Utwórz konto lub Zaloguj się
Darmowa Dostawa od 200zł

Hobby4Men

Koszyk 0
0,00 zł

PARACORD

PARACORD
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Paracord od ATWOOD Rope

Jeśli wycieczki i wyprawy survivalowe to twoja pasja, koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w uniwersalną linkę. Pełni ona wiele funkcji i może przydać się w najmniej spodziewanym momencie. Sprawdź, dlaczego wybierając się na wyprawę, koniecznie powinieneś zabrać ze sobą linkę i czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje.

Linka Paracord – dlaczego jest niezbędna podczas wszelkiego rodzaju wypraw

Linka Paracord 550 to nieodzowny element podczas wszelkiego rodzaju wypraw. Jest ona niezwykle wytrzymała, dlatego z powodzeniem może udźwignąć nawet 250 kg. Została ona wykonana z niezwykle wytrzymałego materiału, przez co odporna jest na działanie czynników zewnętrznych, między innymi na promieniowanie UV czy pleśń. Co więcej, jej kolor nie ulega zmnianie nawet gdy używana jest przez wiele lat.

Przed dopuszczeniem do sprzedaży linki poddawane są licznym testom i próbom, dlatego możesz mieć pewność, że nie zawiodą cię podczas użytkowania.

Oryginalne linki Paracord produkowane są w USA przez Atwood Rope MFG - jednego z największych producentów linek paracord. Dzięki wieloetapowym testom jakościowym możesz mieć pewność, że te linki nie zawiodą cię na co dzień i w sytuacjach krytycznych.

Jakie rodzaje linek Paracord dostępne są na rynku?

Najpopularniejszym rodzajem linek jest Paracord 550. Numer 550 oznacza ilość funtów, które może udźwignąć. 550 funtów równe jest około 250 kg. Na rynku można znaleźć można również Paracord Micro Cord. Jest ona cieńsza od tej 550 i zastosować ją można między innymi do zawieszenia kompasów, czy drobnych akcesoriów. Używana może być również do tworzenia survivalowych bransoletek czy plecionek. Oba rodzaje linek mogą być również zastosowane do obwiązywania rękojeści noży i innych akcesoriów.

Jakie zastosowania ma linka Paracord?

Linka Paracord 550 posiada wiele zastosować zarówno w domu jak i podczas survivalowych wypraw. Ze względu na to, że jest ona naprawdę mocna, możesz wykorzystać ją na wiele sposobów. Podstawowe jej zastosowanie to przywiązywanie różnego rodzaju przedmiotów. Doskonale sprawdzi się również do budowania schronienia, na przykład do związania ze sobą wszelkiego rodzaju konstrukcji z drewna. Sprawdzi się również do obwiązywania rękojeści narzędzi i różnego rodzaju sprzętów.