Hobby4Men

Koszyk 0
0,00 zł

Archiwum: Styczeń 2021

 1. WYPOSAŻENIE APTECZKI TURYSTYCZNEJ.

  WYPOSAŻENIE APTECZKI TURYSTYCZNEJ.

  Góry zachwycają nas swoim pięknem, jednak czasem potrafią być groźne. Podczas górskiej wędrówki nie trudno o kontuzje i drobne urazy. Dlatego zawsze warto być przygotowanym na nieprzewidziane wypadki. Odpowiednio wyposażona apteczka to niezbędny element ekwipunku każdego turysty. Nawet jeśli my nie będziemy musieli skorzystać z jej zawartości, to może się ona okazać ratunkiem dla współtowarzyszy bądź osób spotkanych na szlaku.

  O czym warto pamiętać?

  Przed wyruszeniem na szlak zadbajmy o to, by w naszej apteczne znalazły się rzeczywiście potrzebne rzeczy. Jeśli już takową mamy z poprzednich wypraw, to sprawdźmy daty przydatności przechowywanych w niej leków i jakość opatrunków. Upewnijmy się również, że sama apteczka nie jest uszkodzona i spełni swoją funkcję podczas zbliżającej się podróży. Jej transportowanie nie powinno nam przysparzać problemów. Nie może być zbyt ciężka. Powinniśmy ją umieścić w łatwo dostępnym miejscu. Każdy uczestnik wędrówki powinien wiedzieć, gdzie ona się znajduje. Powinien panować w niej porządek i wszystko powinno znajdować się na swoim miejscu.

  Listę produktów, które powinny się znaleźć w apteczce nie trudno znaleźć. Należy jednak pamiętać o umieszczeniu w niej stale zażywanych leków. Warto również umocować na niej czytelną informację, w jaki sposób powinniśmy je zażywać. Na wypadek, gdybyśmy nie byli w stanie samodzielnie ich sobie zaaplikować. Musimy jednak pamiętać, że to ,co pomaga nam, nie koniecznie będzie skuteczne i bezpieczne w przypadku innej osoby poszkodowanej. W żadnym przypadku nie możemy oferować naszych lekarstw osobom trzecim. Nie wiemy na co są uczulone i jakie skutki mogą wywołać w ich organiźmie. Nawet wyspecjalizowani ratownicy nie podają ich bez konsultacji z lekarzem.

  Czytaj więcej »
 2. WYPAD W GÓRY. NIEZBĘDNE AKCESORIA

  WYPAD W GÓRY. NIEZBĘDNE AKCESORIA

  Planując wycieczkę w góry nie powinniśmy zapominać o niezbędnych akcesoriach. Niektóre z nich uprzyjemnią podróż, a niektóre okażą się jedynym ratunkiem w trudnej sytuacji. Ciepła kawa z termosu. Widoki zapierające dech w piersiach podziwiane przez lornetkę. Droga odnaleziona za pomocą kompasu, oświetlona po zmroku przy pomocy latarki. Każda z tych rzeczy sprawi, że wyprawa będzie niezapomnianą przygodą, do której często będziemy wracać pamięcią.

  Termos

  Niezbędnym elementem ekwipunku każdego miłośnika wypraw w góry jest termos. Nie musimy chyba nikogo przekonywać, jak ważny podczas wyczerpującej podróży jest dostęp do ciepłego napoju bądź posiłku. Kawa, herbata, zupa? Na rynku dostępne są naczynia do transportowania i przechowywania ciepłych napoi, a także posiłków.

  Ciepło utrzymywane jest w termosach dzięki prostemu zjawisku fizycznemu. Pomiędzy dwoma ściankami naczynia znajduje się przestrzeń z odessanym powietrzem. Dzięki takiej próżni ograniczone do minimum jest przekazywanie temperatury w układzie. Stanowi pewnego rodzaju izolację. W ten sposób nie dochodzi do wyrównania z temperaturą otoczenia.

  Najważniejszą informacją podczas wyboru odpowiedniego termosu jest to, jak długo utrzymuje on temperaturę. Zależy to przede wszystkim od jego konstrukcji i materiałów, z których go wykonano. Najdłużej ciepło utrzymują naczynia o większej pojemności. Znaczenie ma również rodzaj nakrętki. Skuteczniejsze są te, które trzeba w całości odkręcić, by nalać ciepły napój. Najlepszej jakości produkty potrafią utrzymywać temperaturę nawet do 12 godzin.

  Czytaj więcej »
 3. Wypad w góry

  Wypad w góry

  Piękne widoki, cisza, spokój, zapach lasu, dźwięki natury, satysfakcjonujące zmęczenie, w piersi głęboki oddech, a na szczycie wiatr we włosach... To scenariusz udanego wypadu w góry. Piękna pogoda i żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Los niestety lubi płatać figle. Nie od dziś wiadomo, że góry są nieprzewidywalne. Warunki atmosferyczne mogą zmienić się nagle na gorsze, co często czyni podróż co najmniej nieprzyjemną, a nawet niebezpieczną.

  Prawdziwych pasjonatów górskich wypraw nie zrażają jednak żadne trudności. Wymagająca wyprawa jest często niepowtarzalną okazją do pokonywania własnych słabości i doświadczania niezapomnianych przeżyć i wrażeń. Chcielibyśmy mieć swój udział w realizacji   Dlatego przygotowaliśmy listę niezbędnych rzeczy, które uczynią każdy wypad w góry bezpiecznym i przyjemnym. By był prawdziwą przygodą, do której często się wraca pamięcią.

  Bielizna termoaktywna

  Niska temperatura nie powinna mieć wpływy na obniżenie naszego poczucia komfort podczas pieszej wycieczki. A organizm nie powinien marnować cennej energii na próbę zwiększenia temperatury ciała. Niezastąpionym elementem garderoby każdego wielbiciela górskich wypraw jest bielizna termoaktywna. Głównym jej zadaniem jest zapewnienie komfortu cieplnego. W przypadku bielizny termoaktywnej jest on utrzymywany na niezbędnym, jednakowym poziomie. Produkowana jest ona z materiałów syntetycznych wzbogaconych o włókna typu QuckDry. Często wzbogacone są one w jony srebra, które niszczą strukturę komórki bakterii, dzięki czemu neutralizują te, które pojawiają się na skórze.

  Bielizna termoaktywna

  Czytaj więcej »