Hobby4Men

Koszyk 0
0,00 zł

Odstraszacz kleszczy, ultradźwiękowy, dla zwierząt TICKLESS (PRO10-001)

Kod SKU: PRO10-001
Kod EAN: 5908262169556
W magazynie
Wysyłka w ciągu 24H
119,00 zł
Nie pozwól, aby nieproszeni goście zakłócali odpoczynek Tobie, albo… Twoim czworonogom. Wybierz sprawdzone środki na owady – skuteczne i bezpieczne dla organizmu. Środki na owady TICKLESS Odstraszacz kleszczy, ultradźwiękowy, dla zwierząt TICKLESS (PRO10-001) nie tylko skutecznie chroni przed ukąszeniami, ale także jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Zamów już teraz.


Odstraszacz TickLess dla zwierząt to wyprodukowane i opracowane we Włoszech urządzenie, które skutecznie uniemożliwia kleszczom zaatakowanie swojej ofiary, którą potencjalnie stanowią nasze koty i psy.


Właściciele kotów i psów wiedzą, jaką udręką są w okresie wiosenno-letnim uporczywe pasożyty jak kleszcze i pchły. W szczególności kleszcze przenoszące groźne choroby wyjątkowo często w ostatnim czasie atakują naszych pupili. W ciągu ostatnich lat nasiliła się liczebność tych owadów. Przenoszą one także coraz więcej groźnych chorób, takich jak borelioza. Dzięki temu urządzeniu można bez obaw spacerować z naszym pupilem w lesie czy na łące.


Jak to działa?

Urządzenie działa na zasadzie emisji ultradźwięków o zmiennej częstotliwości, które są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Działają natomiast odstraszająco na kleszcze i pchły, i trzymają je z dala od naszych zwierząt.

Sygnał z urządzenia powoduje zakłócanie odbioru jakichkolwiek bodźców przez kleszcze. Ważne jest, aby kratka urządzenia była zwrócona w stronę zwierzęcia. Zatem pies lub kot staje się niewidzialny dla owada, jego receptory są bowiem całkowicie zablokowane. Zasięg działania to około 1,5 metra i jest on w zupełności wystarczający, aby działać skutecznie. Ten wyrób działa przede wszystkim zapobiegawczo, czyli trzyma z dala kleszcze i pchły w sposób przyjazny środowisku i bez przeciwwskazań. Ten sam rodzaj ultradźwięku jest stosowany zarówno w urządzeniach dla ludzi oraz zwierząt.

Skuteczność tych urządzeń potwierdza zatem niezależna analiza Laboratorium Uniwersytetu Weterynaryjnych Nauk Medycznych z Matelica we Włoszech, sporządzona 6 lutego 2012 roku. Test skuteczności polegał na wybraniu grupy kontrolnej 30 psów z wyznaczonego schroniska, podzielonej na 3 podgrupy:

podgrupa 1: 20 psów objętych ochroną - aktywnym urządzeniem TickLess,
podgrupa 2: 5 psów objętych ochroną - środkiem chemicznym (Fipronil, Lufenurol) - z przypiętym nieaktywnym urządzeniem TickLess,
podgrupa 3: 5 psów z przypiętym nieaktywnym urządzeniem TickLess.

Taka konfiguracja grup zapewniała prawidłowość wyniku (tzw. ślepy test).


Wyniki tego eksperymentu kształtują się następująco:

podgrupa 1: stwierdzono brak nowych pasożytów lub znaczne ich zmniejszenie. W żadnym przypadku nie stwierdzono wzrostu liczby pasożytów.
podgrupa 2: stwierdzono znaczne zmniejszenie ilości pasożytów przez cały okres trwania eksperymentu,
podgrupa 3: stwierdzono znaczny wzrost liczby pasożytów lub ich niezmienną liczbę.


Z racji tego, że wymienione środki chemiczne są szkodliwe dla ludzi, wybór pozostaje tylko jeden!

Więcej informacji
Kod SKU PRO10-001
Producent TICKLESS
Kod EAN 5908262169556
Więcej informacji
Kod SKUPRO10-001
ProducentTICKLESS
Kod EAN5908262169556
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Odstraszacz kleszczy, ultradźwiękowy, dla zwierząt TICKLESS (PRO10-001)
Twoja ocena
Więcej z TICKLESS
Polecamy również: