Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK1201EQ3-2 (DO.SW-2208)
SKY-WATCHER
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Układ optyczny: refraktorśrednica: 120 mmogniskowa: 1000 mmmontaż paralaktycznypowiększenia z okularem: 10 mm - 100x 25 mm - 40xwaga tuby optycznej: 3,5 kgwaga teleskopu: 23,7 kg
W magazynie
Wysyłka w ciągu 3 dni
Opis
Średnica obiektywu tego instrumentu optycznego to 120mm, ogniskowa wynosi 1000mm stąd też tubus tego refraktora jest dość duży gabarytowo i masywny.
W standardzie z teleskopem znajduje się nasadka kątowa w standardzie 2" wraz z redukcją na 1.25".
Przy ogniskowej 1000mm i średnicy 120mm teleskop ten ma umiarkowaną światłosiłę równą f/8.3.
W komplecie znajdują się okulary w systemie Kellnera 10mm i 25mm oraz nasadka kątowa 2"Montaż Tubus teleskopu zamontowany został na stabilnym montażu paralaktycznym EQ3-2.
Jest to konstrukcja stosunkowomasywna, wystarczająca do fotografowania nieba z użyciem teleskopów do 150mm średnicy, jednocześnie jednak na tyle lekka że można uznać taki sprzęt za dość mobilny.
Montaż EQ3-2 pozwala na mocowanie teleskopów wyposażonych w szynę montażową Dovetail w standardzie Vixena Wyciąg okularowy BK1206 wyposażony został w 2" wyciąg okularowy typu Rack&Pinion (wyciąg zębatkowy). Wyciąg ten zakończony jest pierścieniem mocującym ze śrubami zaciskającymi akcesoria 2-calowe.
Na korpusie wyciągu znajduje się standardowe mocowanie szukacza Sky-Watcher.
Wyciąg ten jest kompatybilny z napędami do wyciągów Sky-Watcher.
Obserwacje astronomiczneUkład Słoneczny: Niewielkie twory na powierzchni Księżyca – ale nie mniejsze niż 1,5 km, czapy na Marsie, jeszcze więcej szczegółów w pasach Jowisza, liczne komety, jaśniejsze planetoidyGwiazdy: Około 1,85 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12–12,5 magnitudo, gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 1".Obiekty mgławicowe Setki gromad gwiazd, mgławice i galaktyki (w wielu widoczna struktura spiralna), wiele obiektów z katalogów NGC i IC. Znaczna szczegółowość w mgławicach i gromadach gwiazd. Ramiona spiralne w galaktykach niewidoczne.