Teleskop OPTICON Perceptor EX (OPT-37-000078)

Teleskop OPTICON Perceptor EX (OPT-37-000078)

Utwórz konto lub Zaloguj się

Koszyk 0
0,00 zł

Teleskop OPTICON Perceptor EX (OPT-37-000078)

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
Kod SKU: 60F900
EAN: 5908262157355
Brak w magazynie
Chwilowo niedostępne
249,00 zł

 

- Producent: Opticon
- Układ optyczny: Refraktor (teleskop soczewkowy)
- Powiększenie: 675 x
- Średnica: 60 mm
- Ogniskowa: 900 mm
- Światłosiła: f/15
- Zdolność rozdzielcza: 2,3"
- Zasięg gwiazdowy (magnitudo): 11,2 mag
- Wyciąg okularowy: 0,98"
- Typ montażu: Azymutalny
- Wysokość statywu: 125 cm
- Masa: 4100 g
- Sugerowany do obserwacji: Księżyc i jego kratery, Mars, Wenus, Jowisz z księżycami, konstelacje gwiezdne
- Gwarancja: 24 miesiące
- Załączone okulary: Huygens H 20 mm, Huygens H 12,5 mm, Ramsden SR 4 mm,
- Soczewka Barlowa: Barlow 3 x
- Luneta celownicza: 5 x 24 mm

Udoskonalona wersja modelu Perceptor, który znalazł się na pierwszej stronie artykułu w prestiżowym magazynie LOGO (nr 10/2011). Jest to duży, niezwykle uniwersalny teleskop o ogromnym potencjale obserwacyjnym. Przy projektowaniu instrumentu pamiętano o tym co najważniejsze - prostocie obsługi oraz mocnym powiększeniu. Za sprawą zwiększenia ogniskowej i apertury, teleskop ten oferuje o 44% większą moc zbiorczą światła i aż o 125% mocniejsze powiększenie w stosunku do modelu Perceptor Light. Co najważniejsze, tak dobre osiągi uzyskano bez współmiernego zwiększenia ceny teleskopu.

Wysoka jakość soczewek gwarantuje jasne, wyraźne i kontrastowe obrazy gwiazd, planet oraz Księżyca. Teleskopy tej serii wspaniale sprawdzają się również w obserwacjach celów naziemnych – krajobrazu, samolotów, do podglądania ptaków…

W odróżnieniu od swego lżejszego odpowiednika, standardowa wersja modelu Perceptor wyposażona jest w aż 3 wymienne okulary. Dzięki wzmocnionej głowicy azymutalnej z precyzyjną regulacją, teleskop jest też dużo stabilniejszy. Ten typ głowicy cechuje sięłatwością obsługi i jest polecany początkującym użytkownikom. Dedykowana soczewka Barlowa potraja zakres dostępnych powiększeń.

Do produkcji teleskopów Opticon wykorzystywane są wyłącznie materiały najwyższej jakości. Specjalny wymienny filtr kontrastowy do obserwacji Księżyca polepsza jakość obrazu podczas pełni, dzięki czemu możliwe jest dostrzeżenie fascynujących detali – gór, mórz oraz  kraterów. Teleskop wyposażono również w dodatkową lunetę celowniczą, ułatwiającą namierzanie obiektów.

Wybierając teleskop z serii Perceptor otrzymasz wszystko co niezbędne do wkroczenia w fascynujący świat astronomii: mapy nieba, programy komputerowe, poradniki praktyczne, film dokumentalny w HD na płycie DVD oraz wspaniałą, bogato ilustrowaną książkę „Szlakiem gwiazd”, napisaną przez ekspertów z myślą o początkujących miłośnikach kosmosu. Tylko teraz otrzymasz także ekskluzywną trójwymiarową galerię oraz okulary 3D.

Nie bez znaczenia jest elegancki, klasyczny wygląd lunety, dzięki czemu będzie ona wspaniałą dekoracją każdego pokoju czy gabinetu.

Wszystkie teleskopy Opticon są testowane przez specjalistów oraz objęte pełną dwuletnią gwarancją producenta.

W zestawie:

- Książka "Szlakiem Gwiazd" 
- Opticon DVD: 
- Mapa Układu Słonecznego
- Mapa Księżyca

 

Więcej informacji
Kod SKU60F900
ProducentOPTICON
EAN5908262157355
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com