Teleskop Sky-Watcher (Synta) Dobson 8" ROZSUWANY (DO.SW-1310)

Teleskop Sky-Watcher (Synta) Dobson 8" ROZSUWANY (DO.SW-1310)

Utwórz konto lub Zaloguj się

Koszyk 0
0,00 zł

Teleskop Sky-Watcher (Synta) Dobson 8" ROZSUWANY (DO.SW-1310)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: DO.SW-1310
EAN: 5902944114803
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
2 599,00 zł
układ optyczny: Newton (reflektor)
średnica zwierciadła głównego: 203 mm
długość ogniskowej: 1200 mm
światłosiła: f/5,9
średnica zwierciadła wtórnego: 47 mm
największe użyteczne powiększenie: 406x
zasięg: 14,2 mag
rozdzielczość: 0,58"
montaż: Dobsona, azymutalny
wyciąg 2" Crayford z redukcją na 1,25"
waga tuby optycznej: 11 kg
waga montażu: 12 kg
długość i szerokość tuby optycznej: 83 - 112 cm / 23 cm
średnica i wysokość podstawy: 52 / 74 cm

Teleskop Sky-Watcher (Synta) Dobson 8" ROZSUWANY ze względu na znaczące możliwości optyczne i stosunkowo niską cenę jest świetną propozycją dla początkujących a jednocześnie wymagających miłosników astronomii.
Firma Sky-Watcher to światowy lider w dziedzinie produkcji teleskopów, zwłaszcza Newtonów na montażu Dobsona.

Firma od lat przywiązuje szczególną wagę do najwyższej jakości optyki stosowanej w swoich teleskopach, co znajduje odzwierciedlenie w najpiękniejszych obrazach Wszechświata i w wielu pozytywnych recenzjach na całym świecie. Bogate doświadczenie sięgające 1990 roku powoduje, że Dobsony marki Sky-Watcher są produkowane w najbardziej eleganckiej, dojrzałej i klasycznej formie, która jest najbardziej ekonomiczna i przystępna cenowo.

Choć na rynku znaleźć można wielu naśladowców, nikt nie równa się Sky-Watcherowi w umiejętności tworzenia nie tylko doskonałych optycznie, ale także przystępnych teleskopów Dobsona.

Duży teleskop systemu Newtona zawieszony na montażu Dobsona o średnicy 20cm. Lustro o średnicy 20cm i umiarkowana światłosiła sprawia że teleskop ten nadaje się zarówno do obserwacji rzeczywistych szczegółów na planetach Układu Słonecznego jak też pod ciemnym niebem pozwoli odnaleźć setki obiektów takich jak gromady i galaktyki. Teleskop ten nie wymaga zasilania, jest bardzo prosty w obsłudze i zawsze gotowy do użycia.

System optycznyTeleskop zaprojektowany w klasycznym systemie Newtona.

Zwierciadło główne teleskopu ma kształt paraboliczny, średnicę 200mm i ogniskową 1200mm.

Światłosiła teleskopu wynosi f/6 co jest wartością dość optymalną przy której nie obserwuje się silnego zjawiska komy na brzegach obrazu.

Teleskopy tego typu są w mniejszym stopniu obarczone cechami które uznaje się za wady teleskopów Newtona.

Stosunkowo niewielka koma, umiarkowana obstrukcja wtórna powoduje że obrazy z 8-calowych dobsonów są dość ostre a teleskop daje nie tylko dobre obrazy obiektów mgławicowych ale też bogate w szczegóły obrazy planet Rozsuwana konstrukcja Konstrukcji firmy Sky-Watcher jest unikalna na rynku - duże teleskopy Dobsona mogą być złożone na czas przechowywania dzięki czemu zajmują znacznie mniej miejsca.

Składanie odbywa się dzięki wysuwanym elementom tubusa, nie jest tu wymagane użycie jakichkolwiek narzędzi ani też nie jest wymagane rozmontowywanie tubusu na osobne elementy.

Teleskop w ciągu kilku sekund gotowy jest do obserwacji. Precyzyjnie wykonany mechanizm to brak konieczności każdorazowej kolimacji po rozłożeniu.

Pyrexowe lustro Wszystkie teleskopy Sky-Watcher Dobson 8" i większe posiadają w standardzie lustro wykonane z PYREX-u, szkła o niskiej rozszerzalności termicznej, dzięki czemu jakość obrazu dawana przez teleskop z takim lustrom jest wyższa niż w przypadku teleskopów z lustrem ze zwykłego szkła. MontażTeleskop zawieszony jest na azymutalnym montażu Dobsona.

Montaż Dobsona to prosta i bardzo stabilna konstrukcja pozwalająca na łatwe obracanie teleskopu w osi azymutu i wysokości.

Teleskop zamocowany jest z dwóch stron w widłowym uchwycie, cała górna część montażu obraca się natomiast u podstawy.

Bardzo nisko położony środek ciężkości i wykonanie z dość sztywnych materiałów powoduje że teleskop zawieszony jest w sposób znacznie stabilniejszy niż w przypadku montaży paralaktycznych.

WyciągTeleskop wyposażony jest w 2" wyciąg okularowy z redukcją na 1,25". Jest to wyciąg Crayforda, działający płynnie i bez luzów. Wyposażony w przedłużkę na 2", przedłużkę/redukcję na 1.25".

Przedłużek należy używać zamiennie nie łącząc ich w jeden zestaw. Wyciąg kompatybilny jest z napędami autofocuserów produkowanymi przez Sky-Watchera.

Obserwacje Astronomiczne;

1. Układ Słoneczny obiekty na powierzchni księżyca o rozmiarach większych niż 1 km; plamy słoneczne i ich struktura, granulacja fotosfery wyraźnie widoczna; wszystkie planety Układu Słonecznego; fazy Merkurego i Wenus tarcza Marsa, czapy polarne w okresach opozycji, pierwsze szczegóły powierzchni widoczne wyraźne kilka stref pasów Jowisza i księżyce Galileuszowe pierścienie Saturna z przerwą Cassiniego, pasy w atmosferze i kilka mniejszych księżyców planety Uran i Neptun widoczne jako gwiazdy o wyraźnie niebieskim zabarwieniu ruch wielu planetoid na tle gwiazd obserwacje wielu słabych komet, widoczna struktura komet

2. Gwiazdy około 2,7 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12,5–13 magnitudo gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 0,7-0,8". barwy wielu gwiazd

3. Obiekty mgławicowe wszystkie obiekty katalogu Messiera dziesiątki, a nawet setki gromad kulistych, w wielu przypadkach rozbijanych na poszczególne gwiazdy setki gromad otwartych z wieloma widocznymi różnicami w budowie kilkadziesiąt mgławic, wraz z pierwszymi szczegółami, bogate i subtelne szczegóły jasnych mgławic dziesiątki galaktyk wraz z widocznymi szczegółami struktur, wyraźne kształty i położenie kątowe dysków widoczna struktura i budowa wielu mgławic planetarnych, wzrost kontrastu z filtrami mgławicowymi widoczne pozostałości po supernowych

Z racji wzrostu średnicy lustra teleskopu do średnicy wynoszącej 20cm, obiekty widoczne są znacznie wyraźniej a szczegóły prezentują się w bardziej oczywisty sposób niż w przypadku teleskopów o średnicach 130 czy 150mm.

Z tego powodu obraz widziany w tak dużym teleskopie staje się podatny na wpływ zaświetlenia nieba światłem sztucznym, zanieczyszczenia powietrza oraz stabilność atmosfery (seeing), jak również na dokładność kolimacji optyki. Prosimy pamiętać o tych ograniczeniach i brać je pod uwagę w celu uzyskania optymalnych obrazów nieba w teleskopach 20cm i większych.

Obserwacje naziemneTeleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych.

Do odwrócenia obrazu należy użyć tzw. soczewki prostującej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego).

Wraz z soczewką prostująca i montażem na którym został zamieszczony można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych.

Z racji tego, że montaż Dobsona umożliwia w prosty sposób sterowanie teleskopem w osiach pionowej i poziomej oraz posiada wysoką sztywność i redukuje wszystkie drgania, staje się możliwe obserwowanie samolotów na wysokościach przelotowych.

Więcej informacji
Kod SKUDO.SW-1310
ProducentSKY-WATCHER
EAN5902944114803
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com