Teleskop Sky-Watcher (Synta) SK Dobson 8" PYREX (DO.SW-1302)

Teleskop Sky-Watcher (Synta) SK Dobson 8" PYREX (DO.SW-1302)

Utwórz konto lub Zaloguj się

Hobby4Men - sklep internetowy z bronią

Koszyk 0
0,00 zł

Teleskop Sky-Watcher (Synta) SK Dobson 8" PYREX (DO.SW-1302)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: DO.SW-1302
EAN: 5902944114506
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
1 879,00 zł
układ optyczny: Newton (reflektor)
średnica zwierciadła głównego: 203 mm
długość ogniskowej: 1200 mm
światłosiła: f/5,9
średnica zwierciadła wtórnego: 47 mm
największe użyteczne powiększenie: 406x
zasięg: 14,2 mag
rozdzielczość: 0,58"
montaż: Dobsona, azymutalny
wyciąg 2" Crayford z redukcją na 1,25"
waga tuby optycznej: 11 kg
waga montażu: 12 kg
długość i szerokość tuby optycznej: 112 cm / 23 cm
średnica i wysokość podstawy: 52 / 74 cm

Teleskop Sky-Watcher (Synta) SK Dobson 8" PYREX ze względu na znaczące możliwości optyczne i stosunkowo niską cenę teleskop ten jest świetną propozycją dla początkujących a jednocześnie wymagających miłośników astronomii.
Firma Sky-Watcher to światowy lider w dziedzinie produkcji teleskopów, zwłaszcza Newtonów na montażu Dobsona.

Firma od lat przywiązuje szczególną wagę do najwyższej jakości optyki stosowanej w swoich teleskopach, co znajduje odzwierciedlenie w najpiękniejszych obrazach Wszechświata i w wielu pozytywnych recenzjach na całym świecie. Bogate doświadczenie sięgające 1990 roku powoduje, że Dobsony marki Sky-Watcher są produkowane w najbardziej eleganckiej, dojrzałej i klasycznej formie, która jest najbardziej ekonomiczna i przystępna cenowo.

Choć na rynku znaleźć można wielu naśladowców, nikt nie równa się Sky-Watcherowi w umiejętności tworzenia nie tylko doskonałych optycznie, ale także przystępnych teleskopów Dobsona.

To właśnie dlatego 8-calowy dobson w wersji SK DOB 8 to obecnie najpopularniejszy teleskop astronomiczny w naszym kraju i na całym świecie.

Tani i dający znakomite obrazy, obecny na rynku od 14 lat, zdobył uznanie tysięcy miłośników astronomii.

Duży teleskop systemu Newtona zawieszony na montażu Dobsona o średnicy 20cm.

Lustro o średnicy 20cm i umiarkowana światłosiła sprawia że teleskop ten nadaje się zarówno do obserwacji rzeczywistych szczegółów na planetach Układu Słonecznego jak też pod ciemnym niebem pozwoli odnaleźć setki obiektów takich jak gromady i galaktyki. Teleskop ten nie wymaga zasilania, jest bardzo prosty w obsłudze i zawsze gotowy do użycia.

System optycznyTeleskop zaprojektowany w klasycznym systemie Newtona.

Zwierciadło główne teleskopu ma kształt paraboliczny, średnicę 200mm i ogniskową 1200mm.

Światłosiła teleskopu wynosi f/6 co jest wartością dość optymalną przy której nie obserwuje się silnego zjawiska komy na brzegach obrazu.

Teleskopy tego typu są w mniejszym stopniu obarczone cechami które uznaje się za wady teleskopów Newtona.

Stosunkowo niewielka koma, umiarkowana obstrukcja wtórna powoduje że obrazy z 8-calowych dobsonów są dość ostre a teleskop daje nie tylko dobre obrazy obiektów mgławicowych ale też bogate w szczegóły obrazy planet Pyrexowe lustro Wszystkie teleskopy Sky-Watcher Dobson 8" i większe posiadają w standardzie lustro wykonane z PYREX-u, szkła o niskiej rozszerzalności termicznej, dzięki czemu jakość obrazu dawana przez teleskop z takim lustrom jest wyższa niż w przypadku teleskopów z lustrem ze zwykłego szkła.

MontażTeleskop zawieszony jest na azymutalnym montażu Dobsona.

Montaż Dobsona to prosta i bardzo stabilna konstrukcja pozwalająca na łatwe obracanie teleskopu w osi azymutu i wysokości.

Teleskop zamocowany jest z dwóch stron w widłowym uchwycie, cała górna część montażu obraca się natomiast u podstawy. Bardzo nisko położony środek ciężkości i wykonanie z dość sztywnych materiałów powoduje że teleskop zawieszony jest w sposób znacznie stabilniejszy niż w przypadku montaży paralaktycznych.WyciągTeleskop wyposażony jest w 2" wyciąg okularowy z redukcją na 1,25".

Jest to wyciąg Crayforda, działający płynnie i bez luzów. Wyposażony w przedłużkę na 2", przedłużkę/redukcję na 1.25".

Przedłużek należy używać zamiennie nie łącząc ich w jeden zestaw. Wyciąg kompatybilny jest z napędami autofocuserów produkowanymi przez Sky-Watchera.

Obserwacje Astronomiczne

1. Układ Słoneczny obiekty na powierzchni księżyca o rozmiarach większych niż 1 km; plamy słoneczne i ich struktura, granulacja fotosfery wyraźnie widoczna; wszystkie planety Układu Słonecznego; fazy Merkurego i Wenus tarcza Marsa, czapy polarne w okresach opozycji, pierwsze szczegóły powierzchni widoczne wyraźne kilka stref pasów Jowisza i księżyce Galileuszowe pierścienie Saturna z przerwą Cassiniego, pasy w atmosferze i kilka mniejszych księżyców planety Uran i Neptun widoczne jako gwiazdy o wyraźnie niebieskim zabarwieniu ruch wielu planetoid na tle gwiazd obserwacje wielu słabych komet, widoczna struktura komet

2. Gwiazdy około 2,7 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12,5–13 magnitudo gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 0,7-0,8". barwy wielu gwiazd

3. Obiekty mgławicowe wszystkie obiekty katalogu Messiera dziesiątki, a nawet setki gromad kulistych, w wielu przypadkach rozbijanych na poszczególne gwiazdy setki gromad otwartych z wieloma widocznymi różnicami w budowie kilkadziesiąt mgławic, wraz z pierwszymi szczegółami, bogate i subtelne szczegóły jasnych mgławic dziesiątki galaktyk wraz z widocznymi szczegółami struktur, wyraźne kształty i położenie kątowe dysków widoczna struktura i budowa wielu mgławic planetarnych, wzrost kontrastu z filtrami mgławicowymi widoczne pozostałości po supernowych Z racji wzrostu średnicy lustra teleskopu do średnicy wynoszącej 20cm, obiekty widoczne są znacznie wyraźniej a szczegóły prezentują się w bardziej oczywisty sposób niż w przypadku teleskopów o średnicach 130 czy 150mm.

Z tego powodu obraz widziany w tak dużym teleskopie staje się podatny na wpływ zaświetlenia nieba światłem sztucznym, zanieczyszczenia powietrza oraz stabilność atmosfery (seeing), jak również na dokładność kolimacji optyki. Prosimy pamiętać o tych ograniczeniach i brać je pod uwagę w celu uzyskania optymalnych obrazów nieba w teleskopach 20cm i większych.

Obserwacje naziemneTeleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych.

Do odwrócenia obrazu należy użyć tzw. soczewki prostującej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego).

Wraz z soczewką prostująca i montażem na którym został zamieszczony można go używać jako prostego przyrządu do obserwacji naziemnych.

Z racji tego, że montaż Dobsona umożliwia w prosty sposób sterowanie teleskopem w osiach pionowej i poziomej oraz posiada wysoką sztywność i redukuje wszystkie drgania, staje się możliwe obserwowanie samolotów na wysokościach przelotowych.

Więcej informacji
Kod SKUDO.SW-1302
ProducentSKY-WATCHER
EAN5902944114506
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Więcej z SKY-WATCHER
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com