Wiatrowka RANGER M1911 D KWC-1.jpg

Pistolet wiatrówka RANGER M1911 Diabolo KWC kal. 4,5 2x6 strz. METAL SLIDE CO2 (AAKCPD761AZB)

Utwórz konto lub Zaloguj się

Koszyk 0
0,00 zł

Pistolet wiatrówka RANGER M1911 Diabolo KWC kal. 4,5 2x6 strz. METAL SLIDE CO2 (AAKCPD761AZB)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: AAKCPD761AZB
EAN: 4713164761125
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
399,00 zł

 

Pistolet - wiatrówka RANGER M1911 D (Diabolo) - KWC

RANGER to marka która już od wielu lat oferuje bardzo celne, bezawaryjne i sprawdzone wiatrówki długie i krótkie.
Linia wiatrówek zasilanych kapsułami CO-2 powstała przy współpracy z największym na świecie producentem replik ASG i wiatrówek - taiwańską firmą KWC, znaną z wyjątkowo wysokiej jakości produkcji replik broni palnej.
Firma ta działa na rynkuod 1978 roku.
Produkuje wierne repliki prawdziwej broni palnej w wersji wiatrówkowej zasilane kapsułami CO-2 12 g.
Produkty sprzedawane pod marką RANGER cechuje więc wyjątkowa jakość wykonania i dbałość o wszystkie szczegóły.
Są one wiernymi replikami prawdziwej broni palnej. Większość mechanizmów jest ruchoma, wykonana z metalu, imitując działanie broni palnej.


Opis wersji wiatrówkowej RANGER M1911 D - KWC

Tworząc liczne legendarne repliki, firma KWC nie mógła pominąć okazji do odtworzenia tego kultowego, amerykańskiego pistoletu COLT 1911.
Wiatrówkowa replika tej broni, model RANGER M1911 D to bardzo udana i bezawaryjna konstrukcja, wiernie odwzorowująca oryginalną broń palną.
Wszystkie elementy są w niej precyzyjnie wykonane i współpracujące.
Rozpoznawalny profil, wytrzymała konstrukcja mechaniczna i doskonała wydajność sprawiają, że ten pistolet jest gotowy do użycia w każdych warunkach.
RANGER M1911 D został zaprojektowany tak, aby wiernie naśladował oryginał.

Budowa pistoletu
Szkielet pistoletu i zamek wykonany jest z metalu a korpus z wytrzymałego tworzywa typu ABS.
Pistolet bardzo dobrze leży w ręce a waży aż 990 g.
Nakładki na rękojeści są polimerowe, drewnopodobne.
Całość prezentuje się bardzo okazale, nawet dla znawców prawdziwej wersji tej broni.


System działania
Pistolet działa w systemie SEMI AUTO
Po każdym strzale automatycznie, obraca magazynek i ładuje kolejny pocisk z magazynka, bez konieczności każdorazowego ładowania.
Pistolet posiada gwintowaną lufę dzięki czemu jest wyjątkowo celny.
Pistolet działa w trybie strzelania SEMI AUTO - samopowtarzalny, automatycznie ładujący kolejny śrut, bez konieczności ładowania po każdym strzale.
 

Magazynek
Magazynek pistoletu mieści aż 12 pocisków śrutowych typu Diabolo (śrut typu: grzybek lub płaski) kalibru 4,5 mm.
Posiada bardzo innowacyjną konstrukcję w której mamy 2 okragłe magazynki po 6 śrutów w każdym z nich, połączone w jednym rotacyjnym bloku.
Po wystrzeleniu pierwszych 6 śrutów, wystarczy wyjąć magazynek z rękojeści, obrócić blok o 180 stopni i wsadzić magazynek z powrotem do rękojeści.
Do tego modelu można dokupić także dodatkowe magazynki dzięki czemu możemy ćwiczyć strzelanie dynamiczne typu IPSC - z szybką wymianą całego magazynka.
 

Zasilanie pistoletu
Wiatrówka RANGER M1911 D zasilana jest 12 gramowymi kapsułami CO-2.
Jedna kapsuła CO-2 wystarcza na wystrzelenie ok. 80 pocisków typu Diabolo (śrut typu: grzybek lub płaski).
Kapsuła mieści się w metalowym magazynku w rękojeści.
Ma to ogromne znaczenie przy wyborze tego modelu do strzelania dynamicznego, gdyż tylko takie rozwiązanie gwarantuje nam wierne odwzorowanie działania broni palnej.

Bezpiecznik
Pistolet posiada zewnętrzny lewostronny bezpiecznik skrzydełkowy zabezpieczający przed przypadkowym wystrzałem pistoletu.

System spustowy
Spust działa w systemie DAO - Double Action Only - strzelamy bez konieczności przeładowania przed pierwszym strzałem.
Mechanizm uderzeniowy działa bez możliwości wstępnego napięcia spustu kurkiem lub zamkiem.
Spust działa jednak płynnie i precyzyjnie.
Strzelanie z tego pistoletu to czysta przyjemność dla każdego, zarówno tego początkującego jak i zaawansowanego strzelca.

  
Walory kolekcjonerskie
Pistolet COLT 1911 to najpopularniejszy pistolet w amerykańskiej historii.
To kultowa broń krótka, którą zobaczyć można w większości amerykańskich filmów akcji oraz filmów wojennych.
To także ulubiona broń wielu gwiazd filmowych widoczna w wielu holywoodzkich produkcjach filmowych takich jak np.: Bez twarzy - Face Off, Ostatni sprawiedliwy - Last Man Standing, Gorączka - Heat, Szeregowiec Ryan - Saving Private Ryan, Pulp Fiction, Punisher, Nico – ponad prawem - Above the Law, Cobra, Zaginiony batalion  The Lost Battalion i wielu innych Hitowych filmach.
Najbardziej znanym pasjonatem tej broni jest oczywiście Steven Seagal, który także poza planem filmowym, prywatnie posiada w swojej kolekcji kilka modeli tej popularnej broni.

Zakup bez zezwolenia
Wiatrówki RANGER mieszczą się w ustawowym limicie energii pocisku do 17 dżuli, dzięki czemu na ich posiadanie i używanie zgodnie z przeznaczeniem - nie jest wymagane żadne pozwolenie. RANGER M1911 D - wiatrówkowa replika pistoletu COLT M1911 A1 to więc wyjątkowa gratka dla kolekcjonerów legendarnej broni.
Legenda tego modelu sięga roku 1900 i jest z pewnością jedną z ciekawszych w historii konstruowania i produkcji krótkiej broni palnej.
Replika wykonana jest w skali 1:1. Oryginalne wymiary, waga i sposób działania powodują, że jest to obecnie jeden z najpopularniejszych pistoletów pneumatycznych na rynku, dostępnych bez zezwolenia.

Dane techniczne:
Waga: 990 g
Długość: 220 mm
Energia pocisku: 2,8 dżula
Prędkość początkowa pocisku: 105 m/sec
Materiał zamka: Metal
Materiał szkieletu: Metal
Materiał korpusu: Polimer wzmocniony typu ABS
Kaliber: 4,5mm Diabolo
Typ śrutu: Diabolo (grzybek lub płaski)
Ilość pocisków w magazynku: 12 szt (2 x 6 szt)
Konstrukcja magazynka: metalowy, rotacyjny z kapsułą CO-2 12 g.
Magazynek zapasowy: AAKCPS760AZL

Historia oryginału
Pistolet RANGER M1911 D to replika broni palnej COLT M1911 A1
Colt M1911A1 (starsza desygnata Automatic Pistol, Caliber.45, M1911A1) – amerykański pistolet samopowtarzalny kalibru .45.
Wywodzi się z konstrukcji zaprojektowanej przez Johna Browninga w 1900 roku.

W roku 1911 Colt M1911 wszedł do wyposażenia armii amerykańskiej, a w 1926, po kolejnych niewielkich zmianach wynikających z doświadczeń I wojny światowej, opracowano wersję M1911A1, którą można rozpoznać po podfrezowaniu w okolicy spustu, które ma ułatwiać strzelanie z tego pistoletu osobom o krótszych palcach, oraz tylnej części chwytu (poniżej bezpiecznika) z frezowanymi podłużnymi nacięciami zmniejszającymi obracanie się broni na boki.
Oprócz wersji kaliber 0,45 używanych w armii amerykańskiej, wyprodukowano również egzemplarze w brytyjskim kalibrze .455 Auto dla Wielkiej Brytanii i Kanady, oraz egzemplarze licencyjne w Norwegii i Argentynie.

Pistolet ten w okresie II wojny światowej był etatowym wyposażeniem oficerów i podoficerów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie (m.in. żołnierzy 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej oraz niektórych oddziałów partyzanckich działających na terenie okupowanej Polski. Ze względu w trudności w zaopatrzeniu w amunicję.45 ACP pistolety dla oddziałów partyzanckich były produkowane w wersji strzelającej używanym przez Niemców nabojem 9x19 Parabellum.Umożliwiało to używanie zdobycznej amunicji.

Pistolety bazujące na pierwotnej konstrukcji są nadal produkowane, choć obecne modele mogą różnić się od oryginału. Najczęściej spotykane modyfikacje to przekalibrowanie broni na słabszą amunicję oraz zmiana magazynków z jednorzędowych na dwurzędowe.

Amerykańska firma Colt produkuje broń krótką od ponad 160 lat. Początkowo produkowała jedynie rewolwery, ale później dołączyła do swego programu pistolety samopowtarzalne konstruowane przez Johna M. Browninga (1854-1926), twórcę większości rozwiązań ryglowania i umieszczenia sprężyn powrotnych kiedykolwiek użytych w pistoletach. Jego konstrukcjami były pistolety, które przekonały Amerykę, że broń samopowtarzalna może być konkurencją dla rewolweru - pistolety Colt Model 1900, 1902, Pocket .38, a zwłaszcza słynny Colt wzór 1911, który przez ponad siedemdziesiąt lat był bronią boczną armii amerykańskiej, a i dziś stanowi klasę samą w sobie, mimo że jego rozwiązania są już przestarzałe. Browning miał talent do umieszczania wszelkich dźwigni w najwygodniejszych dla strzelca miejscach, mimo że w jego czasach ergonomia nie była jeszcze nauką. Pistolet wzór 1911 jest tego niedościgłym wzorem.

Firma początkowo nie chciała zajmować się pistoletami, ale Browning, którego talent do interesów dorównywał „żyłce wynalazczej", zastrzegł w umowie o sprzedaży praw do swego patentu na karabin maszynowy wzór 1895, że fabryka sfinansuje jego prace nad samopowtarzalnym pistoletem, którym armia wyraziła ostrożne zainteresowanie. Prace nieco się przeciągnęły i ich rezultat wszedł do uzbrojenia i produkcji dopiero w roku 1911, ponad 12 lat po podpisaniu umowy. Oczywiście czas nie stał w miejscu nawet dla konstrukcji tak wybitnej i podlegała ona co jakiś czas modyfikacjom. Pierwsza z nich miała miejsce już w roku 1926, wówczas na uzbrojenie armii wprowadzono wzór 1911A1. Kolejne modyfikacje nie były już specjalnie oznaczane, poza seriami na rynek cywilny. Nosiły one oznaczenia Colt Government Mark I do Mark IV i zmieniono w nich konstrukcję łożyska lufy, potem Series 70 i Series 80. Najnowsza, z użyciem tworzyw sztucznych nosi oznaczenie wz. 1991Al. W pistolecie Series 80 pojawiła się blokada iglicy.

Pistolety te produkowane są w trzech rozmiarach: Government (z lufą długości 127 mm), Commander (ok. 102 mm) i Officer's Model (ok. 90 mm).
Podstawową wersją tych pistoletów jest wersja na nabój .45 ACP, ale produkowane są także inne.

W czasie pierwszej wojny światowej produkowano na zamówienie brytyjskie pistolet na nabój .455 Auto, poza tym produkowane są one na rynek cywilny także w wersjach na naboje 9x19 Parabellum, .38 Super Auto, .41 AE, 10 mm Auto, .40 S&W, a nawet .38 Special z pociskiem Wad-Cutter. Na eksport produkowano także krótkie serie na inne naboje, takie jak: 7,65x22 Luger, czy 9x23 Steyr.
W roku 1949 do produkcji wszedł pierwszy model pistoletu Commander, produkowany do l970 roku, gdy zastąpił go model Combat Commander.
Ten ostatni dostępny jest także w wersji CC Light, ze szkieletem ze stopu lekkiego. CCL produkowany jest tylko w kalibrze 11,43 mm i waży 765 g.

Oprócz podstawowych wersji Commandera produkowane były także pistolety Commanding Officer's (odmiana Orricer's Model w kalibrze 9 mm) i Gold Cup Commander, odmiana sportowa. W tym samym okresie modernizacji doczekał się także duży Colt, pojawił się Model Mk IV Series 70, produkowany także w wersjach na naboje .38 Super Auto i 9x19 Parabellum.
Popularność Colta wzór 1911 była tak duża, że fabryka nie była w stanie zaspokoić popytu, co dało pracę wielu wytwórniom produkującym kopie tych pistoletów i przerabiających je „na miarę", według indywidualnych potrzeb klienta. Tymczasem Colt nadal ulepszał swoje pistolety i w 1983 roku pojawiła się odmiana Mk IV Series 80 ze zmienionym łożyskiem lufy, celownikiem i blokadą iglicy.
Cały czas produkowano także pistolety sportowe, których linię zapoczątkował w roku 1932 pistolet National Match, od 1935 roku produkowany także w wersji na nabój .38 Super Auto.

Pistolety NM zeszły z taśm produkcyjnych w czasie wojny i powróciły do produkcji dopiero w roku 1957, pod nazwą Colt Gold Cup National Match.
Pistolety Gold Cup Colta zaopatrzone są w szerokie spusty, o regulowanej drodze i sile nacisku, znakomite regulowane celowniki Colt-Elliason, mają powiększone okno wyrzutowe łusek i płaskie gniazdo sprężyny kurkowej.
Początkowo produkowano je tylko w kalibrze 11,43 mm, ale w roku 1961 pojawiła się odmiana na nabój .38 Special z pociskiem Wad-Cutter.
Kolejne odmiany serii National Match noszą oznaczenia NM Mk I do IV.

Oznaczenie National Match Mark I nadano „staremu" modelowi NM, produkowanemu w latach 1933-1942. Pistolety kalibru 11,43 mm z lat 1957-60 to National Match Mark II, a wprowadzony w 1960 roku National Match na naboje .38 Special to National Match Mark III. W roku 1970 pojawił się National Match Mark IV Series 70, znowu tylko w kalibrze 11,43 mm.
Pistolety Gold Cup National Match dostępne były w dwóch wersjach wykończenia, oksydowanej i niklowanej.
Wraz z wprowadzeniem National Match Mk IV Series 80 doszła jeszcze trzecia możliwość, gdyż pistolety te wykonywano ze stali nierdzewnej.

W roku 1987 Colt wprowadził na rynek pistolet 13 nabój 10 mm Auto. Jego nazwa, Colt Delta ilite wzięła się z faktu, że powstał na zamówienie eitarnej jednostki Delta Force, która kupiła ich pierwszą partię.
Do serii Elite należy też pistolet Combat Elitę, ze szkieletem ze stali nierdzewnej oksydowanym zamkiem.
Odmianą sportową pistoletu w kalibrze 10 mm jest Colt Delta Gold Cup z regulowanym celownikiem i ogranicznikiem drogi spustu.
Colt Officer's ACP Mark IV/80 to pistolet kompaktowy kalibru 11,43 mm, wprowadzony na rynek w roku 1984. Jest to zmniejszona wersja pistoletu Government, ze skróconą lufą i chwytem. Pistolet ten ma komplet bezpieczników stosowanych przez firmę: ząb zabezpieczający, blokadę iglicy, bezpiecznik nastawny blokujący zaczep spustowy i bezpiecznik chwytowy.

W roku 1988 pojawiła się wersja sportowa tego „obrzynka", Ofricer's Match, z chwytem od „dorosłego" Colta, ale nie zyskała dużego powodzenia i dziś stanowi jedynie kolekcjonerską ciekawostkę.
Officer's Model ma także wersję ze szkieletem ze stopu lekkiego, ważącą 680 g.
W 1990 roku pojawiła się wersja ze stali nierdzewnej, Ultimate Stainless.
Wielkim przełomem miało być wprowadzenie na rynek w roku 1990 pistoletu Colt Double Eagle, pierwszego pistoletu Colta z mechanizmem spustowym z samonapinaniem.

Nowy pistolet nie miał już bagażu niepotrzebnych bezpieczników, tak charakterystycznego dla starych pistoletów tej firmy - Double Eagle miał już tylko zwalniacz kurka i blokadę iglicy.
Colt to nie tylko duże i małe pistolety oparte na wzorze 1911.
Od lat trzydziestych firma produkuje także pistolety sportowe Woodsman na naboje .22 LR i ich kolejne wcielenia: Targetsman, Challenger i Huntsman...

 

Więcej informacji
Kod SKUAAKCPD761AZB
ProducentRANGER
Rodzaj zasilaniaCO-2 12g
Rodzaj lufyGwintowana
MagazynekTak
Tryb strzelaniaWielostrzałowe
Kaliber4,5 mm
Rodzaj śrutuDiabolo
Energia początkowaDo 17 dżuli
EAN4713164761125
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Więcej z RANGER
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com