5.8159_0.jpg

Pistolet wiatrówka Heckler&Koch HK-MP5 4,5 mm BB CO2 CO2-12g (5.8159)

Utwórz konto lub Zaloguj się

Koszyk 0
0,00 zł

Pistolet wiatrówka Heckler&Koch HK-MP5 4,5 mm BB CO2 CO2-12g (5.8159)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: 5.8159
EAN: 4000844451972
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
749,00 zł
- jeden pistolet – dwie wersje (możliwość dołączenia
- kolby, lub zaślepienia tylnej części)
- replika z oryginalnymi oznaczeniami
- szyna 22mm w komplecie
- składana kolba
- zdejmowana atrapa tłumika
- system BLOW-BACK
- kaliber - 4,46 mm
- prędkość początkowa - 130 m/s
- waga – 1635 g
- długość całkowita (w zależności od wersji) – 357/590 mmEnergia wylotowa śrutu poniżej 17 J. Wiatrówka dostępna bez zezwolenia.

Modułowa budowa
H&K Heckler&Koch MP5 K-PDW 4,5 mm BB CO2 to interesująca propozycja dla osób, które szukają rozrywki zapewniającej niezapomnianych wrażeń, a temat strzelectwa traktują w sposób typowo rekreacyjny.
Konstrukcja wiatrówki jest wzorowana na niemieckim pistolecie maszynowym MP5 K-PDW, który na co dzień jest używany m.in. przez jednostki specjalne policji, straży granicznej oraz pracowników ochrony rządu.

Podobnie jak w oryginale korpus, kolbę i chwyt wykonano z wytrzymałego polimeru. Natomiast kluczowe elementy pistoletu MP5 K-PDW, tj. lufa wewnętrzna, mechanizm spustowy, zawór CO2, bezpiecznik oraz magazynek, są metalowe.
Pistolet wyróżnia się zwartą i lekką budową, waży zaledwie 1635 g. Dlatego też jest to idealny wybór dla młodszych użytkowników, a także tych osób, które nie preferują ciężkiej broni.
W wiatrówce MP5 kolbę można wygodnie złożyć na bok, a po wyjęciu dwóch pinów także całkowicie ją odłączyć bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi.

Po złożeniu lub demontażu kolby długość wiatrówki MP5 K-PDW ulega zmniejszeniu blisko o połowę. Dzięki tej opcji pistolet staje się funkcjonalny.
Przede wszystkim wzrasta jego mobilność, a transportowanie przestaje być utrapieniem. Dzięki zastosowaniu metalowego zaczepu do pistoletu można doczepić również jednopunktowy pas taktyczny.
Zapożyczone z oryginalnego MP5 są także górna szyna Picatinny, odłączany tłumik płomienia oraz łoże ze zintegrowanym chwytem wertykalnym.

Pistolet MP5 ma mechaniczne przyrządy celownicze w postaci stałej muszki oraz przeziernikowej szczerbiny. Skrzydełkowy bezpiecznik został usytuowany w tym samym miejscu co w oryginale.
Pozwala to na wygodne blokowanie mechanizmu spustowego bez konieczności zmiany chwytu.

Duża prędkość początkowa
Wiatrówka MP5 zasilana jest 12 g kapsułą CO2, która zamontowana jest w tylnej części korpusu (pod podstawą kolby).
Sprężony dwutlenek węgla nadaje wystrzelonym śrutom BB’s prędkość do 145 m/s oraz umożliwia celne strzelanie na dystansie około 20 m.

Dobrej jakości nabój CO2 pozwala na oddanie około 80 wyrównanych strzałów. Liczba strzałów jest zależna głównie od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji wiatrówki.
Trzeba również pamiętać, że kapsułę CO2 (przebitą) można pozostawić w wiatrówce maksymalnie 48 godzin. Po upływie tego czasu zużytą kapsułę należy usunąć lub ją „wystrzelać”.
Montaż oraz wymiana kapsuły są dosyć proste i nie wymagają stosowania dodatkowych narzędzi. Po złożeniu kolby wystarczy odkręcić śrubę dociskową kapsuły oraz wysunąć pin montażowy.
Po tych czynnościach uzyskujemy dostęp do portu kapsuły CO2.

System odrzutu „Blow back”
Cechą, która wyróżnia pistolet wiatrówkowy H&K Heckler&Koch MP5 K-PDW 4,5 mm BB CO2, jest mocny system blow-back. Jego działanie sprawia, że po strzale zamek energicznie cofa się, naśladując mechanikę i odrzut broni palnej.
Taka funkcjonalność zwiększa satysfakcję z użytkowania i zapewnia sporo emocji podczas strzelania.

Pistolet MP5 K-PDW strzela wyłącznie ogniem pojedynczym. Jednak dzięki zastosowaniu magazynka o pojemności 41 śrutów oraz łatwego do opanowania mechanizmu spustowego,
już po krótkim treningu strzelec może osiągnąć szybkostrzelność wynoszącą nawet do 180 strzałów na minutę.

Stalowy śrut BB's
Metalowy magazynek mieści 41 sztuk śrutu BB's 4,46 mm, który najlepiej sprawdza się w rekreacyjnym strzelaniu do celów reaktywnych, np. puszek, butelek itp.
Dźwignia zatrzasku magazynka została umieszczona bezpośrednio przed magazynkiem, dlatego proces jego wymiany jest bardzo wygodny zarówno dla prawo-, jak i leworęcznych użytkowników.
Podajnik magazynka można zablokować w dolnym położeniu, pozwala na to na ładowanie śrutu metodą grawitacyjną bezpośrednio z pojemnika.

W odróżnieniu od śrutu ołowianego BB'S nawet pod wpływem nacisku nie ulega odkształceniom. Dlatego mogą być bezpiecznie ładowane do magazynków o tak dużej pojemności.

Mechanizm spustowy DAO
W wiatrówce H&K Heckler&Koch MP5 K-PDW 4,5 mm BB CO2 zastosowano mechanizm spustowy DAO (double action only), który umożliwia strzelanie wyłącznie z wykorzystaniem samonapinania.
Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim prosta i instynktowna obsługa.
Co sprawia, że wiatrówka H&K Heckler&Koch USP 4,5 mm BB CO2 świetnie sprawdzi się również w rękach osób rozpoczynających swoją przygodę ze strzelectwem pneumatycznym.

 


DANE TECHNICZNE

Energia kinetyczna naboju [J] poniżej 17
Kaliber [mm] 4,5 mm
Klasa celności precyzyjna
Odrzut brak
Pojemność magazynka [szt.] 41
Prędkość początkowa [m/s] 140
Typ śrutu BB
Typ szyny
22 mm (weaver),
22 mm (picatinny)
Zabezpieczenia
Typ zabezpieczenia bezpiecznik niekontrolowanego wystrzału
Zasilanie
Ilość strzałów z jednostki zasilania 80
Typ zasilania CO2
Dane dodatkowe
Kolor czarny
Wymiary
Długość całkowita [mm] 357/590
Masa [g] 1635
W zestawie
Elementy zestawu wiatrówki szyna montażowa
Gwarancja
Okres gwarancyjny 24 miesiące
Informacje producenta
Producent Heckler & Koch/Umarex, Niemcy
EAN 4000844451972
Symbol dostawcy 5.8159

Więcej informacji
Kod SKU5.8159
ProducentHECKLER&KOCH
Rodzaj zasilaniaCO-2 12g
Rodzaj lufyGładka
MagazynekTak
Tryb strzelaniaWielostrzałowe
Kaliber4,46 mm BBs
Rodzaj śrutuKulka stalowa BB
Energia początkowaDo 17 dżuli
EAN4000844451972
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Więcej z HECKLER&KOCH
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com