdłużej trwa samooczyszczanie z zapachu skunksa, szczególnie nieprzyjemnego.

Aktywność biomaski można sprawdzić przebywając w środowisku silnie zapachowym. Odczuwa się na twarzy lekki wzrost temperatury biomaski. To oznaka jej aktywności.

Na skrócenie jej samoistnego oczyszczania wpłynie umieszczenie biomaski w środowisku jak najbardziej neutralnym zapachowo.

Zaleca się użytkownikowi biomaski ograniczenia w zastosowaniu na twarzy silnie pachnących kosmetyków. Materiał biomaski musi część energii poświęcić na neutralizowanie agresywnych zapachów kosztem ochrony przed mikroorganizmami.

Mikroorganizmy są niszczone dzięki właściwościom zastosowanych materiałów i ten proces odbywa się w czasie i samoistnie.

Tylko biomaska bardzo mocno nasycona mikroorganizmami powoduje uczucie delikatnego wzrostu temperatury na twarzy i ten proces może nie być wychwycony przez użytkownika. Stąd sugestia lekkiego przeprasowania.

Prasowanie dodatkowo oczyszcza biomaskę z mikroorganizmów i nie jest dla niej szkodliwe.

W zależności od konstrukcji warstwy CnT® intensywność redukcji środowiska mikroorganizmów wynosi 70-80 % w przeciągu dwóch godzin dla produktu standardowego, powyżej 85-90% - dla produktu specjalnego.

 

Więcej informacji
Kod SKU MCnT02
Producent JMD
Kod EAN 5902944159323
Więcej informacji
Kod SKUMCnT02
ProducentJMD
Kod EAN5902944159323
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Maska - Biomaska CnT02 Nanotechnologia JMD antywirusowa
Twoja ocena
Polecamy również: