Utwórz konto lub Zaloguj się

Koszyk 0
0,00 zł

QUEST

QUEST
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Quest Metal Detectors

Wykrywacz metali to sprzęt używany zarówno przez profesjonalistów między innymi w badaniach archeologicznych jak i przez amatorów poszukujących cennych przedmiotów znajdujących się w ziemi, na przykład na plaży. Zobacz, czym różnią się od siebie poszczególne modele i na jakiej zasadzie działają wykrywacze metali.

Quest Metal Detectors – specjaliści od wykrywania metalu

Firma Quest Metal Detectors posiada swoją siedzibę w Kalifornii i funkcjonuje od 2000 roku. Wcześniej firma była znana pod nazwą Deteknix. Ich produkty cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. Marka słynie nie tylko z produkcji wykrywaczy metali, ale także między innymi innowatorskich słuchawek do wykrywania metali. Pomysł stworzenia wykrywaczy metali narodził się, gdy poszukiwacze metali nie byli usatysfakcjonowani z produktów znajdujących się już na rynku i postanowili zaprojektować własne urządzenia. Obecnie produkty sprzedawane są na całym świecie i cieszą się dużym powodzeniem. W ofercie znajdują się zarówno niewielkie wykrywacze jak i te sporych rozmiarów.

Jakie wykrywacze metali dostępne są na rynku

Na rynku dostępne są zarówno małe, poręczne modele jak i te większe. Ciekawym modelem jest Quest Metal Detectors XPointer. Posiada on dwa przyciski. Jeden to włącznik a dugi przycisk reagujący na wykryte przedmioty. Do wyboru jest kilka trybów jak wibracja, dźwięk lub wibracja połączona z dźwiękiem. Jeżeli chodzi o większe modele, warto zwrócić uwagę na Wykrywacz metali Quest Metal Detectors Q40. Dzięki niemu wykryjesz niewielkie przedmioty wielkości monety do 30 cm i duże do głębokości aż 1 m. Wykrywacz ten posiada aż 6 trybów pracy i jest wodoodporny, więc bez problemu można go używać podczas deszczu.

W jaki sposób działają wykrywacze metalu?

Podstawą działania wykrywaczy metali jest indukcja elektromagnetyczna. W sytuacji, gdy metalowy obiekt znajduje się blisko, dochodzi do zakłócenia fal i urządzenie informuje o tym sygnałem dźwiękowym. Urządzenia tego typu wykorzystywane są zarówno przez profesjonalistów w różnego rodzaju badaniach naukowych jak i podczas szukania niewybuchów, ale również często używane są przez amatorów do szukania monet czy drobnych metalowych przedmiotów na plaży.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com