Hobby4Men

Koszyk 0
0,00 zł

Szpic do pieczenia Light My Fire Grandpa's FireFork Bio granatowy i żółty (303-035)

Kod SKU: KOL.303-035
Kod EAN: 7331423011643
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
35,90 zł
W terenie jedz jak człowiek. Pozwoli Ci na to kuchnia turystyczna, w której znajdziesz praktyczne naczynia i sztućce. Lekkie i poręczne, bez problemu zmieszczą się w plecaku. Kuchnia turystyczna – Naczynia i sztućce LIGHT MY FIRE Szpic do pieczenia Light My Fire Grandpa's FireFork Bio granatowy i żółty (303-035) łączy w sobie solidność i ciekawy design. Zamów teraz.

Marka Light My Fire powstała w 1995 roku. Założył ją Michael Odqvist, który rozpoczął od rozpowszechnienia produktu znanego wśród Gwatemalczyków jako MayaSticks.
Rozpałka ta ma kształt pojedynczych kijków wykonanych z drewna sosny Montezumy, która rośnie wyłącznie w Gwatemali oraz w części Meksyku.
Wysoka zawartość żywicy sprawia, że drewno rozpala się natychmiast i to zarówno przy ujemnych temperaturach, jak i podczas deszczu i wilgoci.
Producent po kilku latach od sukcesu MayaSticks wprowadził do oferty również produkt Tinder-on-a-Rope, który ma nieco inny sposób użytkowania, lecz charakteryzuje się tymi samymi właściwościami praktycznymi, co MayaSticks.
Wióry ze szczapek są łatwopalne, dlatego do ich rozpalenia wystarczy krzesiwo lub jakiekolwiek inne źródło ognia o minimalnej intensywności – wystarczy nawet kilka iskier.

Zapałki Light My Fire – dla survivalowców, którzy cenią sobie bliskość z naturą
Krzesiwo Light My Fire jest doceniane przez wszystkich pasjonatów bliskości z naturą.
Doceniają oni łatwość rozpalenia ognia, w pełni naturalne pochodzenie większości surowców oraz znakomitą jakość wykonania poszczególnych produktów.
Jednym z nich jest Fire BioArmy, w którym producent zastosował krzesiwo o grubości 9 mm, zapewniające do 12 000 krzesań bez utraty łatwości rozpalania.
Krzesiwo to wytwarza iskry o temperaturze sięgającej 3000 stopni Celsjusza, dlatego jest w stanie rozpalić najbardziej wilgotne drewno w deszczowy dzień.

 

Szpic do pieczenia Light My Fire Grandpa's FireFork Bio granatowy i żółty (303-035)

Szpic do pieczenia Light My Fire Grandpa's FireFork Bio granatowy i żółty to stalowe uchwyty do pieczenia inspirowane tradycyjnym patentem traperów.

Klasyczna konstrukcja
Szpice Light My Fire Grandpa's FireFork wykonano z jednego kawałka drutu nierdzewnego. Po nasadzeniu na patyk pełnią rolę widelca do pieczenia lub pogrzebacza. Szpic ma zagięte końcówki, które solidnie utrzymują mięso lub kiełabasę nad ogniem.

Uchywt ma szeroki otwór, dzięki czzemu można go szybko zamocować praktycznie na każdym patyku, bez konieczności ścinania gałęzi. Po nasunięciu samoistnie blokuje się na kijku, dlatego nie musimy martwić się o dodatkowe mocowanie.

Ekologiczny dodatek
W zestawie znajduje się nakładka z wykonana z biotworzyw na bazie kukurydzy, która zabezpiecza ostre końcówki uchwytu podczas transportu lub przechowywania.

Cechy:
wykonany z jednego kawałka drutu stalowego,
prosty i szybki montaż na kiju,
może pełnić funkcję pogrzebacza,
nakładka z biotworzywa w zestawie,
w zestawie 2 sztuki.

DANE TECHNICZNE
Dane dodatkowe
Typ materiału stal nierdzewna
Wymiary
Długość całkowita [mm] 100
Masa [g] 45
Informacje producenta
Producent Light My Fire, Szwecja
EAN 7331423011643
Symbol dostawcy 2302011413

Więcej informacji
Kod SKU KOL.303-035
Producent LIGHT MY FIRE
Kod EAN 7331423011643
Więcej informacji
Kod SKUKOL.303-035
ProducentLIGHT MY FIRE
Kod EAN7331423011643
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Szpic do pieczenia Light My Fire Grandpa's FireFork Bio granatowy i żółty (303-035)
Twoja ocena
Więcej z LIGHT MY FIRE