Skuteczna broń na kleszcze i komary

Jak się bronić przed kleszczami i komarami ?

Dlaczego jest tak dużo kleszczy i komarów ?

Jak wiemy, globalne ocieplenie oznacza coraz bardziej odczuwalne zmiany klimatyczne, które niebywale sprzyjają rozmnażaniu i przenoszeniu się gryzoni i owadów w tym także tych tropikalnych w różne rejony Europy. W tym roku, polskie prognozy na sezon letni wskazują jednoznacznie na plagi komarów i kleszczy, jakich dotąd nie było. Letnie wycieczki w rodzinnym gronie czy szalone biwaki ze znajomymi w lesie lub nad wodą nie powinny być już przesadnie beztroskie. 

Najgroźniejsze są kleszcze.  UWAGA!  W Polsce już co trzeci kleszcz jest zarażony boleriozą

Drugim, o wiele większym dzisiaj problemem są kleszcze, nad wyraz drapieżne stworzenia, które są niemal niezauważalne, bez wątpienia niebezpieczne i już nas wyczekujące. Ogólnopolski zakaz wypalania traw oraz ciepłe zimy spowodowały ogromny rozwój populacji tych niebezpiecznych stworzeń. Co trzeci kleszcz jest nosicielem wirusów i bakterii wywołujących np. kleszczowe zapalenie opon mózgowych i boreliozę, której skutki można jedynie łagodzić, lecz już nigdy nie da się ich zupełnie usunąć z organizmu. Uważajmy zatem na gąszcz niewysokich traw, na liście niskich krzewów, na korę przewróconych drzew w lasach, jak i na przydomowe i miejskie trawniki oraz parki, ponieważ i one są siedliskami zagrożenia. To informacje dla każdego z nas, ponieważ kleszcze nie gustują wyłącznie w dzieciach i młodzieńcach (jak samice komarów). Co więcej, kleszcz potrafi posilić się krwią kota lub psa, które potem gubią "spacerowego gapowicza" na osiedlu, niekiedy w domu.

Czym walczyć z kleszczami ?

Mamy na szczęście dla Państwa kilka sposobów aby uniemożliwić kleszczowi dostanie się na naszą skórę. Bądź to poprzez stosowanie środków chemicznych lub obezwładniając go falami ultradźwiękowymi z odstraszacza TickLess (bez kleszczy) co jest jednym spośród kilku dobrych rozwiązań profilaktycznych.

Urządzenie to wytwarza ultradźwięki niesłyszalne dla ludzkiego ucha.

Odstraszacz kleszczy Tickless działa na zasadzie emisji impulsów ultradźwiękowych o częstotliwości 40 kHz.

Impulsy te są całkowicie nieszkodliwe dla ludzi oraz zwierząt domowych, blokują one u kleszcza narząd Hallera którego wykorzystują do namierzania żywiciela.

W czasie gdy jest on zablokowany nie są w stanie skutecznie namierzyć ofiarę.

Ultradźwięki te powodują, że jesteśmy niewidzialni dla kleszczy.

Urządzenie wystarczy przypiąć do bluzki lub przy pasku i włączyć.

Zobacz film przy produkcie jak działają te rewelacyjne urządzenia.

W zależności od przeznaczenia urządzenia TickLess występują w kilku wersjach:

1. Odstraszacze TickLess BABY przeznaczone do zabezpieczenia małych dzieci

 

2. Odstraszacze TickLess KID przeznaczone do zabezpieczenia większych dzieci

 

3. Odstraszacze TickLess HUMAN przeznaczone do zabezpieczenia dorosłych osób

 

4. Odstraszacze TickLess HUNTER przeznaczone do zabezpieczenia osób przebywających często w lesie: myśliwych, leśników, grzybiarzy, pracowników Straży Granicznej itd.

 

5. Odstraszacze TickLess PET przeznaczone do zabezpieczenia psów i kotów

 

TickLess PET jest skuteczny również przeciwko pchłom!

 

6. Odstraszacze TickLess HOME przeznaczone do zabezpieczenia zwierząt w domu

 

Urządzenie to włączamy do kontaktu. W czasie jego działania kleszcze które podczas spaceru dostały się na psa będą nieaktywne. Można je włączyć obok miejsca gdzie najczęściej przebywa lub śpi nasz pies lub kot.

Dla bezpieczeństwa i pewności stosowania, Ticklessy przeznaczone dla dzieci oraz te przeznaczone dla zwierząt domowych takich jak psy i koty po pierwszym włączeniu działają nieprzerwanie przez 10-12 miesięcy. Pozostałe wyłączają się automatycznie po 8 godzinach, na wypadek jeśli zapomnimy je wyłączyć. 

 

   

 

 

Coraz grożniejsze komary i muszki
Powodów do rozsądku jest kilka. Niebezpieczne dla zdrowia komary tygrysie przylatywały już do Polski i obecnie mogą pojawić się w miejscach regularnego wypoczynku, jak lasy, łąki, polany, a na pewno tam, gdzie komary się rozmnażają - nad rzekami i stawami. Niestety, egzotyczne komary nie tylko dotkliwie gryzą, ale przenoszą też choroby takie, jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i denga, ewentualnie poprzedzone dreszczami (na myśl o realnym zagrożeniu). Ryzyka nie można wykluczyć, ale można je zmniejszyć odpowiednimi preparatami, jak spray MUGGA lub Foresta z najwyższym dopuszczalnym w Uni Europejskiej bo aż 30 % stężeniem substancjami DEET zniechęcającymi komary i tropikalne owady do żeru. 

Najbardziej znanym i poszukiwanym środkiem na komary jest MUGGA zawierająca także silne stężenie środka DEET. Mugga to skuteczny oraz efektywny preparat odstraszający komary dedykowany dla wszelkich osób pragnących zabezpieczyć się przed owadami lokalnymi i tropikalnymi, kleszczami, gzami, muchami końskimi, molami, meszkami, moskitami i roztoczami. Stanowi to wyjątkowy środek dla wszelkich miłośników spędzania czasu na wolnym powietrzu. Produkty Mugga wyróżnia bardzo duża skuteczność oraz delikatny aromat. Są one niezwykle trwałe, nie tłuszczowe oraz proste w aplikacji. Prawidłowo opracowana receptura repelentu oparta jest o aktywny komponent DEET i ekstrakty roślinne oraz olejki eteryczne. Zakłócają one system orientacji owadów oraz oddziałują na nie odstraszająco - stajemy się dla nich "skryci" przez czas działania preparatu. Cechy: - Zawartość DEET: 50% - Zalecany do zastosowania w regionach tropikalnych - Średni czas ochrony w klimacie umiarkowanym: 9h - Przeciętny okres ochrony w klimacie tropikalnym: 4-8h - Największa ilość dziennych aplikacji: 1 - Prosta aplikacja w postaci atomizera - Przeznaczony dla osób ponad 18 roku życia

 

Co odróżnia preparat FORESTA od innych dostępnych na rynku?
Przede wszystkim Foresta posiada w pełni pewną dla zdrowia Użytkownika recepturę!

Długotrwale działający środek odstraszający komary i kleszcze. Dedykowany do wykorzystywania przez osoby wymagające pewnej ochrony przed komarami i kleszczami w uciążliwych warunkach zewnętrznych. Płynna konsystencja pozwala na niezwykle komfortowe użytkowanie a jednocześnie stopniowe uwalnianie się substancji czynnych.

Zawiera trzy substancje aktywne o wysokim stężeniu, bardzo silnie odstraszające insekty, tj. DEET 30%, IR 3535 20% oraz GERANIOL 0,1%.

Skuteczność działania została udowodniona szczegółowymi badaniami naukowymi prowadzonymi w Katedrze Medycyny Tropikalnej i Parazytologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Ponadto Foresta jako jedyny spośród niewielu tego rodzaju artykułów osiągalnych na rynku, przeszedł pozytywnie badania dermatologiczne przeprowadzone przez POZLAB Sp.z.o.o.

Warty zaznaczenia jest również fakt, że wielka efektywność preparatu Foresta Insect Repellent została również zatwierdzona przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny w Warszawie. Foresta umożliwia skuteczną i pewną obronę przed niebezpiecznymi dla zdrowia insektami przez całe 4 godziny!

Jednak unikalna receptura Foresty zapewnia obronę nie jedynie przed komarami, odstrasza także kleszcze, muszki oraz liczną grupę gatunków owadów żyjących w środowiskach tropikalnych i podmokłych.

 

Do walki z komarami polecamy także urządzenia z serii ThermaCell, które pod wpływem ciepła uwalniają substancję odstraszającą komary. Wystarczy je włączyć i położyć na stole lub przy stole w ogrodzie a cały wieczór mamy spokojny i bezkomarowy. Urządzenie posiada wymienne wkłady. 

Przenośna, bezwonna ochrona, która odstrasza do 98% komarów w zasiągu miejscowego działania. Tysiące usatysfakcjonowanych klientów już rozumie, że ThermaCELL jest najskuteczniejszym odstraszaczem komarów na rynku, ponieważ skutecznie odstrasza do 98% komarów, much i ciem w okolicy 4,5 m.ThermaCELL był sprawdzany przez armię USA i został zarejestrowany przez EPA.

ThermaCELL to małych rozmiarów urządzenie, nie tworzące otwartych ogni. Odstraszy komary na tarasie, polu namiotowym, w namiocie, między drzewami, w małej łodzi. Idealne dla myśliwych, wędrowców i biwakowiczów. Urządzenie zapewnia maksymalną obronę przed owadami bez pachnących płynów czy sprayów, bez zbędnych ubrań.

ThermaCELL jest niewykrywalny dla insektów, substancja odstraszająca jest chemiczną kopią naturalnych preparatów owadobójczych produkowanych przez niektóre rodzaje chryzantem.

 

UWAGA!

Dla czytelników tego bloga przygotowaliśmy specjalną niespodziankę  

 kod rabatowy 7 % 

na wszystkie środki i odstraszacze na komary i kleszcze.

Wystarczy, że podczas składania zamówienia wpiszesz w koszyku kod rabatowy: 

kleszcz7

a wartość Twoich zakupów zmniejszy się o 7%. 

 

Wejdź do naszego sklepu i KUP TERAZ Dostawa w ciągu 24 godz. Przy zakupie już od 200 zł dostawa GRATIS!

Dodatkowe porady na wyjazdy i spacery

Pomimo powyższych propozycji z oferty broń.pl, trzymajmy się regularnej kontroli części ciała narażonych zwłaszcza na ugryzienia kleszczy.

Unikajmy wysokich traw i krzaków, nośmy zawsze w takich miejscach długie spodnie.

Jeśli chcą się Państwo wyposażyć w odpowiednią broń na komary i kleszcze zapraszamy do naszego działu z produktami na te gryzonie: Środki na owady i kleszcze